Ústí, Kometa, Vrchlabí a Chomutov jsou ve čtvrtfinále první ligy

Hokejisté Ústí nad Labem si tři kola před koncem zajistili vítězství v základní části a výhodu domácího prostředí v play off první ligy. Definitivně jasno je po 43. kole o složení čtveřice týmů, které postoupí přímo do čtvrtfinále - spolu s vedoucími Severočechy budou mít na úvod vyřazovacích bojů volno Kometa Brno, Vrchlabí a Chomutov.

Brankář Zdeněk Orct v dresu Ústeckých Lvů

Ústečtí Lvi si zajistili nedostižný jedenáctibodový náskok vítězstvím 4:2 v Jihlavě. Účastník minulého ročníku extraligy šel do dvoubrankového vedení v první třetině díky dvěma využitým přesilovkám. Dukla ale nesložila zbraně a v druhé třetině dokázala vyrovnat. Na Horáckém zimním stadionu se i v třetí části hry hrál výborný hokej. Ústí nakonec rozhodlo o své výhře v závěru opět z přesilovky díky Heřmanovi a poslední gól zaznamenalo do prázdné branky.

Utkání druhého Brna s Havlíčkovým Brodem měli od začátku ve své režii domácí. Skóre otevřel ve 4. minutě Kostourek, ale o dvě minuty později srovnal ve dvojnásobné početní výhodě Holec. Kometě poté vrátil vedení Polodna ze samostatného úniku. Druhá třetina skončila 3:0 pro Kometu, která navýšila skóre díky Křetínskému, Houdkovi a druhé brance Kostourka. V třetí části upravil stav svým druhým gólem Holec, ale na konečném vítězství Brna 5:2 již nic nezměnil.

Chomutov získal jistotu umístění v první čtyřce v přímém souboji na ledě páté Chrudimi. Utkání začalo svižně a první třetina skončila bez branek jen díky dobře chytajícím gólmanům. V druhé třetině se tempo hry ještě zvýšilo, ale dlouho to vypadalo, že žádný brankář nebude překonán. V 35. minutě ale využili hosté přesilovku a vedli.

Třetí třetina měla také vysoké nasazení a Chomutovští zvýšili na rozdíl dvou branek. Domácím se podařilo v 50. minutě díky Bělohlávkově trefě po nahrávce Beránka utkání ještě zdramatizovat, ovšem za minutu opět strhl dvoubrankové vedení na stranu Chomutova Jeslínek.

Beroun poprvé v kalendářním roce získal všechny tři body, za které mohl poděkovat zejména brankáři Altrichtrovi. Ten byl s 43 zásahy nejlepším hráčem na ledě a zlikvidoval množství obrovských šancí Olomouce. Medvědi vedli už o dva góly díky trefám Vlčka z 8. minuty a Nedvěda z poloviny zápasu. V třetí třetině nasadila Olomouc k náporu a skvělý Altrichter přišel o čisté konto pouhou sekundu před koncem po dorážce Čuříka.

Benátky porazily v důležitém utkání tabulkových sousedů Kadaň těsně 2:1. Skóre otevřel krátce po první pauze Dušek, jenž se trefil v pokračující přesilovce z úvodní třetiny. Vyrovnání sice zařídil v polovině zápasu kadaňský Chmelíř, ale čtyři minuty před koncem trefil domácím tři body Procházka, jehož branka padla ještě v oslabení.

Porubu poslal v utkání s Havířovem do vedení v 23. minutě Červenka, nicméně brzy nato Brynecký vyrovnal. O další dvě minuty později domácí opět vedli, poté co Zdeněk v přesilové hře přelstil brankáře Valenta. Pětatřicátá minuta přinesla další srovnání stavu - Sikora bekhendem překvapil domácího Štefla.

Třetí dějství hry se neslo v podobném duchu, jen s rozdílem, že do vedení šli hosté díky zásahu Zelisky a vyrovnat musel domácí Šedivý. Na řadu tak přišlo prodloužení a v něm rozhodl minutu před koncem nechytatelnou ranou hostující Štefanka.

Důležité utkání o poslední místa v play off vyznělo v Mostě lépe pro hosty z Třebíče. Horácká Slavia byla po celý zápas lepší a o svém vítězství prakticky rozhodla dvěma brankami v úvodních deseti minutách. Hosté si ve zbytku utkání dosažený náskok hlídali a využívali chyb domácích k postupnému zvyšování skóre na konečných 0:5.

Most - Třebíč 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)
Branky: 2. Barus, 10. Stejskal, 26. V. Burián, 53. Obdržálek, 58. Nahodil. Rozhodčí: Lacina - Beneš, Štolfa. Vyloučení: 11:10, navíc Pšurný (Třebíč) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 205.
Vrchlabí - Hradec Králové 4:5 po SN (2:2, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 1. Pajič, 18. Rusnák, 39. Kubeš, 47. Gengel - 5. a 24. Kadlec, 12. Roubík, 34. Nedorost, rozhodující sam. nájezd Filip. Rozhodčí: Souček - Brejcha, Šmíd. Vyloučení: 3:6, navíc Zápotočný, Roubík (oba Hradec) oba 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 1944.
Chrudim - Chomutov 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Branky: 50. Bělohlávek - 35. Nikolov, 44. Mikšič, 51. Jeslínek. Rozhodčí: Souček - Podrazil, Žídek. Vyloučení: 6:6, navíc Martinec (Chrudim) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 1025.
Jihlava - Ústí nad Labem 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)
Branky: 19. Man, 29. Hanzal - 10. Bolf, 15. Špirko, 60. Heřman, 60. Hovorka. Rozhodčí: Pešina - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:3. Diváci: 1692.
Kometa Brno - Havlíčkův Brod 5:2 (2:1, 3:0, 0:1)
Branky: 4. a 24. Kostourek, 12. Polodna, 39. Křetínský, 40. Houdek - 6. a 60. Holec. Rozhodčí: Šír - Barteček, Koliba. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 6083.
Poruba - Havířov 3:4 PP (0:0, 2:2, 1:1 - 0:1)
Branky: 23. Červenka, 27. Zdeněk, 50. Šedivý - 25. Brynecký, 35. Sikora, 47. Zeliska, 64. Štefanka. Rozhodčí: Smitka - Chocholouš, Rittich. Vyloučení: 7:7, navíc Mikula (Poruba) 10 min. Využití: 2:3. Diváci: 859.
Benátky nad Jizerou - Kadaň 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky: 21. Dušek, 57. Procházka - 31. Chmelíř. Rozhodčí: Přikryl - Machálek, Škach. Vyloučení: 4:9, navíc Revay (Kadaň) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 397.
Beroun - Olomouc 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 8. Vlček, 30. Nedvěd - 60. Čuřík. Rozhodčí: Petružálek - Šperl, Flégl. Vyloučení: 6:4, navíc Smejkal (Olomouc) 10 min. Bez využití. Diváci: 574.