Kometa podruhé za sebou vyhrála 7:1 a dál vede první ligu

Hokejisté Komety Brno vyhráli podruhé za sebou v první lize 7:1 a po vítězství nad Porubou si udrželi první místo v tabulce o bod před Ústím. Loni extraligový klub si připsal dokonce už sedmý úspěch v řadě, v sobotu ve 14. kole zdolal 4:2 Olomouc.

Radost hokejistů Komety Brno

Kometa výsledkově navázala na středeční triumf nad Berounem, nicméně průběh prvních dvou třetin tomu až tak nenapovídal. Domácí sice dvakrát udeřili v první části po střelách Zubíčka a Vondráčka, ale o moc více šancí neměli.

V druhé třetině Poruba nevyužila dlouhou přesilovku pět na tři, a to ji stálo naději na body. V poslední části totiž Kometa dokázala pěti brankami rozhodnout celé utkání a potvrdit své první místo v tabulce. Kometa si připsala poslední čtyři výhry drtivým skóre 23:4.

Na začátku zápasu v Ústí nad Labem zlikvidoval olomoucký brankář Žigárdy šanci Janků, který o čtyři minuty později přivedl domácí do vedení. Olomouc pak vyrovnala hru, ale ve 12. minutě inkasovala podruhé, když Špirko úspěšně zakončil sólový únik. Hanáci snížili v 16. minutě díky teči Davídka.

V druhé třetině zlikvidoval Žigárdy šanci Nováka, na druhé straně si Salfický poradil s Čuříkovou střelou. V 37. minutě zvýšil na 3:1 pro Ústí Šagát, kterému nahrávala nová posila Severočechů z pražské Sparty Dragoun. Výsledek zpečetil v závěru zápasu ústecký kanonýr Čaloun, který potrestal vyloučení Davídka a skóroval popáté z posledních tří duelů.

První liga - 14. kolo
Kometa Brno - Poruba 7:1 (2:0, 0:0, 5:1)
Branky: 50. a 59. Klimt, 11. Zubíček, 13. Vondráček, 44. Brabenec, 46. Mikšan, 56. Barus - 46. Urban. Rozhodčí: Lacina - Beneš, Štofa. Vyloučení: 6:6. Využití: 3:0. Diváci: 6034.
Kadaň - Most 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Branky: 11. Jakub Bauer, 24. Machulda. Rozhodčí: Pešina - M. Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 9:8. Využití: 0:1. Diváci: 350.
Ústí nad Labem - Olomouc 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Branky: 5. Janků, 12. Špirko, 37. Šagát, 58. Čaloun - 16. Davídek, 40. Kříž. Rozhodčí: Petružálek - Brejcha, Šmíd. Vyloučení: 5:9. Využití: 2:1. Diváci: 1920.
Havířov - Chomutov 2:5 (0:2, 2:2, 0:1)
Branky: 24. Sikora, 27. Zeliska - 29., 60. Hašek, 1. Míka, 16. Domin, 34. Jíra. Rozhodčí: Smeták - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Bez využití. Diváci: 849.
Třebíč - Vrchlabí 3:5 (0:1, 1:2, 2:2)
Branky: 54. a 55. Vrba, 38. Obdržálek - 40. a 60. Krupka, 14. Látal, 24. Vála, 56. Kříž. Rozhodčí: Skoupý - Kašík, Trunečka. Vyloučení: 7:6, navíc Fiedler (Vrchlabí) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1170.
Benátky nad Jizerou - Havlíčkův Brod 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
Branky: 8. Borovanský, 10. Třetina, 25. Ondráček, 31. Špelda. Rozhodčí: Smitka - Podrazil, Žídek. Vyloučení: 11:9, navíc Procházka dvakrát 10 min. a do konce utkání - Dušátko 10 min. Využití: 0:3. Diváci: 548.
Jihlava - Hradec Králové 2:1 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 36. Hodek, 65. Bakus - 56. Suchý. Rozhodčí: Turčan - Hynčica, Rozlílek. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1606.
Beroun - Chrudim 3:2 v prodl. (1:0, 1:2, 0:0 - 1:0)
Branky: 16. Vlček, 28. Slížek, 64. Mazanec - 25. Martinec, 36. Valko. Rozhodčí: Dvořák - Jílek, Jindra. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. Diváci: 700.