Rubriky:

První liga

Grof odchází z Karlových Varů posílit obranu prvoligového Chomutova

17. prosince 2008 12:55 - KARLOVY VARY/CHOMUTOV

Obránce Jakub Grof již nebude oblékat dres Karlových Varů, západočeský klub se rozhodl pro jeho prodej do prvoligového Chomutova. Sedmadvacetiletý obránce nenavázal v dresu Energie na povedenou minulou sezónu a již nebude hájit zelenožluté barvy. Přestup potvrdil Sport.cz tiskový mluvčí chomutovského celku David Dinda.

"Obránce Jakub Grof patřil dlouhodobě k vytipovaným hráčům, kteří by náš tým mohli posílit. V posledních týdnech naše snahy o získání tohoto obránce vrcholily a dnes jsme jednání dovedli do úspěšného konce," řekl k přestupu marketingový manažer a tiskový mluvčí klubu David Dinda na oficiálních stránkách. Chomutovští převzali Grofovu smlouvu, která platí do konce sezóny s roční opcí.

Transfer potvrdila také karlovarská strana. "Jakub přestupuje do špičkového klubu první ligy, který má velké postupové ambice. Chomutov o Jakuba velmi stál a věříme, že se Jakub začne opět výrazně prosazovat," uvedl na oficiálních stránkách Energie tiskový mluvčí Jiří Holý.

V loňské sezóně se Grofovi dařilo především v ofenzivě, když v 51 zápasech základní části získal 18 bodů za sedm branek a 11 přihrávek. V 19 utkáních play-off nastřádal tři trefy a jednu asistenci.

"Grof patřil vloni k jedním z nejlepších beků, ale letos zřejmě nebyla vůle Varů držet ho v mužstvu," uvedl Dinda. "Jakub nenavázal na minulou úspěšnou sezónu. Letos se mu nedařilo tolik v produktivitě a především v defenzivě. Máme na postu obránců navíc přetlak," potvrdil Holý. V tomto ročníku měl Grof na kontě z 25 utkání dvě trefy a stejný počet přihrávek.

th, Sport.cz

Časová osa: První liga

Filtr článků - První liga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..