Chomutov zůstává stoprocentní i po 8. kole

Hokejisté Chomutova procházejí první ligou stále bez zaváhání. V 8. kole ve středu vyhráli 4:1 v Táboře a v čele tabulky si udržují dvoubodový náskok před Ústím nad Labem. To zničilo osmi góly poslední Šumperk a rovněž zůstává bez porážky.

Radost hokejistů Chomutova ze vstřelené branky

Nováček z Tábora dokázal s favorizovaným Chomutovem držet krok pouze v první třetině. Pak převzali taktovku hosté, které poslal do vedení proměněným samostatným nájezdem Duda. Druhý gól přidali Chomutovští o tři minuty později, když se ve vlastním dvojnásobném oslabení prosadil Kraft. Domácí sice gólem Štrby v polovině zápasu snížili, naději jim však hned vzápětí sebral třetí brankou Chomutova Fiala. Definitivní pojistku za osmou výhrou Chomutova za sebou přidal ve třetí třetině Jeslínek.

Obhájce prvenství z Ústí nedal dalšímu nováčkovi sebemenší šanci. V závěru první třetiny se trefili Michal Pšurný, Kříž a Alinč. Domácí gólman Orct kapituloval ve 27. minutě po střele Nogy, pak už ale puky lovili ze sítě pouze hosté.

O domácí neporazitelnost přišly Benátky nad Jizerou. V duelu proti Hradci Králové se sice ujaly vedení po 22 vteřinách druhé třetiny, kdy se prosadil dorážkou Weiss, ale Východočeši třemi brankami ještě v téže dvacetiminutovce skóre otočili. V závěrečném dějství se Benátečtí pokoušeli o zvrat, v závěru zkusili i hru bez gólmana, ale do prázdné branky se naopak trefil hradecký Kadlec.

Ostatní zápasy 8. kola byly vyrovnané až do samého závěru. Chrudim dokázala udržet těsné vedení 4:3 proti bývalému extraligistovi ze Znojma. V Olomouci dlouho vedli domácí nad Jihlavou zásluhou Černého, ve třetí třetině ale vyrovnal Rytnauer. O necelou minutu poté dostal Hanáky znovu do vedení Mikel a Jihlavané se i přes power play k dalšímu srovnání skóre už nedostali. Naopak výhru 3:1 podtrhl do opuštěné branky Brančík.

Třebíč si odvezla tři body z Havířova za vítězství 3:2, když nastavení odmítl v 56. minutě Nahodil. Prodlužovat se ale muselo ve Vrchlabí, kde domácí nebyli lepším týmem proti Kadani a prohráli 3:4. O bodu navíc rozhodl 58 sekund před koncem nastavení druhou brankou Hlubuček.

8. kolo první hokejové ligy:
Benátky nad Jizerou - Hradec Králové 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)
Branky: 21. Weiss - 35. a 59. Kadlec, 28. O. Hruška, 34. Volráb. Rozhodčí: Smitka - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 4:10. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 360.
Olomouc - Jihlava 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Branky: 18. Černý, 52. Mikel, 60. Brančík - 51. Rytnauer. Rozhodčí: Vampola - Svoboda, Dřínovský. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. Diváci: 1200.
Havířov - Třebíč 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Branky: 32. a 51. Zeliska - 31. Káňa, 34. Burian, 56. Nahodil. Rozhodčí: Kubičík - Kašík, Poláček. Vyloučení: 2:3. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 943.
Ústí nad Labem - Šumperk 8:1 (3:0, 1:1, 4:0)
Branky: 18. a 30. Alinč, 46. a 58. Pajič, 15. M. Pšurný, 16. Kříž, 42. R. Pšurný, 54. Hovorka - 27. Noga. Rozhodčí: Florián - Koskuba, Bertlík. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2150.
Vrchlabí - Kadaň 3:4 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 33. a 41. Beck, 5. Čaloun - 29. a 65. Hlubuček, 19. Gombár, 48. Szakal. Rozhodčí: Úlehla - Padevět, Prchal. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:3. Diváci: 1177.
Beroun - Havlíčkův Brod 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)
Branky: 11. a 25. Růžička, 16. Luňák - 23. Vyhlídal, 24. Knotek. Rozhodčí: Petružálek - Arazimová, Špringl. Vyloučení: 8:6, navíc Třetina (H. Brod) 10 min. Využití: 0:1.
Chrudim - Znojmo 4:3 (0:1, 2:0, 2:2)
Branky: 25. Zadina, 40. Martinec, 48. Žák, 54. Klejna - 16. Havlík, 44. Hořava, 43. Haman. Rozhodčí: Wagner - Hejl, Žídek. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 522.
Tábor - Chomutov 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)
Branky: 34. Štrba - 27. Duda, 30. Kraft, 37. Fiala, 48. Jeslínek. Rozhodčí: Horák - Beneš, Štofa. Vyloučení: 4:8. V oslabení: 0:1. Diváci: 1280.