V osmifinále první ligy oplatila soupeři porážku jen Olomouc

Hokejisté Jihlavy, Benátek nad Jizerou a Hradce Králové vyhráli i druhé osmifinálové zápasy v první lize a jedno vítězství je dělí od postupu. Na pondělní úspěch v úterý nedokázal navázat jen Havlíčkův Brod, který podlehl v Olomouci vysoko 2:7. Třetí zápasy se hrají ve čtvrtek.

Olomouc nechtěla připustit další překvapení a za stavu 0:1 se pustila do soupeře s vervou. V první třetině nastříleli Hanáci čtyři góly a rozhodli o výsledku utkání. Hosté však nerezignovali a tvrdou hrou na hranici fair play provokovali soupeře. Nervozita na ledě vyústila ve 30. minutě v hromadnou bitku, po které šli do kabin čtyři hráči.

Tým Havlíčkova Brodu v 57. minutě na pokyn trenéra Petra Nováka odešel na jednu minutu z ledu, ale po chvíli se za pískotu olomouckých fanoušků vrátil a zápas se dohrál.

"Chtěl jsem hráče v kabině uklidnit, aby už nebyli vylučovaní, a dát najevo sudím, že se nám nelíbí jejich výroky," řekl Novák. Domácí trenér Petr Fiala nechtěl soupeřovu nadmíru ostrou hru příliš komentovat. "My se snažíme soustředit na hokej, musíme zvládnout ostré ataky a nenechat se vyprovokovat. To se nám dnes povedlo a pokud přehrajeme soupeře opět hokejově, věřím, že postoupíme," uvedl Fiala.

Další utkání byla mnohem vyrovnanější. Benátky nad Jizerou zdolaly Chrudim 3:2 v prodloužení a napodobily předchozí vítězství stejným poměrem po samostatných nájezdech. Zápas opět směřoval k rozstřelu, když se v 64. minutě trefil Konečný a rozhodl.

Rozdílem jediné branky zvítězil také Hradec Králové nad Kadaní, která ve druhé třetině zásluhou dvou gólů Fábryho v rozmezí necelých dvou minut smazala manko 0:2. Na začátku 51. minutě dal vítězný gól domácích Kadlec.

Jihlava rozhodla o výhře 4:2 nad Havířovem třemi góly v poslední třetině. Nejprve vstřelil svou druhou branku v zápase Bezděk, poté v přesilovce pět na tři skóroval Hodek a v 57. minutě potvrdil výhru kapitán Bakus.

Hradec Králové - Kadaň 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)
Branky: 4. Burián, 13. Roubík, 51. Kadlec - 30. a 32. Fábry. Rozhodčí: Minář, Přikryl - Rittich, Skopal. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. Diváci: 1858. Stav série: 2:0.
Olomouc - Havlíčkův Brod 7:2 (4:0, 1:1, 2:1)
Branky: 1. a 33. Ministr, 9. a 52. Žajgla, 14. Zbořil, 18. Mikšan, 47. Smejkal - 27. Svoboda, 49. V. Němec. Rozhodčí: Kočí, Jeřábek - Koliba, Barteček. Vyloučení: 16:19, navíc Peška a Ondrušek 5 min. a do konce utkání - Holec, Třetina a Varga 10 min., Pavlík a Soldán 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:2. Diváci: 2000. Stav série: 1:1.
Chrudim - Benátky nad Jizerou 2:3 po prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 33. Klejna, 51. Žák - 28. Urban, 50. Špaček, 64. Konečný. Rozhodčí: Lacina, Fraňo - Beneš, Štofa. Vyloučení: 9:10. Využití: 0:2. Diváci: 1182. Stav série: 0:2.
Jihlava - Havířov 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)
Branky: 28. a 51. Bezděk, 53. Hodek, 57. Bakus - 27. Sikora, 49. Velecký. Rozhodčí: Šindler, Petružálek - Hynčica, Mašek. Vyloučení: 9:10, navíc Přeučil (Havířov) 10 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 2009. Stav série: 2:0.