Hokejisté Komety porazili na závěr základní části lídra Ústí

Hokejisté Komety Brno porazili na závěr základní části první hokejové ligy v duelu dvou nejlepších týmů sezóny 3:2 Ústí nad Labem. Severočechům však ani středeční porážka ve 46. kole nemohla vzít vítězství v dlouhodobé soutěži, v konečné tabulce mají před Kometou desetibodový náskok.

Play off druhé nejvyšší soutěže začne osmifinálovými zápasy v pondělí. Utkají se Chrudim s Benátkami nad Jizerou, Hradec Králové s Kadaní, Jihlava s Havířovem a Olomouc s Havlíčkovým Brodem o postup do čtvrtfinále, kde na ně budou čekat nejlepší čtyři týmy tabulky Ústí, Kometa, Chrudim a Vrchlabí.

Očekávaný šlágr dvou favoritů první ligy přinesl napínavou podívanou až do samého konce. Úvod vyzněl lépe pro Kometu, kterou podporovalo ve druhém utkání za sebou vyprodané hlediště pro 7200 diváků. Už ve 3. minutě otevřel skóre bývalý hráč Ústí Liščák. Za hosty kontroval z brejku o sedm minut později Heřman. Ve druhé třetině měl větší převahu Slovan a dostal se do vedení díky gólu Skleničky. Závěrečná část přinesla strhující podívanou. Nejprve vyrovnal Černý z přesilovky a o konečném výsledku rozhodl ve 48. minutě Sedlák.

Třetí místo v tabulce uhájil Chomutov, jenž porazil 6:1 nováčka z Benátek. Přestože šlo o nasazení do play off, v prvních dvou třetinách se hrál uvolněný, bezstarostný a vyrovnaný hokej. Domácí tým zapnul na vyšší obrátky až poté, co ve 31. minutě hostující Pavlů v přesilovce vyrovnal. V závěrečné třetině pak Chomutov bez problémů nastřílel čtyři góly a dotáhl utkání do vítězného konce.

O bod za Chomutovem skončilo Vrchlabí, jež zakončilo dlouhodobou část výhrou 3:2 na ledě dalšího nováčka Poruby. Jako první se trefili domácí, jejichž střeleckou smůlu protrhl Rehuš. Porubští poté nedokázali dostat puk do branky ani z nejvyloženějších šancí. Naopak udeřili hosté - v závěru první části se prosadil Beck a po bezbrankové prostřední třetině zvrátil stav zápasu nenápadnou akcí pět minut před koncem hrací doby Rapáč. Poruba dokázala bleskurychle zareagovat a díky Červenkovi svítily na časomíře ještě v 59. minutě dvě dvojky. Hrdinou večera se však stal vrchlabský útočník Kubeš, jenž zařídil vítězství svého celku.

Osmá Olomouc deklasovala 10:2 Jihlavu, jež už měla jistou sedmou příčku. Přitom začátek se Dukle povedl, když ve 3. minutě vedla brankou Krupky a měla další dvě šance na zvýšení. Olomouc vyrovnala, v 8. minutě při hře čtyři na čtyři se trefil Ministr a do vedení dostal Hanáky dokonce v oslabení po úniku Řípy Zbořil. Ve druhé třetině pak předvedli Olomoučtí pětiminutovou smršť, během níž pětkrát skórovali a rozhodli o osudu utkání. Diváky vyvolávanou 10. branku vstřelil po samostatném úniku obránce Vyrůbalík.

Kadaň - Havířov 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 48. Boušek, 65. Kajer - 25. Novák. Rozhodčí: Ondřej - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. Diváci: 320.
Havlíčkův Brod - Most 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 3. Šulc, 30. Holec, rozhodující sam. nájezd Třetina - 38. Salač, 56. Bauer. Rozhodčí: Pešina - Jílek, Flégl. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. Diváci: 800.
Hradec Králové - Beroun 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)
Branky: 14. Roubík, 57. Volráb - 24. Vlček, 34. Švagrovský, 47. Nedvěd, 50. Šinágl. Rozhodčí: Lacina - Beneš, Štofa. Vyloučení: 6:6, navíc Gudas (Beroun) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 1194.
Olomouc - Jihlava 10:2 (2:1, 7:0, 1:1)
Branky: 8. a 37. Ministr, 28. a 30. Řípa, 15. Zbořil, 24. Nedbálek, 25. Davídek, 25. Kříž, 32. Mikel, 45. Vyrůbalík - 3. Krupka, 49. Bakus z tr. střílení. Rozhodčí: Hribík - Kašík, Chocholouš. Vyloučení: 4:9. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1100.
Kometa Brno - Ústí nad Labem 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
Branky: 3. Liščák, 43. Černý, 48. Sedlák - 10. Heřman, 32. Sklenička. Rozhodčí: Šindler - Brejcha, Šmíd. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. Diváci: 7200 (vyprodáno).
Třebíč - Chrudim 7:2 (1:0, 6:2, 0:0)
Branky: 9. a 40. Sláma, 23. Pšurný, 30. Čech, 33. Sojčík, 34. Přibyl, 39. Nahodil z tr. střílení - 24. Semorád, 32. Stavenský. Rozhodčí: Smitka - Podrazil, Žídek. Vyloučení: 5:9, navíc Klejna a Zadina (oba Chrudim) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1180.
Chomutov - Benátky nad Jizerou 6:1 (1:0, 1:1, 4:0)
Branky: 44. a 57. Jeslínek, 2. Jíra, 37. Gombár, 52. Hlinka, 59. Polanský - 31. Pavlů. Rozhodčí: J. Dvořák - Koskuba, Mašek. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. Diváci: 1358.
Poruba - Vrchlabí 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)
Branky: 8. Rehuš, 56. Červenka - 19. Beck, 55. Rapáč, 59. Kubeš. Rozhodčí: Trombík - Barteček, Koliba. Vyloučení: 7:8. Bez využití. Diváci: 429.