Hokejisté Vrchlabí zdolali poslední Porubu až po nájezdech

Hokejisté Vrchlabí zaostávají po 38. kole první ligy za vedoucím Ústím nad Labem o čtyři body. Poslední celek tabulky z Poruby totiž v pondělí na svém ledě porazil až po samostatných nájezdech 3:2. Ani tři další zápasy neskončily po třetí třetině, dvoubodový zisk si v nich nakonec připsaly Most, Havířov a Olomouc.

Jihlava přitom šla proti Olomouci bleskově do vedení, když hned první střela domácích z Bakusovy hole skončila překvapivě za zády hostujícího brankáře. Po dvou třetinách Dukla vedla už 2:0, přesto si nakonec ze zápasu odnesla pouze jeden bod. Domácí totiž v třetím dějství doplatili na pasivitu, Olomouc dokázala srovnat skóre a rozhodující gól pak v nájezdech vstřelil Ministr.

Utkání Havířova s Kadaní mělo v prvních dvou třetinách podprůměrnou úroveň. Hosté se dostali do dvoubrankového vedení zásluhou Rudovského a Balázse, domácí vyrovnali v třetí třetině po trefách Přeučila a Sikory. Sikora skóroval v 60. minutě při power play, když dorazil do sítě Evanovu střelu. V samostatných nájezdech pak rozhodl jediný úspěšný exekutor Vala o druhém bodu pro domácí tým.

Také v Mostu skončil zápas po 60 minutách remízou. Domácí mužstvo poslal v druhé třetině do vedení v přesilovce Hlubuček, hosté z Havlíčkova Brodu vyrovnali v 53. minutě pohotovou střelou Endála. O vítězství a druhém bodu pro domácí rozhodl v třetí minutě nastavení při hře tři na tři Jakub Bauer z rychlého brejku.

Chomutov nečekaně prohrál na ledě Benátek nad Jizerou 2:3. Hosté sice vstřelili první branku, když se už v druhé minutě prosadil Mikšovic, ale Benátečtí ještě do první přestávky otočili skóre trefami Procházky a Duška. V 34. minutě navíc Konečný gólem na 3:1 vyhnal z chomutovské branky Lundella. Jeho náhradník Cikánek už sice puk za svá záda nepustil, jenže jeho spoluhráči se vzmohli jen na snížení, když šest minut před koncem využil dvojnásobnou přesilovku Grof.

Na začátku utkání v Chrudimi byli aktivnější hosté z Třebíče, své šance však nedokázali využít. V deváté minutě otevřel při přesilovce skóre domácí Lojek, hosté odpověděli krátce nato rovněž v početní výhodě, ale Lojkovi se opět podařilo strhnout vedení na stranu Chrudimi. Druhou třetinu poznamenala nedisciplinovanost obou mužstev, z které však těžili domácí, kteří využili další tři přesilovky a zápas rozhodli.

V Berouně žila šance domácích hráčů na příznivý výsledek pouhých deset minut. Hosté z Hradce Králové zvýšili do konce úvodní třetiny na 3:1 a od té doby už jen v pohodě kontrolovali hru. Svoji nadvládu dokumentovali Východočeši při pátém vstřeleném gólu, kdy exhibiční akci v podání Martina Filipa domácí jen přihlíželi.

Beroun - Hradec Králové 1:5 (1:3, 0:2, 0:0)
Branky: 10. Sakrajda - 8. a 17. Roubík, 15. Suchý, 27. Táborský, 35. M. Filip. Rozhodčí: Hrubý - Žídek, Podrazil. Vyloučení: 8:10, navíc Nedvěd (Beroun) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 400.
Chrudim - Třebíč 5:2 (2:1, 3:0, 0:1)
Branky: 9. a 14. Lojek, 32. a 39. Král, 38. Suchý - 12. Čech, 60. Koktan. Rozhodčí: Přikryl - Trunečka, Kašík. Vyloučení: 8:8. Využití: 4:1. Diváci: 620.
Most - Havlíčkův Brod 2:1 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 35. Hlubuček, 63. Jakub Bauer - 53. Endál. Rozhodčí: Ondřej - Mašek, Hynčica. Vyloučení: 9:8. Využití: 1:0. Diváci: 220.
Jihlava - Olomouc 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)
Branky: 1. Bakus, 26. Bezděk - 51. Ministr, 60. Žajgla, rozhodující sam. nájezd Ministr. Rozhodčí: Dvořák - Jílek, Jindra. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. Diváci: 1281.
Havířov - Kadaň 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0)
Branky: 48. Přeučil, 60. Sikora, rozhodující sam. nájezd Vala - 17. Rudovský, 24. Balázs. Rozhodčí: Vampola - Machálek, Škach. Vyloučení: 3:11, navíc Šíp (Kadaň) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 493.
Benátky nad Jizerou - Chomutov 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
Branky: 10. Procházka, 19. Dušek, 34. Konečný - 2. Mikšovic, 54. Grof. Rozhodčí: Lacina - M. Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 8:7, navíc Procházka (Benátky) 10 min. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 382.
Vrchlabí - Poruba 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 13. Beck, 23. Rusnák, rozhodující sam. nájezd Gajovský - 7. Zdeněk, 52. Gelačák. Rozhodčí: Petružálek - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 1261.