Rubriky:

WSM liga

VIDEO: Hokejový skandál, v první lize údajně napadl rozhodčího fanoušek s nožem

16. února 2009 09:31 - JIHLAVA

Obrovskou ostudu si uřízli v Jihlavě fanoušci tamního hokejového klubu. Po závěrečném hvizdu třetího čtvrtfinále play-off první ligy se totiž rozlícení příznivci Jihlavy, která prohrála 3:4, rozhodli vylít si svůj vztek na rozhodčích, které zahnali zpět na led. Nejhůře dopadl hlavní arbitr Trombík, jenž byl inzultován a údajně musel čelit i muži s nožem.

 

SPORT.CZ/Tomáš Fliegl

"K žádnému zranění ale nedošlo," ubezpečil na oficiálních jihlavských stránkách jednatel klubu Bedřich Ščerban. Stejné prohlášení uvedli do oficiálního zápisu také hlavní arbitři. "Z toho důvodu by také klub neměl být potrestán. I když oficiálně ještě nebylo žádné stanovisko vyřčeno," dodal Ščerban.

Celou situaci podle sudího Martina Fraňa, jenž má na starosti druhou nejvyšší soutěž, řeší disciplinární a sportovně technická komise Českého svazu ledního hokeje (ČSLH). "Komise rozhodčích do případu nechce vstupovat do té doby, než bude rozhodnuto," uvedl Sport.cz Fraňo. "Až obdržíme oficiální zápis, poté začneme případ řešit," řekl pro Sport.cz člen sportovně technické komise ČSLH Jan Trunda.

Více o zápase Jihlava - Chomutov najdete zde.

Po závěrečném hvizdu se na ledě strhla hromadná bitka obou mužstev a následně se rozzuření domácí fanoušci pustili do rozhodčích, které zahnali zpět na ledovou plochu. Nejhůře dopadl hlavní sudí René Trombík. Cestu do šatny si musel s velkým přispěním pořadatelů doslova probít.

Chomutovský trenér Martin Pešout se údajně nechal slyšet, že na rozhodčího Trombíka měl jít i jeden muž s nožem. Nikdo další včetně policie však tuto informaci nepotvrdil. "Novinářům jsem na tiskovce nic neřekl," bránil se Pešout. Čtveřice rozhodčích se před běsnícím davem ukryla v šatně Dukly, kde museli zůstat ještě dlouho po utkání.

Vše odstartovala vyrovnávací branka Chomutova, kterou hosté vstřelili ve 37. minutě v oslabení 4 na 5. Podle domácích však v té chvíli měli chomutovští na ledě pětici hokejistů. "Tam střídali obránci, útočníci hráli. Obránci můžou střídat, když se nikdo nedotkne puku," uvedl k situaci chomutovský trenér Martin Pešout. Ščerban oponoval. "Sudí přiznali, že udělali chybu," svěřil se s komentářem rozhodčích jednatel Dukly.

Vítězný gól Bombice

Atmosféru v hledišti definitivně zhoršila rozhodující branka Františka Bombice, která znamenala výhru Chomutova 4:3. Domácí brankář Filip Novotný pustil za svá záda střelu, jenž vyslal hostující bek tesně za modrou čárou. "Jednoznačně klíčový moment celého utkání byl gól Chomutova na 1:1," myslí si Ščerban. "Na důvěryhodnosti sudích to opravdu nepřidá," dodal.

"Dojde k posílení bezpečnostní a pořadatelské služby a zpřísní se kontroly u vchodů. Nechceme, aby se něco podobného v Jihlavě ještě někdy opakovalo," ujistil veřejnost Ščerban. Jihlava prohrává ve čtvrtfinálové sérii 0:3 na zápasy a jediná porážka ji dělí od vyřazení.

jda, th, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: WSM liga

Filtr článků - WSM liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..