Kometa prohrála po nájezdech, ale zůstala v čele

Hokejisté Komety a Ústí nad Labem, kterým patřily před středou první a druhá příčka v tabulce první ligy, v 22. kole shodně prohráli na ledě soupeře po samostatných nájezdech. Brněnský tým zůstal v čele, před Severočechy se díky lepšímu skóre dostalo Vrchlabí. Oba celky ztrácejí na Kometu pouhý bod.

Brňané neuspěli v Chrudimi, kde po divokém průběhu prohráli 4:5 po nájezdech. Domácí vstoupili do utkání aktivně a během sedmi minut vstřelili tři branky. Brno odpovědělo snížením v 18. minutě. V druhé části se domácí často dopouštěli faulů a dostávali se do oslabení. Brno ubývajících sil soupeře využilo a srovnalo na 4:4. V třetím dějství byla k vidění poměrně vyrovnaná hra na obou stranách. V prodloužení Chrudim nevyužila dvouminutovou přesilovou hru, nicméně v samostatných nájezdech vychytal Brno domácí gólman Růžička, který pustil za svá záda pouze první pokus Vondráčka. Domácí využili dva trestné díky Šedovi a Valkovi.

Dosud druhému Ústí nevyšel zápas v Havířově. Největší šanci domácích v první třetině spálil Přeučil, jenž nedokázal zvednout puk přes ležícího Orcta. Do kabin mohli jít ve vedení hosté, ale Čaloun neproměnil trestné střílení. Na začátku druhého dějství se naskytla Panterům přesilovka pět na tři, kterou využili zásluhou Zeliskovy tvrdé rány. Hosté hned od začátku přitlačili Havířov, který se dokázal jen bránit. Ústečtí se dočkali vyrovnání čtyři minuty před koncem normální hrací doby, kdy pěknou akci zakončil Pazourek střelou mezi Valentovy betony. V prodloužení měli blíže k rozhodnutí domácí, ale Vala zblízka nepřekonal Orcta. Následovaly samostatné nájezdy, v kterých rozhodl Kolarz střelou mezi Orctovy betony.

Hokejisté Vrchlabí se posunuli na druhé místo díky vítězství 5:1 nad Olomoucí. Po bezbrankové první třetině nastříleli v druhé části Hanákům tři branky a dvěma trefami v závěru skóre zpečetili.

Chrudim - Kometa Brno 5:4 po sam. nájezdech (3:1, 1:3, 0:0 - 0:0)
Branky: 15. a 18. Martinec, 13. a rozhodující sam. nájezd Jan Šeda, 34. Beránek - 18. Vondráček, 33. Klimt, 36. Černý, 40. Mikšan. Rozhodčí: Pešina - Flegl, Šperl. Vyloučení: 11:12, navíc Vyskočil - Hylák 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 1520.
Hradec Králové - Havlíčkův Brod 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 8. Vojta, 27. Koudelka, 43. Suchý - 25. Varga. Rozhodčí: Přikryl - Machálek, Škach. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1656.
Havířov - Ústí nad Labem 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 24. Zeliska, rozhodující sam. nájezd Kolarz - 56. Pazourek. Rozhodčí: Trombík - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. Diváci: 783.
Beroun - Benátky nad Jizerou 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky: 10. a 55. Šinágl, 10. Eberle, 30. Vlček. Rozhodčí: Jebavý - Beneš, Štofa. Vyloučení: 6:8, navíc Mazanec (Beroun) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 900.
Chomutov - Most 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 6. Tauš, 62. Mikšovic - 6. Nekvinda. Rozhodčí: Hribík - Sichrovský, Rozlílek. Vyloučení: 8:6. Bez využití. Diváci: 1668.
Dukla Jihlava - Kadaň 5:2 (0:0, 3:2, 2:1)
Branky: 28. Suk, 30. Rytnauer, 32. Hodek, 44. Bakus, 45. Bezděk - 31. Zika, 45. Valský. Rozhodčí: Šír - Jureček, Pala. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:1. Diváci: 1503.
Třebíč - Poruba 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Branky: 30. Sojčík, 35. Stejskal, 43. Zahradník, 44. Nahodil - 60. Červenka. Rozhodčí: Petružálek - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:1. Diváci: 1050.
Vrchlabí - Olomouc 5:1 (0:0, 3:1, 2:0)
Branky: 30. Rusnák, 31. Fiedler, 36. Bendík, 51. Koma, 57. Krupka - 36. Smejkal. Rozhodčí: Turčan - Hynčica, Mašek. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 1501.