O účastnících play-off první hokejové ligy je již rozhodnuto

Předposlední kolo první hokejové ligy rozhodlo o zbylých účastnících vyřazovacích bojů. Poslední postupovou příčku vybojovala výhrou 6:3 v Mostu Kadaň, smůlu má naopak Třebíč, která nestačila v dalším regionálním derby na Jihlavu a prohrála 2:3.

Kadaň byla v Mostu od začátku lepším mužstvem a již ve 14. minutě vedla po střelách Polanského a Bouška dvoubrankovým rozdílem. Domácí zabrali až v závěru prvního dějství a snížili přesilovkovou brankou Salače. I ve druhé třetině pokračovala Kadaň v nátlakové hře a její náskok pojistil Polanský. V poslední třetině hosté již kontrolovali hru a dalšími dvěma přesnými zásahy zvýšili na 6:2. Na rozdíl od hostů se domácí musí nyní soustředit na boj o záchranu.

Na Vysočině Jihlava prožila v tradičním derby úvod snů. Už ve druhé minutě se radoval Hodek a o minutu později zvýšil extřebíčský Dolníček. Třebíč sice dokázala snížit, ale pár vteřin po brance Stejskala vrátil Jihlavě dvoubrankové vedení Rytnauer. "Bohužel jsme nezachytili začátek zápasu a Dukla toho dokázala využít. Kluci nesložili zbraně, bojovali, ale Jihlava si to pohlídala," zhodnotil utkání trenér Třebíče Kamil Pokorný.

Jistotu play off neměli před dnešním kolem ani Benátky, ale v domácím prostředí si nenechaly vzít body od Hradce Králové. Středočeši udělali rázný krok k výhře už během první pětiminutovky, kdy se postupně trefili Urban, Kolafa a Konečný. V úvodu druhé třetiny navíc zvýšil Dušek a vypadalo to na jednoznačnou záležitost.

Ještě před koncem prostřední části hry však zkorigoval stav Zápotočný a drama zařídili pět minut před koncem Moskal s Nedorostem, kteří snížili v rozmezí 67 vteřin na 3:4. V závěru se už však skóre nezměnilo.

Jasné utkání viděli diváci v Chrudimi, kde hosty z Poruby srazily především tři neproměněné přesilovky pět na tři. Skóre nakonec otevřeli v desáté minutě domácí, když využili svoji první přesilovou hru. Ve druhé třetině domácí neustoupili ze své aktivity a brzy přetavili další početní převahu v branku. O pět minut později to bylo už 3:0 a Ostravští působili odevzdaně. Když ve 35. minutě ve vlastním oslabení Stavenský zvýšil, bylo utkání rozhodnuté.

Čisté konto udrželi také hokejisté Berouna a především jejich brankář Altrichter. Stoprocentní bilanci měl dlouho i havlíčkobrodský Neruda, nakonec ale kapituloval pět minut před koncem po nenápadném nahození Besonova. Za necelou minutu využil přesilovku Novotný a Medvědi kráčeli ke třem bodům. Altrichter vytáhl klíčový zákrok dvě minuty před koncem, když levou rukou v leže chytil stoprocentní gól Ondráčkovi.

První hokejová liga - 45. kolo:
Benátky nad Jizerou - Hradec Králové 4:3 (3:0, 1:1, 0:2)
Branky: 3. Urban, 4. Konečný, 5. Kolafa, 21. Dušek - 38. Zápotočný, 55. Moskal, 56. Nedorost. Rozhodčí: Skoupý - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0. Diváci: 403.
Beroun - Havlíčkův Brod 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky: 55. Besonov, 56. Novotný. Rozhodčí: Petružálek - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. Diváci: 700.
Havířov - Olomouc 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Branky: 7., 25. a 39. Brynecký, 60. Štefanka - 26. Davídek, 55. Zbořil. Rozhodčí: Blecha - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 6:7, navíc Paška (Olomouc) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 889.
Jihlava - Třebíč 3:2 (3:1, 0:0, 0:1)
Branky: 2. Dolníček, 3. Hodek, 9. Rytnauer - 9. Stejskal, 60. Barus. Rozhodčí: Dvořák - Štofa, Beneš. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. Diváci: 2790.
Chrudim - Poruba 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)
Branky: 10. a 35. Stavenský, 25. Suchý, 31. Král, 55. J. Šeda. Rozhodčí: Hrubý - Špringl, Arazimová. Vyloučení: 10:7. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 820.
Most - Kadaň 3:6 (1:2, 1:2, 1:2)
Branky: 17. Salač, 28. Bauer, 54. Mach - 11. a 27. Polanský, 14. a 51. Boušek, 30. Revay, 41. Charousek. Rozhodčí: Souček - Jílek, Jindra. Vyloučení: 10:9, navíc Šinkovič a Vrtek (oba Most) oba 10 min. Využití 2:3. Diváci: 510.
Vrchlabí - Ústí nad Labem 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka: 43. Čaloun. Rozhodčí: Minář - Padevět, Prchal. Vyloučení: 6:8. Bez využití. Diváci: 1823.