Hokejisté Komety překvapivě podlehli v Porubě

Hokejisté Komety Brno překvapivě prohráli na ledě Poruby a po úvodním kole nadstavbové části první ligy se na ně v čele tabulky dotáhlo Ústí nad Labem. Severočeši nedali doma šanci posledním Benátkám, které porazili vysoko 6:1. Uspělo také Vrchlabí a díky výhře 4:3 na ledě Třebíče ztrácí na vedoucí duo jediný bod.

Poruba začala utkání aktivněji a favorita zaskočila v 7. minutě kombinací do prázdné branky, kterou proměnil Kolařík. Na druhý gól čekali diváci až do konce druhé třetiny, kdy při brejku objel Kvapil Hylákovu branku a překvapenému brněnskému gólmanovi zasunul puk k opuštěné tyčce. I přes závěrečný tlak se hostům nepodařilo ani snížit. Brankář Štepánek tak dokázal proti druhému nejlepšímu útoku ligy udržet čisté konto.

Roli favorita potvrdili ústečtí hokejisté, kteří porazili nováčka soutěže ve třetím vzájemném zápase sezony nejvýraznějším rozdílem. Na začátku 2. minuty přivedl domácí do vedení uzdravený Mikulík, poté zužitkoval Šagát pěknou kombinaci celého útoku. Po vyloučení Macháčka a Mikulíka hrálo Ústí ve třech a početní převahu využil brankou Kopic.

Ve 28. minutě kapituloval gólman Stejskal potřetí po střele Dragouna a za půl druhé minuty přidal čtvrtou branku Ústí Šaffer při vyloučení Kolmanna. V závěru druhé třetiny zazvonila tyčka branky Benátek po střele Skleničky. Ve třetí části Jech ošklivě fauloval ústeckého mladíka Kloze a zápas pro něj skončil. Přesilovku domácích při pětiminutovém trestu pro Jecha využil Špirko, který přidal za deset minut v další přesilovce svůj druhý gól.

V utkání nedalekého Chomutova přivítali diváci poprvé útočníka Václava Eiselta, jenž přišel na hostování z Mladé Boleslavi. Uvedl se výborným výkonem a dvěma brankami do sítě svého bývalého mužstva z Berouna. Prvním gólem otevřel ve 13. minutě skóre. Třetí branku dal Chomutov kuriózně. Berounský gólman Altrichter mylně pochopil gestikulaci rozhodčího a v domnění, že bude vylučovat chomutovského hráče, odjel ke střídačce, takže Mikšovic střílel do prázdné branky. Když pak o minutu a půl Malát nepovedenou střelou trefil mezírku mezi betony, nechal se Altrichter vystřídat. I Štelmach však brzy lovil puk ze sítě, po druhém gólu Eiselta. Oporou domácích byl brankář Cikánek, jemuž čisté konto pokazil v 58. minutě Křesťan.

První hokejová liga - 31. kolo:
Poruba - Kometa Brno 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky: 7. Kolařík, 40. Kvapil. Rozhodčí: Minář - Jureček, Pala. Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 200.
Chomutov - Beroun 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)
Branky: 13. a 49. Eiselt, 21. Jeslínek, 46. Mikšovic, 47. Malát - 58. Křesťan. Rozhodčí: Souček - Štofa, Beneš. Vyloučení: 7:5. Bez využití. Diváci: 1004.
Třebíč - Vrchlabí 3:4 (0:0, 1:2, 2:2)
Branky: 24. R. Pšurný, 45. Barus, 51. Nahodil - 24. Matějíček, 39. Galvas, 51. Rusnák, 56. Chatrnúch. Rozhodčí: Pešina - Jílek, Jindra. Vyloučení: 5:5, navíc Kleina (Třebíč) 10 min. V oslabení: 1:0. Diváci: 1030.
Ústí nad Labem - Benátky nad Jizerou 6:1 (2:1, 2:0, 2:0)
Branky: 44. a 54. Špirko, 2. Mikulík, 8. Šagát, 28. Dragoun, 31. Šaffer - 15. Kopic. Rozhodčí: Blecha - Flégl, Šperl. Vyloučení: 6:9, navíc Jech (Benátky) 5 min. a do konce zápasu. Využití: 3:1. Diváci: 2041.
Havlíčkův Brod - Havířov 8:4 (2:2, 4:1, 2:1)
Branky: 14. a 48. Svoboda, 31. a 33. Endál, 9. Dušátko, 23. Vyhlídal, 35. Špelda, 57. Kubeš - 17. Kotásek, 20. Sikora, 21. Vala, 51. Lukačovič. Rozhodčí: Skoupý - Brabec, Chocholouš. Vyloučení: 9:14, navíc Špelda (H. Brod) 10 min. Využití: 4:2. Diváci: 1080.
Olomouc - Chrudim 5:0 (3:0, 1:0, 1:0)
Branky: 17. a 18. Brančík, 18. Smejkal, 40. Růžička, 55. Davídek. Rozhodčí: Vampola - Skopal, Rittich. Vyloučení: 12:10. Využití: 1:0. V oslabení: 3:0. Diváci: 500.
Kadaň - Jihlava 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)
Branky: 34. Freiberg, 58. Pospíšil - 34. Ficenc, 47. Balán, 52. Man, 60. Bakus. Rozhodčí: R. Svoboda - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 245.
Hradec Králové - Most 7:2 (3:1, 2:0, 2:1)
Branky: 20., 38. a 49. Fořt, 11. Volráb, 15, Hendrich, 35. Roubík, 47. Kadlec - 12. Vrtek, 48. Jakub Bauer. Rozhodčí: Kočí - Padevět, Prchal. Vyloučení: 9:5. Využití: 3:2. Diváci: 1225.