Ústí porazilo poslední Třebíč až díky gólu v poslední minutě

Hokejisté Komety si díky středeční vysoké výhře 7:1 nad Berounem udrželi vedení v tabulce první ligy i po 13. kole. Brněnský tým má v čele náskok jednoho bodu před Ústím nad Labem, které až zásluhou gólu Jana Čalouna z poslední minuty porazilo 3:2 poslední Třebíč.

Horácká Slavia sehrála na severu Čech nešťastný zápas, ve kterém dvakrát vedla a od bodového zisku ji dělilo 30 sekund. Góly začaly padat až v druhé třetině, v jejíž 11. minutě se před domácí brankou nejlépe zorientoval hostující Vrba a propasíroval puk za Fialova záda.

V 46. minutě prostřelil ústecký obránce Tůma shluk hráčů a srovnal skóre. Hosté šli za necelou minutu znovu do vedení brankou Čecha. Za dalších 56 sekund svítil na tabuli stav 2:2 po bombě Čalouna. Obávaný ostrostřelec rozhodl zápas v čase 59:30, když objel třebíčskou branku a vsítil vítězný gól. Dvakrát se olympijský vítěz z Nagana trefil už v pondělním duelu v Hradci Králové.

Brno nepustilo soupeře do tlaku

Utkání vedoucí Komety s předposledním Berounem sice začalo vyrovnanou hrou z obou stran, ale jakmile se Brno dostalo po úvodním gólu Kostourka do vedení, nepustilo soupeře do souvislejšího tlaku. Druhá třetina přinesla ještě větší rozdíl mezi oběma soupeři. Postupně přidali branky Kántor, syn trenéra Kýhos a Houdek.

Utkání bohaté na branky řídili především ofenzivní obránci Komety Kántor s Houdkem, kteří v průběhu zápasu shodně zaznamenali dvě branky a jednu asistenci. K nim se ještě do střelecké listiny zapsal kapitán Barus a stanovil skóre na 7:0. Hosté už v závěru stihli pouze snížit díky Šináglovi.

Chomutov si poradil s Vrchlabím

Chomutov porazil v souboji třetího a čtvrtého týmu prvoligové tabulky 4:2 Vrchlabí a ke svému středečnímu soupeři se přiblížili na rozdíl jednoho bodu. Severočeši byli od úvodu nebezpečnější, ale první se radovali hosté, když se z voleje pod břevno trefil Lukáč. Chomutov brzo odpověděl. Ve 35. minutě Pulpán v přesilovce dělovkou od modré vyrovnal a o minutu později Jeslínek 'z první' po buly otočili stav.

V úvodu třetí třetiny si domácí vypracovali několik šancí, paradoxně ale ve vlastní přesilovce inkasovali, když Látal vybojoval puk na obranné modré a po sólu ho elegantně zasunul mezi Lundellovy betony. Hrozbu ztráty bodu Chomutov stihl odvrátit, byť s pomocí štěstí. Ve snaze zabránit Jírově přihrávce v cestě před bránu srazil padající Koma puk za záda brankáře Štůraly. V poslední minutě výsledek ještě upravil zakončením pohledné akce Pulpán.

První hokejová liga - 13. kolo:
Kometa Brno - Beroun 7:1 (1:0, 3:0, 3:1)
Branky: 22. a 41. Kántor, 34. a 45. Houdek, 12. Kostourek, 25. Kýhos, 43. Barus - 58. Šinágl. Rozhodčí: Jeřábek - Machálek, Škach. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. Diváci: 5102.
Chrudim - Jihlava 6:2 (3:1, 2:1, 1:0)
Branky: 7. a 35. Stavenský, 7. Kuncl, 19. Bláha, 28. Žák, 54. J. Šeda - 3. Bakus, 23. Hanzal. Rozhodčí: Skoupý - Padevět, T. Prchal. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:1. Diváci: 920.
Hradec Králové - Havířov 6:4 (3:1, 1:1, 2:2)
Branky: 23. a 46. Fořt, 7. Hruška, 12. Flašar, 17. Seidl, 49. Volráb - 13. Zeliska, 38. Štefanka, 45. Daneček, 57. Najdek. Rozhodčí: Smitka - Hynčica, Mašek. Vyloučení: 6:9. Využití: 3:1. Diváci: 1233.
Olomouc - Kadaň 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
Branky: 26. a 49. Freiberg, 38. Pospíšil, 45. Boušek. Rozhodčí: Přikryl - Klein, Novák. Vyloučení: 3:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 800.
Havlíčkův Brod - Poruba 4:2 (0:1, 2:1, 2:1)
Branky: 25. Šetina, 30. Dušátko, 57. Borovanský, 57. Kraučuk - 1. Hubáček, 45. Bartoš. Rozhodčí: Pešina - Skopal, Rittich. Vyloučení: 6:10, navíc Šulc (H. Brod) 5 min. a do konce zápasu. Využití: 2:0. Diváci: 750.
Ústí nad Labem - Třebíč 3:2 (0:0, 0:1, 3:1)
Branky: 48. a 60. Čaloun, 46. Tůma - 31. Vrba, 47. Čech. Rozhodčí: Souček - Vrba, Beneš. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 1722.
Most - Benátky nad Jizerou 2:4 (0:0, 0:3, 2:1)
Branky: 42. Šinkovič, 48. Vrtek - 23. Havel, 36. Jech, 39. Skořepa, 43. Kudrna. Rozhodčí: Zubzanda - Rozlílek, Žídek. Vyloučení: 3:7, navíc Bahenský (Most) 10 min. a do konce zápasu. Využití: 1:1. Diváci: 320.
Chomutov - Vrchlabí 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
Branky: 35. a 60. Pulpán, 36. Jeslínek, 54. Jíra - 30. Lukáč, 48. Látal. Rozhodčí: Turčan - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1313.