Rubriky:

WSM liga

Ještě není nic ztraceno, tvrdí ústecký střelec Janků

1. dubna 2009 12:35

Hokejový útočník Ústeckých Lvů Pavel Janků je prozatím jediným střelcem svého týmu v barážové sérii proti Mladé Boleslavi. "Ta moje branka vítězství nepřinesla, takže zatím nemohu být s průběhem baráže spokojen. Mrzí mě, že se nám na boleslavském ledě nepodařilo aspoň jednou vyhrát, byť jsme k tomu měli blízko. Ale ještě není nic ztraceno," tvrdí Janků, jenž za měsíc oslaví už 40. narozeniny.

Ve čtvrtek bitva pokračuje v Ústí nad Labem. S čím půjdete do třetího barážového zápasu?

Prohráváme v sérii 0:2 a musíme se snažit tuhle nepříznivou statistiku zastavit. Chceme zvítězit a snížit na 1:2. Čtvrteční zápas má obrovskou důležitost a věřím, že nás na něj trenéři dobře připraví.

Kudy by podle vás měla vést cesta k úspěchu?

Hrajeme doma a musíme být útočnější než v předešlých dvou kolech. Nečekám, že padne hodně gólů. Proto bude záležet na každém okamžiku. A potřebujeme zlepšit i přesilovky, které nám v baráži zatím nejdou.

Boleslav má kvalitní defenzivu v čele s gólmanem Schwarzem...

To je pravda, ale každá obrana je překonatelná, když na ni vyvinete soustavný tlak. Musíme se tlačit do branky a jít nekompromisně do koncovky.

Cítíte před domácími souboji velkou nervozitu?

V této sezóně jsme odehráli už devatenáct zápasů v součtu prvoligového play-off a baráže a kolena se nám neklepou. Zdravé napětí tam je, ale převládá spíš odhodlání a touha po vítězství.

Přemýšlel jste už o příští sezóně?

V mém věku si už nemohu stavět velké plány. Ale chtěl bych hrát hokej dál a doufám, že za Ústí. Ve Slovanu mám ještě na rok smlouvu a hodlám ji dodržet.

Josef Pešout, Právo

Zrušit


Časová osa: WSM liga

Filtr článků - WSM liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..