Rubriky:

WSM liga

Manažeři Ústí a Jihlavy chtějí změnit model postupu do extraligy

26. května 2009 15:59 - ÚSTÍ NAD LABEM

Generální manažeři prvoligových hokejových celků Ústí nad Labem a Jihlavy Robert Kysela a Bedřich Ščerban by rádi prosadili změnu pravidel pro postup do extraligy. Nelíbí se jim současný model baráže, ve kterém se utkávají nejhorší celek nejvyšší soutěže s vítězem první ligy. Kysela se Ščerbanem by uvítali, kdyby do extraligy mohl nejlepší tým první ligy postoupit přímo nebo kdyby baráž hrálo více celků; například dva z extraligy a dva z první ligy.

 

Josef Pešout, Právo

"Byla by to zajímavá, divácky atraktivní konfrontace, která je rovněž spravedlivější než dosavadní baráž, která zvýhodňuje poslední tým extraligy," řekl Kysela. Podobný model baráže s více týmy má například Švédsko.

Podle Kysely je nelogické a nespravedlivé, že z první hokejové ligy přímo sestupují dva týmy, ale vítěz soutěže nemá právo přímého postupu. "První liga je v současnosti poněkud diskriminovanou soutěží. Kdo má potřebnou výkonnost a finanční zajištění, měl by dostat šanci postoupit v rovné soutěži," podotkl Kysela.

Nevýhodný je podle něj i současný model první ligy, ve které hraje šestnáct mužstev. "Nemůže se proto hrát čtyřkolově jako extraliga, kde je čtrnáct týmů," uzavřel ústecký manažer. Šance, že by ke změně došlo již v příští sezóně, je ale nulová. Představitelé Českého svazu ledního hokeje již oběma manažerům písemně odpověděli, že se model baráže měnit nebude.

Podobné návrhy na změnu postupových a sestupových klíčů mezi extraligou a první ligou se objevují delší dobu. Stávající model však platí od sezóny 1997/98. Pouze v roce 2007 se baráž nehrála, neboť Ústí nad Labem nahradilo přímo Vsetín, který byl z extraligy vyloučen. V minulé sezóně Severočeši vyhráli první ligu, ale v baráži nestačili na Mladou Boleslav.

ČTK

Zrušit


Časová osa: WSM liga

Filtr článků - WSM liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..