Hokejisté Komety i Ústí vyhráli, na dno první ligy spadla Třebíč

Hokejisté Komety Brno porazili v utkání 32. kola první ligy Třebíč jasně 5:0 a udrželi se v čele tabulky, naopak hosté se propadli na dno soutěže. Nezaváhalo ani druhé Ústí nad Labem, které získalo tři body v Berouně po výhře 4:2.

Radost hokejistů Komety Brno

Po prohře s Porubou v minulém kole tentokrát prvoligový lídr nepřipustil překvapení a do hokejistů Třebíče se pustil od prvních minut. Vydařený večer prožil brněnský obránce Kántor, jenž vstřelil dva góly a na další přihrál. Hosté se nedokázali ani jednou prosadit a brankář Horčička mohl slavit čisté konto.

Beroun držel s favorizovaným Ústím krok pouze v první třetině, a to i díky skvělému Štelmachovi v brance. Ve druhé části poslal hosty do vedení ranou v přesilovce obránce Zeman a těsně před koncem třetiny zvýšil ze skrumáže na 2:0 Hanzl. Jiskřičku naděje pro Medvědy vykřesal na začátku třetí třetiny Pavel, který zužitkoval Besserovu nahrávku zpoza branky. Severočeši však neponechali nic náhodě. Dvě minuty nato se vymanil z Vlčkova sevření Šaffer a z jeho nahrávky přidal Janků třetí branku Slovanu. Pět minut před koncem vybídl Mikulík ke skórování Šagáta a bylo rozhodnuto. Branka zkušeného Nedvěda osmnáct vteřin před koncem už na výhře hostů nemohla nic změnit.

Po překvapivém domácím vítězství nad vedoucí Kometou podlehli tentokrát hokejisté Poruby v důležitém záchranářském souboji na ledě Benátek nad Jizerou 1:5. Domácí poskočili z poslední příčky na 14. místo i před svého dnešního soupeře.

Chomutovu se povedl v derby s Mostem dokonalý obrat. Po 40 minutách domácí díky brankám Proroka a Bednaříka, ale soupeř zápas během deseti minut závěrečného dějství otočil. Nejdříve snížil Eiselt a vyrovnání zařídil ve 46. minutě Jíra, který využil zaváhání mostecké obrany ve vlastním oslabení. Deset minut před koncem již Chomutov vedl po střele Míky a v poslední minutě vítězství pojistil do prázdné branky Hašek.

První hokejová liga - 32. kolo:
Benátky nad Jizerou - Poruba 5:1 (1:1, 0:0, 4:0)
Branky: 9. Kajínek, 46. Žabka, 51. Pavlů, 58. Vantuch, 59. Dušek - 9. Mikula. Rozhodčí: Petružálek - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 6:10, navíc Vantuch 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 297.
Beroun - Ústí nad Labem 2:4 (0:0, 0:2, 2:2)
Branky: 44. Pavel, 60. Nedvěd - 25. Zeman, 38. Hanzl, 46. Janků, 55. Šagát. Rozhodčí: Lacina - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 750.
Havířov - Hradec Králové 2:5 (0:4, 2:0, 0:1)
Branky: 29. Hampl, 31. Seman - 12. a 60. Roubík, 2. Volráb, 11. Fořt, 19. Nedorost. Rozhodčí: Blecha - Kašík, Trunečka. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 681.
Most - Chomutov 2:4 (1:0, 1:0, 0:4)
Branky: 8. Prorok, 33. Bednařík - 42. Eiselt, 46. Jíra, 50. Míka, 60. Hašek. Rozhodčí: Přikryl - Novák, Klein. Vyloučení: 6:4. V oslabení: 0:1. Diváci: 1050.
Chrudim - Kadaň 6:3 (2:1, 3:2, 1:0)
Branky: 15. a 46. Král, 24. a 37. Kolář, 7. Bláha, 25. J. Šeda - 7. Polanský, 28. Rudovský, 29. Freiberg. Rozhodčí: Dvořák - Jílek, Jindra. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:2. Diváci: 710.
Dukla Jihlava - Havlíčkův Brod 4:5 (1:1, 0:2, 3:2)
Branky: 2., 56. a 59. Bakus, 45. Man - 46. a 59. Endál, 5. Němec, 36. Šulc, 39. Stromko. Rozhodčí: Smítka - Žídek, Podrazil. Vyloučení 10:14, navíc Kubeš (H. Brod) 10. min. Využití: 1:2. Diváci: 2460.
Vrchlabí - Olomouc 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Branky: 48. Gajovský, 57. Chaloupka - 39. Ministr. Rozhodčí: Trombík - Jureček, Pala. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 1401.
Kometa Brno - Třebíč 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)
Branky: 5. a 39. Kántor, 45. Kostourek, 48. Liščák, 58. Mikšan. Rozhodčí: Hrubý - Padevět, Prchal. Vyloučení: 9:6, navíc Havran (Třebíč) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 5392.