Hokejisté Komety Brno jdou do nadstavbové části z prvního místa

Hokejisté Komety Brno vstoupí do nadstavbové části první ligy z prvního místa. Na závěr základní části dnes lídři soutěže v 30. kole vyhráli 6:1 v Benátkách a udrželi si v čele tabulky tříbodový náskok před Ústím nad Labem, jež zdolalo 3:0 Most.

Benátky dokázaly držet s favoritem krok jen v bezgólové první třetině. Hned zkraje druhého dějství se prosadili hostující Kántor a Mikšan. Ve 34. minutě sice snížil Skořepa, ale v závěru prostřední dvacetiminutovky vrátil Kometě dvougólový náskok Vondráček. Třetí třetinu už Brňané využili pouze k vylepšení skóre. Jednou se trefili Kýhos s Klimtem, druhý gól v zápase si připsal Mikšan.

Povinné vítězství v regionálním derby zajistily Ústí střely obránců. Úvodní třetina se hrála v režii domácích, kterým se nedařilo v koncovce. Naopak hosté ve 4. minutě nevyužili v oslabení rychlý brejk, po kterém nastřelil Vrtek tyčku Orctovy branky. Ústí se ujalo vedení ve 25. minutě, kdy obránce Pojkar prostřelil brankáře Závorku z prostoru mezi kruhy. Deset minut nato nastřelil tentýž hráč horní tyčku a necelé dvě minuty poté kapituloval mostecký gólman podruhé po střele Macháčka. V závěrečné fázi zápasu nevyužili hosté tři přesilové hry po sobě, v největší šanci promáchl Budínský. Vítězství Lvů pečetil necelé dvě minuty před závěrečnou sirénou obránce Němeček.

Před play-off ještě čeká týmy v první lize 15 kol nadstavbové části.

První hokejová liga - 30. kolo:
VOKD Poruba - Chrudim 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)
Branky: 11. Ivan - 4. Kolář, 6. Semorád, 41. Žák, 54. Toužimský. Rozhodčí: Jebavý - Koliba, Jureček. Vyloučení: 6:5, navíc Král (Chrudim) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 459.
Kadaň - Havlíčkův Brod 2:1 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 25. Pospíšil, 64. Polanský - 59. Varga. Rozhodčí: Souček - Arazimová, Špringl. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 260.
Havířov - Vrchlabí 3:4 (1:2, 2:0, 0:2)
Branky: 16. Seman, 22. Lojek, 30. Sikora - 9. Kříž, 15. Látal, 43. Beck, 52. Pajič. Rozhodčí: Petružálek - Hynčica, Mašek. Vyloučení: 5:8, navíc Evan, Přeučil - Matějíček, Gengel všichni 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 747.
Chomutov - Jihlava 6:1 (2:0, 1:0, 3:1)
Branky: 10. a 45. Hašek, 15. Malát, 32. Mikšovic, 43. Fábry, 47. Trefný - 53. Hradecký. Rozhodčí: Jílek - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 1107.
Ústí nad Labem - Most 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 25. Pojkar, 37. Macháček, 59. Němeček. Rozhodčí: Kočí - Sichrovský, Rozlílek. Vyloučení: 7:5. Bez využití. Diváci: 2103.
Beroun - Hradec Králové 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 5. Křesťan. Rozhodčí: Trombík - Vengřín, Poruba. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 750.
Třebíč - Olomouc 2:3 po sam. nájezdech (2:2, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 15. Kaláb, 18. Zahradník - 8. Davídek, 10. Žajgla, rozhodující sam. nájezd Ministr. Rozhodčí: Zubzanda - Brejcha, Šmíd. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 1270.
Benátky nad Jizerou - Kometa Brno 1:6 (0:0, 1:3, 0:3)
Branky: 34. Skořepa - 23. a 60. Miškan, 21. Kántor, 40. Vondráček, 49. Kýhos, 52. Klimt. Rozhodčí: Hrubý - Beneš, Štofa. Vyloučení: 8:9, navíc Procházka (Benátky) 10 min. Využití: 1:3. Diváci: 879.