Hokejisté Ústí se posunuli do čela prvoligové tabulky

Hokejisté Ústí nad Labem využili zaváhání dosavadního lídra první ligy Komety Brno a posunuli se do čela soutěže. Severočeši ve středu vyhráli 4:2 na ledě Havlíčkova Brodu, zatímco moravský klub po pěti vítězstvích za sebou prohrál v prodloužení 5:6 s Kadaní. Vrchlabí porazilo Jihlavu, Chomutov si poradil s Berounem.

Ústí v honbě za devátým vítězstvím po sobě začalo vlažně a domácí otevřeli už v páté minutě skóre, když se po dorážce trefil Martinka. Favorit ze severu Čech dokázal ještě v prvním dějství vyrovnat. V přesilové hře skóroval Janků. Na začátku druhé třetiny se znovu ujali vedení domácí, ale mezi 33. a 34. minutou soupeř otočil skóre a Havlíčkovu Brodu se i přes tlak ve třetí části nepodařilo vyrovnat. Při power play pojistil ústeckým hokejistům vítězství Čaloun.

Po sérii pěti vítězství hokejisté Komety Brno podlehli na domácím ledě Kadani 5:6 v prodloužení a přišli o vedení v první lize. Zápas před téměř pěti tisícovkami diváků v hale Rondo rozhodl v 63. minutě Balasz.

Kometa se sice dostala po Černého proměněném nájezdu v deváté minutě do vedení, ale to bylo v zápase naposledy. Kadaň ještě v první třetině stihla vývoj utkání otočit. Za triumfem hostů stály především dokonale potrestané chyby brněnské obrany. V dresu vítězů se vyznamenal Patrik Fink, který si připsal dvě branky a stejný počet asistencí.

Chomutov se rozjížděl pozvolna

Favorizovaný Chomutov se rozjížděl jen pozvolna a teprve po 10 minutách začal hosty z Berouna výrazněji přehrávat. Výsledkem byl v 17. minutě úvodní gól Tauše. Ve druhé třetině už hráli domácí podle očekávání a soupeř se soustředil na obranu, která mu vycházela do 31. minuty. Vaněček fauloval Jíru v nájezdu a nařízené trestné střílení zkušeně proměnil Míka.

Kuriózní situace nastala ve 36. minutě při přesilovce Berouna, kdy během jednoho střídání hostům dvakrát do samostatného nájezdu ujel Jeslínek, ale gól nedal. Chomutovský útočník si spravil chuť ve 49. minutě, kdy po rychlém průniku propálil brankáře Štelmacha. O čestný gól se pak postaral Slížek. Poslední slovo ale měli domácí, ve dvojnásobné přesilovce uzavřel výsledek Mikšovic.

Vrchlabí udrželo třetí příčku v tabulce

Souboj mezi Vrchlabím a Duklou Jihlava dopadl po vyrovnaném boji lépe pro domácí. Vrchlabí se ujalo vedení ve 4. minutě zásluhou Eiselta. Až do poslední minuty byl stav 3:2, když náhle Hodek vyrovnal a vykřesal Jihlavě naději na body. Avšak v čase 59:47 srazil hosty do kolen Koma, jenž dal rozhodující branku. Po dlouhém rozhodování sudích, zda branku uznají či ne, se štěstí přiklonilo na stranu Vrchlabí, které tak udrželo třetí příčku v tabulce.

V dramatickém utkání hokejisté Mostu třikrát získali jednobrankové vedení, ale Olomouc vždy vyrovnala. Rozhodující moment zápasu přišel v poslední minutě, kdy se po rychlé akci nádherně trefil domácí Zucker.

V bojovném a atraktivním utkání se Třebíč i Havířov vystřídaly ve vedení. Šťastnější byli nakonec domácí, kteří vydřeli první domácí vítězství za tři body zásluhou Vrbovy branky ze závěru druhé třetiny.

Koutský udržel podruhé za sebou čisté konto

Po bezbrankové první třetině Hradec svého soupeře z Ostravy jasně přehrál a výsledkem bylo pět branek v síti hostujícího Vošvrdy. Dvěma góly a přihrávkou přispěl k vítězství Volráb. Domácí gólman Koutský udržel podruhé za sebou čisté konto.

Hokejisté Chrudimi nastoupili do utkání s Benátkami poměrně vlažně a hosté je v první polovině úvodní třetiny přehrávali. Od Martincovy branky ve 14. minutě se začalo utkání vyrovnávat a domácí před sirénou otočili na 2:1. Ve druhé třetině Chrudim dominovala jak v osobních soubojích, tak ve hře. V poslední části se jí podařilo udržet stav do závěru. Benátky musely hrát vabank bez gólmana a dvakrát inkasovaly.

Havlíčkův Brod - Ústí nad Labem 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Branky: 5. Martinka, 22. Ondráček - 12. Janků, 33. Zeman, 34. Šagát, 60. Čaloun. Rozhodčí: Kočí - Machálek, Škach. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:1. Diváci: 1200.
Kometa Brno - Kadaň 5:6 v prodl. (1:2, 3:3, 1:0 - 0:1)
Branky: 9. Černý z tr. střílení, 22. Klimt, 31. Zubíček, 36. Mikel, 54. Švagrovský - 14. a 32. Fink, 15. Valský, 21. Ton, 39. Kadlec, 63. Balasz. Rozhodčí: Šír - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 6:9, navíc Derfler (Kadaň) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 4947.
Vrchlabí - Jihlava 4:3 (1:0, 1:1, 2:2)
Branky: 4. Eiselt, 30. Fiedler, 47. Galvas, 60. Koma - 34. Dolníček, 48. Malena, 60. Hodek. Rozhodčí: Fraňo - Špringl, Arazimová. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Diváci: 1972 (vyprodáno).
Chomutov - Beroun 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky: 17. Tauš, 31. Míka z tr. střílení, 49. Jeslínek, 55. Mikšovic - 53. Slížek. Rozhodčí: Hrubý - Podrazil, Hynčica. Vyloučení: 5:7, navíc Mazanec (Beroun) 10 min. Vyloučení: 1:0. Diváci: 1341.
Most - Olomouc 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)
Branky: 8. Hluboček, 18. Šinkovič, 33. Prošek, 60. Zucker - 10. Brančík, 27. Kudělka, 53. Vlk. Rozhodčí: Jílek - Rozlílek, Beneš. Vyloučení: 8:11. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 350.
Třebíč - Havířov 4:3 (2:1, 2:2, 0:0)
Branky: 4. a 15. Čech, 38. Burian, 40. Vrba - 8. Seman, 28. Lojek, 35. Piecha. Rozhodčí: Pešina - Jílek, Jindra. Vyloučení: 4:9. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1150.
Hradec Králové - Poruba 5:0 (0:0, 3:0, 2:0)
Branky: 36. a 47. Volráb, 22. Koudelka, 32. Karlíček, 46. Nedorost. Rozhodčí: Hribík - Padevět, Prchal. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 1508.
Chrudim - Benátky nad Jizerou 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)
Branky: 14. a 58. Martinec, 19. Bláha, 38. Kunc, 60. Valko - 9. Kajínek. Rozhodčí: Turčan - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 650.