V boji o play-off vyhrála Kadaň, Třebíč i Benátky, neuspěl Most

Ve 44. kole první hokejové ligy uspěli hráči Kadaně, Třebíče i Benátek nad Jizerou, kteří bojují o poslední postupová místa do play-off. Vidina vyřazovacích bojů se naopak vzdaluje Mostu, jenž neuspěl na ledě Olomouce a po prohře 4:7 ztrácí dvě kola před koncem základní části na 12. místo pět bodů.

Na začátku týdne Sportovně-technická komise svazu zkontumovala prosincové utkání Havlíčkova Brodu s Benátkami ve prospěch domácích, jejichž soupeř tak přišel o důležité tři body v boji o play off. Důvodem byl neoprávněný start libereckého útočníka Tomáše Klimenty. V dalším vzájemném souboji těchto týmů už Moravanům o tolik nešlo, naopak Benátky potřebovaly vyhrát o to víc. Po třech využitých přesilovkách a jedné brance v oslabení se jim to také podařilo. Odevzdaný Havlíčkův Brod prohrál 3:4 a zaznamenal sedmou porážku za sebou.

V Kadani šlo domácím hokejistům i Berounu o hodně. Utkání rozhodly dvě branky domácích v rozmezí čtyř minut první třetiny. Ve druhé minutě otevřel skóre z přesilovky Zika a ve 4. minutě po přihrávce Bouška zvýšil Charousek na 2:0. V závěru měl Beroun převahu a v 55. minutě Novotný v přesilové hře pět na tři snížil na 2:1. V 59. minutě hráli hosté další přesilovku, ale Kadaň jednogólové vedení udržela.

Tříbodový zisk si připsala také Třebíč proti Havířovu. Panteři se sice brzy ujali vedení, ale domácí do první přestávky otočili. Ve druhé části hosté dokázali vyrovnat, rozhodující branku dal ve 38. minutě třebíčský Barus. Stejný hráč v závěrečném dějství ještě vítězství Horácké Slavie podtrhl.

Nedařilo se Mostu, který prohrál pošesté za sebou. Olomoučtí chtěli napravit své poslední zaváhání, ale už ve třetí minutě šli hosté v přesilovce zásluhou Gýny do vedení. Ještě do přestávky Olomouc třemi góly skóre otočila a vedení si udržovala po celý zápas. V závěru dovršil hattrick do prázdné branky Ministr.

Vedoucí Ústí nad Labem rozhodlo o svém vítězství 1:0 nad Chrudimí až na začátku prodloužení. V průměrném zápase neviděli diváci v průběhu řádné hrací doby žádnou branku. Severočeši měli po většinu zápasu převahu, ale absence zraněných Pazourka, Dragouna a Mikulíka byla znát. Hokejisté Chrudimi dobře bránili, velkou oporou byl brankář Šrámek, který v úvodní třetině pochytal střely Hovorky, Špirka a zneškodnil i velkou šanci Janků. Necelou minutu před koncem mohl rozhodnout domácí kapitán Čaloun, ale ani on Šrámka nepřekonal. O dvoubodovém zisku favorizovaného Ústí rozhodl ve 35. sekundě prodloužení Hovorka po pěkné kombinaci s Heřmanem a Špirkem.

44. kolo první hokejové ligy:
Poruba - Dukla Jihlava 0:6 (0:1, 0:2, 0:3)
Branky: 11. a 40. Bezděk, 31. Bakus, 44. Man, 52. Rytnauer, 53. Hodek. Rozhodčí: Přikryl - Klein, Novák. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 728.
Chomutov - Vrchlabí 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)
Branky: 14. a 35. M. Hlinka, 6. Eiselt, 10. Jeslínek, 39. Pulpán, 57. Skořepa. Rozhodčí: Pešina - Rozlílek, Sichrovský. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1413.
Havlíčkův Brod - Benátky nad Jizerou 3:4 (1:2, 1:2, 1:0)
Branky: 8. a 40. Kachlík, 59. Dušátko - 20. a 29. Urban, 18. Konečný, 22. Vantuch. Rozhodčí: Jebavý - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:3: V oslabení: 0:1. Diváci: 700.
Třebíč - Havířov 4:2 (2:1 1:1, 1:0)
Branky: 38. a 51. Barus, 11. Sojčík, 20. Kaláb - 3. a 27. Pánik. Rozhodčí: Hrubý - Rittich, Skopal. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:1. Diváci: 1540.
Ústí nad Labem - Chrudim 1:0 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branka: 61. Hovorka. Rozhodčí: Jeřábek - Trunečka, Kašík. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 2033.
Olomouc - Most 7:4 (3:2, 2:1, 2:1)
Branky: 4., 38. a 60. Ministr, 9. Kříž, 14. Smejkal, 22. Žajgla, 45. Řípa - 3. Gýna, 18. Poživil, 35. Jakub Bauer, 58. Hlubuček. Rozhodčí: Hribík - Padevět, Prchal. Vyloučení: 7:6, navíc Rindoš (Most) 10 min. Využití: 2:3. Diváci: 550.
Hradec Králové - Kometa Brno 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)
Branky: 36. a 59. Nedorost, 16. Hruška, 59. Kadlec - 51. Černý, 57. Lhotský. Rozhodčí: Jílek - Arazimová, Špringl. Vyloučení: 6:4. Bez využití. Diváci: 3012.
Kadaň - Beroun 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Branky: 2. Zika, 4. Charousek - 55. Novotný. Rozhodčí: Smitka - Hynčica, Mašek. Vyloučení: 10:6. Využití: 1:1. Diváci: 220.