Hokejisté Ústí nad Labem protáhli svou sérii na pět vítězství

Hokejisté Ústí nad Labem si díky pátému vítězství za sebou udrželi desetibodový náskok v čele první ligy, když porazili 3:1 Havířov, který bojuje o postup do play off. Na druhé místo se dostalo Vrchlabí, které zvítězilo 6:3 na ledě Havlíčkova Brodu. Kometa Brno vyhrála v Kadani až po samostatných nájezdech a ztrácí na Vrchlabí bod.

Ústí nad Labem po vyrovnané první třetině rozhodlo dvěma góly ve druhé části, do které výtečně vstoupilo. Už po devíti sekundách Hovorka zužitkoval Heřmanovu přihrávku a prostřelil Čecha. Těsně před druhou sirénou se uvolnil Šagát a pojistil výhru favorita.

Vrchlabí vedlo v Havlíčkově Brodě už 5:1, soupeř v poslední třetině porážku alespoň zmírnil. Velký podíl na úspěchu favorita měl Beck, který dal dva góly a na jeden přihrál.

Kometa v Kadani prohrávala od první minuty, kdy skóroval Šíp. Kostourek pak dvěma góly vývoj otočil a ve čtyřminutové přesilovce mohli hosté rozhodnout. Místo toho dovolili Kadani obrat na 4:3. Možné překvapení překazil Polodna, který čtyři sekundy před sirénou vyrovnal a vynutil si prodloužení. Druhý bod pro Brňany získal v nájezdech Sedlák.

Rozstřelem vyvrcholil také zápas v Chomutově, který zdolal oslabenou Jihlavu 3:2. Hosté šli do vedení zásluhou uzdraveného beka Andersonse, ale Severočeši skóre otočili. V závěru Dukla zvýšila aktivitu, kterou v 57. minutě korunoval vyrovnávací bekhendovou střelou Hodek. Nájezdy rozhodl domácí kapitán Hlinka.

K rozstřelu se schylovalo také v Olomouci, ale 31 sekund před koncem prodloužení zajistil Benátkám nad Jizerou vítězství 2:1 Kolmann, který využil vyloučení Vyrubalíka.

Poruba - Most 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Branky: 42. Najdek, 47. Červenka - 40. Vrtek. Rozhodčí: Skoupý - Machálek, Škach. Vyloučení: 7:7, navíc Vnenk - Poživil 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 429.
Třebíč - Beroun 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 1. a 54. Zahradník, 37. Burian - 32. Vlček. Rozhodčí: Jebavý - Jílek, Jindra. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 1140.
Chomutov - Jihlava 3:2 SN. (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 17. Grof, 42. Mikšovic, rozhodující sam. nájezd Hlinka - 14. Andersons, 57. Hodek. Rozhodčí: Hrubý - Mašek, Hynčica. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 1079.
Havlíčkův Brod - Vrchlabí 3:6 (1:3, 1:2, 1:1)
Branky: 8. Třetina, 37. Endál, 52. Kubeš - 14. a 51. Beck, 2. Rusnák, 16. Kříž, 27. Mikšovský, 36. Galvas. Rozhodčí: Kočí - Kašík, Trunečka. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 900.
Ústí nad Labem - Havířov 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
Branky: 7. Heřman, 21. Hovorka, 40. Šagát - 14. Brynecký. Rozhodčí: Zubzanda - Koskuba, Bertlík. Vyloučení: 5:11, navíc Sklenička (Ústí) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 2139.
Olomouc - Benátky nad Jizerou 1:2 PP. (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 31. Žajgla - 13. Kopic, 65. Kolmann. Rozhodčí: Pešina - Rittich, Skopal. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. V oslabení 0:1. Diváci: 500.
Hradec Králové - Chrudim 3:2 PP. (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 12. Hruška, 50. Nedorost, 64. Volráb - 12. Beránek, 57. Šafařík. Rozhodčí: Petružálek - Padevět, Prchal. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 1643.
Kadaň - Kometa Brno 4:5 SN. (1:1, 1:1, 2:2 - 0:0)
Branky: 1. Šíp, 32. Polanský, 43. Balázs, 54. Fink - 14. a 26. Kostourek, 53. Padělek, 60. Polodna, rozhodující sam. nájezd Sedlák. Rozhodčí: Dvořák - Rozlílek, Sichrovský. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. Diváci: 260.