Hokejisté Vrchlabí vyhráli v Ústí nad Labem, stačil jim jeden gól

Hokejisté Vrchlabí zaskočili v 37. kole první ligy vedoucí Ústí nad Labem a brankou Krupky z poslední sekundy první třetiny zvítězili 1:0. Ústí tak má v čele tabulky před Vrchlabím už jen tříbodový náskok.

Oba soupeři začali opatrně, šancí bylo minimum. V 8. minutě tečoval ústecký Pazourek puk těsně vedle Štůralovy branky, domácí brankář Orct si poradil se střelou Becka. Když už se diváci v závěru třetiny zvedali ze sedadel, poslal Krupka puk z ostrého úhlu na ústeckou branku a pomalá střela skončila sekundu před sirénou za Orctovými zády. Málokdo by si v tu chvíli pomyslel, že to byl vítězný gól.

Druhé dějství začalo v podstatně vyšším tempu. Aktivnější byli domácí, Vrchlabí hrozilo nebezpečnými brejky. Od 24. minuty zamklo Ústí soupeře před jeho brankou, střelu Skleničky vyrazil Štůrala betonem a Hovorkova teč mířila těsně vedle tyčky. V závěru třetiny nastřelil vrchlabský Pajič jen Orcta.

V třetí třetině se domácí dál marně snažili vyrovnat, nedokázali využít ani tři přesilovky. Protiútoky Vrchlabí byly stále nebezpečnější. V předposlední minutě sáhlo Ústí ke hře bez brankáře, ale šanci Dragouna zneškodnil Štůrala a Vrchlabí cenné vítězství ubránilo.

Kometě přinesl výhru při nájezdech Sedlák

Ani Chomutov v dalším duelu celků z popředí tabulky doma neuspěl, v dramatickém souboji s brněnskou Kometou prohrál 4:5 po samostatných nájezdech. Za hosty se čtyřikrát trefil Přemysl Sedlák. Hosté v první polovině zápasu dominovali a ujali se vedení 3:0. Z útlumu nedostalo domácí tým ani snížení v 32. minutě, protože Brno zanedlouho využilo hrubé chyby chomutovských zadáků a opět odskočilo na tříbrankový rozdíl.

Před poslední třetinou se zdálo být rozhodnuto, ale Chomutovu vycházely přesilovky, v nichž postupně snížil až na 3:4. Mocné vzepětí domácích pak v 58. minutě korunoval vyrovnáním Jíra. Prodloužení gól nepřineslo, a tak musely rozhodnout samostatné nájezdy, v nichž své galapředstavení dokonal brněnský kanonýr Sedlák.

Hattrick mosteckého Urbana

Kadaň prohrála s Mostem, třebaže ještě v 58. minutě vedla 4:2. Poté však Urban po chybě brankáře Hanujaka snížil, autor tří domácích gólů Boušek netrefil ve vyložené šanci prázdnou branku a mostecký Jan Bauer vyrovnal. V 60. minutě pak Urban prostřelil Hanujaka mezi betony, dovršil hattrick a zajistil hostům vítězství 5:4.

Olomouc předčila Havířov hlavně v přesilových hrách, když využila čtyři z osmi. V první třetině se nejdříve trefil Smejkal, v druhé zvýšil ranou od modré Vyrubalík a v třetí části se na havířovskou branku sesypala doslova kanonáda.

Nejdříve se trefil po Brančíkově nahrávce Slížek, pak projel přes půlku hřiště Žajgla a naservíroval Davídkovi puk před prázdnou brankou. Další přesilovku pak využil rovněž Davídek a gólovou tečkou bylo proměněné trestné střílení útočníka Filipa Smejkala, který si vychutnal brankáře Čecha.

Derby Vysočiny vyhrála Třebíč

Tradiční derby Vysočiny vyznělo lépe pro hokejisty domácí Třebíče. Ty poslal do vedení v první třetině Burian a konečnou podobu výsledku dali při závěrečné jihlavské power play do prázdné branky Zahradník a Čech.

Havlíčkobrodští Rebelové vstoupili do nového roku úspěšně a i potřetí v sezoně porazili Beroun. Rozhodla už úvodní třetina, po níž domácí tým vývoj zápasu kontroloval a brankář Jaroslav Suchan vychytal další nulu.

Královéhradeckým hokejistům domácí zápas s Benátkami vůbec nevyšel. V utkání sice vedli 2:1 a poté ještě dokázali srovnat na 3:3, ale po brance Duška z poslední minuty prohráli 3:4.

První hokejová liga, 37. kolo:
Ústí nad Labem - Vrchlabí 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka: 20. Krupka. Rozhodčí: Souček - Beneš, Štolfa. Vyloučení: 5:8. Bez využití. Diváci: 5482.
Chomutov - Kometa Brno 4:5 po sam. nájezdech (0:1, 1:3, 3:0 - 0:0)
Branky: 32. Hlinka, 48. Jeslínek, 56. Skořepa, 58. Jíra - 8., 23., 34. a rozhodující nájezd Sedlák, 21. Padělek. Rozhodčí: Vampola - Rozlílek, Sichrovský. Vyloučení: 6:7, navíc Brabenec (Brno) 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 2725.
Poruba - Chrudim 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Branky: 26. Zadina, 35. Semorád, 59. M. Šeda. Rozhodčí: Kočí - R. Vengřín, Poruba. Vyloučení: 5:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 680.
Hradec Králové - Benátky nad Jizerou 3:4 (2:1, 0:2, 1:1)
Branky: 13. Moskal, 18. Volráb, 54. Kubišta - 1. Skořepa, 24. Konečný, 28. Nevyhoštěný, 60. Dušek. Rozhodčí: Trombík - Barteček, Koliba. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 1541.
Kadaň - Most 4:5 (0:1, 3:1, 1:3)
Branky: 21., 26. a 55. Boušek, 22. Gombár - 11., 58. a 60. Urban, 28. Hluchý, 59. Jan Bauer. Rozhodčí: Pešina - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 5:7, navíc Szakal - Nedrda oba 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 370.
Havlíčkův Brod - Beroun 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Branky: 12. a 60. Svoboda, 15. Holec. Rozhodčí: Jílek - Špringl, Arazimová. Vyloučení: 9:9, navíc Nedvěd (Beroun) 10 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 1350.
Olomouc - Havířov 6:0 (1:0, 1:0, 4:0)
Branky: 20. a 57. Smejkal, 43. a 45. Davídek, 29. Vyrubalík, 42. Slížek. Rozhodčí: Blecha - Novák, Klein. Vyloučení: 8:10. Využití: 4:0. Diváci: 1000.
Třebíč - Jihlava 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 16. Burian, 59. Zahradník, 60. Čech. Rozhodčí: Skoupý - Brabec, Skopal. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3150.