Jihlavští hokejisté i podruhé vysoko vyhráli a vedou 1. ligu

Hokejisté Dukly Jihlava vyhráli jasně i druhé utkání nové sezóny a společně s Havířovem, Olomoucí a Chomutovem mají plný počet šesti bodů. Tentokrát formu týmu z Vysočiny odnesl domácí Hradec Králové, který prohrál 1:5.

Utkání sice začal Hradec proměněnou přesilovkou v šesté minutě, poté už ale pálili do černého jen hosté. V závěru druhé třetiny odskočila Jihlava po trefách Minčáka a Bakuse na dvoubrankový rozdíl a v 58. minutě slepenými góly Krupky a Hodka Jihlavané skóre ještě navýšili.

Divoké utkání viděli diváci v Třebíči, kde domácí znovu dostali sedm branek. Dlouho se drželi proti Rebelům z Havlíčkova Brodu o gól napřed, navíc v úvodu třetí třetiny odskočili soupeři na rozdíl dvou branek. Jenomže Rebelové ve zbytku utkání dokázali čtyřmi góly skóre otočit.

Souboj dvou týmů, které se v prvním kole radovaly z výhry, zvládli lépe Benátečtí. Na první branku proti Znojmu si diváci museli počkat až do 27. minuty, kdy otevřel skóre domácí Vantuch, jenž dorazil do branky Kolmannovu střelu. Díky obratu ve třetí třetině hosté sahali po výhře, ve 45. minutě nejprve vyrovnal Staněk a za dalších sedm minut posunul nedávného extraligistu do vedení Svoboda, ale 90 vteřin před koncem základní hrací doby vyrovnal Weiss. Po bezbrankovém prodloužení přišly na řadu samostatné nájezdy a ten rozhodující proměnil benátecký Vantuch.

Obhájce prvoligového titulu Ústí nad Labem rozhodl o svém vítězství nad Kadaní až v prodloužení. Domácí vedli už ve 47. sekundě dorážkou Heřmana, díky vynikajícím zákrokům Jariny se skóre dlouho neměnilo. A když hosté využili dvě přesilovky, bylo ze zápasu drama. Obránce Zeman pak druhým gólem v utkání rozhodl ve prospěch favorita prodloužení tvrdou střelou z dálky.

Vrchlabí zajistil první vítězství gól Hubáčka z 59. minuty. Domácí poslal do vedení proti Táboru dvěma zásahy Čaloun, hosté však brzy snížili. Nezlomil je ani stav 2:3 a v 55. minutě přiblížil prodloužení Padělek. Houževnatí domácí však rozhodli zápas ještě před koncem třetí třetiny zásluhou další proměněné přesilovky.

První hokejová liga, 2. kolo:
Třebíč - Havlíčkův Brod 5:7 (2:2, 2:1, 1:4)
Branky: 22. a 38. Obdržálek, 4. Látal, 11. Nahodil, 42. Káňa - 10. a 60. Holec, 53. a 57. P. Jelínek, 19. Pavlík, 28. Dušátko, 43. Ondráček. Rozhodčí: Dvořák - Flégl, Šperl. Vyloučení: 3:2, navíc Dolníček (Třebíč) a Svoboda (H.Brod) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 1770.
Beroun - Olomouc 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Branky: 10. Kafka - 23. a 45. Davídek, 46. Řípa. Rozhodčí: Zubzanda - Hynčica, Mašek. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Diváci: 500.
Benátky nad Jizerou - Znojmo 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0)
Branky: 27. Vantuch a rozhodující sam. nájezd Vantuch, 59. Weiss - 45. Staněk, 52. Svoboda. Rozhodčí: Úlehla - M. Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:0. Diváci: 356.
Ústí nad Labem - Kadaň 4:3 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 49. a 62. Zeman, 1. Heřman, 40. Kloz - 17. Charousek, 34. Ťupa, 52. Polanský. Rozhodčí: Wagner - Podrazil, Kajínek. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:2. Diváci: 2350.
Hradec Králové - Jihlava 1:5 (1:1, 0:2, 0:2)
Branky: 6. Fořt - 10. Hrbatý, 37. Minčák, 40. Bakus, 58. Krupka, 58. Hodek. Rozhodčí: Smitka - Padevět, Zídek. Vyloučení: 5:10, navíc Luňák (Hradec Králové) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1501.
Havířov - Chrudim 3:4 (0:1, 2:2, 1:1)
Branky: 28. a 58. Seman, 34. Velecký - 18. Rákos, 29. Klejna, 37. Semorád, 54. J. Šeda. Rozhodčí: Klimecký - Novák, Poláček. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:0. Diváci: 1129.
Šumperk - Chomutov 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Branky: 39. Orsava - 21. Pulpán, 27. Skořepa. Rozhodčí: Trombík - Jureček, Vengřín. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1.
Vrchlabí - Tábor 4:3 (1:0, 2:2, 1:1)
Branky: 26. a 40. Čaloun, 3. Vála, 59. Hubáček - 28. Kocar, 38. Šperger, 55. A. Padělek. Rozhodčí: Jílek - Čížek, Špringl. Vyloučení: 10:10. Využití: 3:2. Diváci: 1451.