Most už zřejmě nemine sestup z první ligy

Most s největší pravděpodobností doprovodí Porubu do druhé ligy. Severočeši ve středu v devátém kole skupiny o udržení v první lize podlehli 2:4 Třebíči a tři kola před koncem mají devítibodovou ztrátu na Beroun, který zdolal stejným rozdílem Porubu. Medvědům tak k jistotě záchrany stačí v příštích zápasech zisk jediného bodu.

Třebíč rozhodla o svém vítězství a jistotě setrvání v druhé nejvyšší soutěži třemi brankami v závěrečné dvacetiminutovce. Domácí v závěru zápasu utkání ještě zdramatizovali, ale hosté těsně před koncem zpečetili osud Mostu gólem do prázdné branky.

Beroun vydřel veledůležité tři body zásluhou pětiminutovky v druhé třetině, během níž dal tři branky. Zápas se po většinu času vyvíjel jednoznačně ve prospěch domácích, kteří navíc neproměnili řadu vyložených šancí. Poruba měla v druhé a na začátku třetí třetiny také spoustu možností nepříznivé skóre obrátit, ale v koncovce si počínala bezradně.

Most - Třebíč 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)
Branky: 30. Poživil, 58. Chmelíř - 34. Sláma, 45. Zahradník, 54. Staněk, 59. Nahodil. Rozhodčí: Svoboda, Peřina - Šperl, Flegl. Vyloučení: 8:9. Využití: 0:2. Diváci: 205.
Beroun - Poruba 4:2 (1:0, 3:2, 0:0)
Branky: 2. Šinágl, 30. Tvrzník, 35. Vlček, 35. Horčička - 25. Suchý, 36. Zdeněk. Rozhodčí: Petružálek, Jílek - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 5:11. Využití: 1:0. Diváci: 750.