Hokejisté Vrchlabí osmi góly potvrdili vedení v první lize

Hokejisté Vrchlabí si udrželi vedení v první lize díky drtivému vítězství 8:3 na ledě Chrudimi. V čele tabulky mají dál dvoubodový náskok před Kometou Brno, která ve středu rovněž slavila jasnou výhru na soupeřově kluzišti, když vyhrála 5:0 v Havířově. Na třetí místo se v 11. kole posunulo Ústí nad Labem, které porazilo 3:1 Benátky nad Jizerou.

Vrchlabí vyhrálo v Chrudimi 2:0 první třetinu, v níž soupeře jasně přehrávalo. Domácím se povedlo ve 28. minutě snížit a měla v té době navrch, ale pak přišel zlomový okamžik. Po chybné rozehrávce domácích obránců zvýšil na 3:1 Gajovský a Východočeši se v dalším průběhu už nezmohli na odpor. Po dvou brankách vítězů dali Pajič, Gajovský a Krupka.

Šlágr kola mezi čtvrtým Havířovem a druhou Kometou nabídl vyrovnanou podívanou jen v prvních dvou třetinách. Hosté začali daleko lépe a hned v úvodu mohli skórovat. Povedlo se jim to až ve 12. minutě zásluhou Kempného střely od modré.

V polovině utkání si domácí vypracovali velký tlak, ale nedokázali jej využít. Naopak nabídli v závěru druhé třetiny hostům přesilovku a Kostourek ji využil. Když přidal třetí branku v úvodu třetí části Barus, bylo téměř rozhodnuto. Poslední šance se naskytla domácím ve 47. minutě, kdy mohli hrát dlouhou dvojnásobnou početní výhodu, ale pohrdli jí. Poté rezignovali a v pohodě hrající Kometa přidala ještě další dvě branky.

Hokejisté Ústí splnili roli favorita proti Benátkám nad Jizerou a všechny branky nastříleli už v úvodní třetině. Hostům nepomohl ani start šesti extraligových hráčů Liberce v čele s brankářem Fikrtem. Domácí nakonec zvítězili 3:1 a posunuli se na třetí místo v tabulce.

První liga - 11. kolo
Chrudim - Vrchlabí 3:8 (0:2, 1:4, 2:2)
Branky: 28. Suchý, 50. Daňo, 53. Zohorna - 14. a 30. Pajič, 29. a 55. Gajovský, 40. a 52. Krupka, 14. Konečný, 31. Matějíček. Rozhodčí: Hribik - Prchal, Padevět. Vyloučení: 7:10, navíc Šafařík, Stavenský 10 min. - Wagenhoffer, Chatrnúch 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 1020.
Most - Beroun 5:3 (1:1, 1:0, 3:2)
Branky: 44. a 47. Zaťovič, 12. Heinisch, 38. Havlůj, 43. Zíma - 10. Kupec, 53. Kica, 54. Tvrzník. Rozhodčí: Souček - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 7:6. Využití: 3:0. Diváci: 350.
Havlíčkův Brod - Jihlava 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
Branky: 18. Endál, 37. Svoboda, 38. Třetina - 20. Rytnauer, 51. Hradecký. Rozhodčí: Přikryl - Brabec, Chocholouš. Vyloučení: 9:7. Využití: 0:2. Diváci: 2200.
Olomouc - Poruba 6:1 (2:0, 2:1, 2:0)
Branky: 7. a 39. Sakrajda, 44. a 56. Sršeň, 10. Zbořil, 32. Řípa - 38. Suchý. Rozhodčí: Minář - Machálek, Škach. Vyloučení: 7:5. Bez využití. Diváci: 900.
Ústí nad Labem - Benátky nad Jizerou 3:1 (3:0, 0:1, 0:0)
Branky: 13. Heřman, 13. Šagát, 16. Janků - 39. O. Hruška. Rozhodčí: Pešina - Jílek, Jindra. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:1. Diváci: 2085.
Havířov - Kometa Brno 0:5 (0:1, 0:1, 0:3)
Branky: 13. Kempný, 38. Kostourek, 41. Barus, 55. Mikšan, 58. Vondráček. Rozhodčí: Šír - Barteček, Koliba. Vyloučení: 9:8. Využití: 0:1. Diváci: 1342.
Hradec Králové - Chomutov 4:5 po sam. nájezdech (1:0, 2:3, 1:1 - 0:0)
Branky: 1. a 52. Volráb, 21. Fořt, 31. Moskal - 32. Charousek a rozhodující sam. nájezd, 23. Hašek, 33. Míka, 43. Pulpán. Rozhodčí: Mikula - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 6:6, navíc Fořt (Hradec) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1878.
Kadaň - Třebíč 3:2 (3:0, 0:1, 0:1)
Branky: 12. a 18. Doušek, 4. Derfler - 33. Sláma, 50. Hrbáček. Rozhodčí: Jílek - Brejcha, Šmíd. Vyloučení: 7:3. Využití: 1:2. Diváci: 280.