Hokejisté Ústí zahájili první ligu jasnou výhrou v Berouně

Hokejisté Ústí nad Labem zahájili první ligu výhrou 5:0 na ledě Berouna. Vítěz minulého ročníku s řadou bývalých reprezentantů rozhodl o zisku tří bodů především na konci druhé třetiny, kdy dvěma góly definitivně zlomil odpor Medvědů.

Výrazného vítězství dosáhla i Jihlava, která si nečekaně hladce poradila s regionálním rivalem z Třebíče 7:2. Kanonáda Dukly přišla hlavně ve druhé třetině. Hostující fanoušci debakl neunesli a po zápase před stadionem napadli domácí příznivce. Vášně musela krotit pořadatelská služba společně s policií.

O dramatický moment nebyla nouze ani na ledě Chrudimi, kde Benátky vyhrály 6:2. V závěru se srazili dva domácí hráči a Ladislavu Jindřichovi dokonce zapadl jazyk. Po rychlé pomoci všech lékařů i rozhodčích jej mohli odvést do kabin.

V Chomutově si mohou pochvalovat novou útočnou řadu Procházka, Kraft, Duda. Ta se hned v úvodním utkání třemi góly velkou měrou zasloužila o vítězství 4:2 nad Hradcem Králové. Poprvé se předvedla ve čtvrté minutě, kdy z Procházkovy přihrávky otevřel účet Duda. Druhým gólem zvýšil ve druhé třetině na 3:1 Kraft a v závěru zápasu z úniku dvou na jednoho zpečetil vítězství opět Duda.

Povedený úvod má za sebou i nedávno extraligové Znojmo, které zdolalo nováčka ze Šumperku 5:1. V první třetině vsítili Orli tři branky zásluhou Svobody, Sedláka a Hradeckého. V druhé části své kolegy napodobil útočník Říha a tečku za gólovými hody Znojma udělal v závěrečné části Hořava. Šumperk se čestného úspěchu dočkal čtyři minuty před koncem po šťastné trefě Hulvy.

1. kolo první hokejové ligy:
Olomouc - Vrchlabí 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Branky: 18. Kucharczyk, 50. Davídek, 56. Polodna - 42. Mikšovský. Rozhodčí: Smítka - Padevět, Čížek. Vyloučení: 6:9, navíc Pácal (Vrchlabí) 10 min. Bez využití. Diváci: 950.
Havlíčkův Brod - Kadaň 6:3 (1:0, 1:2, 4:1)
Branky: 42. a 45. Borovanský, 17. Třetina, 23. Svoboda, 47. Jelínek, 53. V. Němec - 32. Ťupa, 33. Šíp, 49. Fábry. Rozhodčí: Blecha - Reich, Skopal. Vyloučení: 4:6. Využití: 3:0. Oslabení: 0:1. Diváci: 850.
Chomutov - Hradec Králové 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Branky: 4. a 58. Duda, 26. Míka, 33. Kraft - 11. Filip, 43. Florián. Rozhodčí: Florian - Koskuba, Bertlík. Vyloučení: 7:6. Bez využití. Diváci: 1357.
Znojmo - Šumperk 5:1 (3:0, 1:0, 1:1)
Branky: 7. Svoboda, 9. Sedlák, 16. Hradecký, 28. Říha, 44. Hořava - 56. Hulva. Rozhodčí: Vampola - Daniščin, Matějček. Vyloučení: 11:11, navíc Protivný - Rangl oba 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 2002.
Dukla Jihlava - Horácká Slavia Třebíč 7:2 (2:0, 2:1, 3:1)
Branky: 2. a 44. Minčák, 11. Takáč, 37. Bezděk, 38. Man, 44. Čachotský, 59. Kašpar - 27. Hrbáček, 52. Laš. Rozhodčí: Kubičík - Brabec, Chocholouš. Vyloučení: 9:8. Využití: 1:1. Diváci: 2673.
Chrudim - Benátky n. Jiz. 2:6 (1:0, 1:4, 0:2)
Branky: 15. Semorád, 26. Martinec - 30. Vantuch, 35. Kica, 37. Pavlů, 38. Skořepa, 45. Hudíček, 49. Kolmann. Rozhodčí: Skoupý - Dřínovský, Svoboda. Diváci: 573.
Tábor - Havířov 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Branky: 13. Kocar, 19. Vomela - 40. Bursík. Rozhodčí: Jílek - Beneš, Štofa. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. Diváci: 1840.
Beroun - Ústí nad Labem 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)
Branky: 6. Hovorka, 29. Klobouček, 37. Pajič, 40. Janků, 46. Kloz. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1.