Poruba ztratila zápas v Mostu a je blízko sestupu

Hokejisté Poruby ztratili v 5. kole skupiny o udržení v první lize porážkou na ledě Mostu prakticky veškeré naděje na setrvání v soutěži. Ostravský tým sice ještě před začátkem třetí třetiny vedl 4:2, domácí však čtyřgólovou smrští v závěrečné části skóre otočili a vyhráli 6:4.

Poruba tak na posledním místě čtyřčlenné tabulky ztrácí na předposlední Most 12 bodů a na druhý Beroun o dva více. Zbývá odehrát pět zápasů a nejhorší dva týmy sestoupí přímo do druhé ligy.

V druhém středečním duelu zvítězila Třebíč 4:3 v prodloužení v Berouně a zvýšila náskok v čele tabulky na tři body. Pět branek v základní hrací době padlo v početních převahách.

Medvědi sice vedli od 6. minuty po brance Nedvěda od modré čáry, ale tentýž hráč pak nedal trestné střílení a domácí se začali trápit. Hosté vyrovnali a v poslední části šli do vedení. Pět minut před koncem srovnal Slížek, jenže po chybě Vlčka opět strhl vedení na stranu Třebíče 64 sekund před sirénou Nahodil. Středočeši nakonec získali bod díky střele Mrni 38 sekund před koncem normální hrací doby. Prodloužení se hrálo jen 44 vteřin, než rozhodl svým druhým gólem třebíčský Čech.

5. kolo první hokejové ligy, skupina o udržení:
Beroun - Třebíč 3:4 v prodl. (1:0, 0:1, 2:2 - 1:0)
Branky: 6. Nedvěd, 55. Slížek, 60. Mrňa - 59. a 61. Čech, 27. Staněk, 47. Nahodil. Rozhodčí: Jílek, Hrubý - Arazimová, Špringl. Vyloučení: 10:11 navíc Braniš, Nedvěd (oba Beroun) oba 10 min. Využití: 2:3. Diváci: 850.
Most - Poruba 6:4 (1:2, 1:2, 4:0)
Branky: 14. Jakub Bauer, 26. Budínský, 42. Derfler, 46. Vrtek, 58. Jan Bauer, 60. Šinkovič - 15. a 23. Káňa, 15. Vnenk, 33. Bartoš. Rozhodčí: Svoboda, Ondřej - Matějíček, Dančišin. Vyloučení: 9:12, navíc Bednařík - Ovšák oba 10 min. Využití: 3:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 165.