Chomutov ztratil v první lize první bod

V devátém kole první hokejové ligy skončila série stoprocentní úspěšnosti Chomutova. Lídr tabulky poprvé v sezóně ztratil bod, nikoli však neporazitelnost - Chrudim doma zdolal 2:1 v prodloužení. K Chomutovu se na rozdíl bodu dotáhl jeho severočeský rival z Ústí nad Labem, jenž zvítězil ve Znojmě stejným výsledkem, avšak v normální hrací době.

Hokejisté Chomutova - ilustrační foto

Favorizovaný Chomutov nedokázal účinně přehrát semknutou obranu Chrudimi a vynikajícího brankáře Růžičku. Ohánět se ale musel i strážce domácí branky Hanuljak při méně častých, ale nebezpečnějších útocích hostů. Góly stříleli výhradně obránci. Skóre otevřel hostující Petr Mocek v 15. minutě dělovkou od modré. Ve 24. minutě našel skulinu v Růžičkových betonech Bombic a bonusový bod po 43 vteřinách prodloužení zajistil Chomutovu nekompromisní ranou Pulpán.

V utkání Znojmo - Ústí se šance střídaly na obou stranách, přesto skončila první třetina bez gólu. Ve druhé části už branka padla, ve vlastním oslabení ujel do brejku útočník Alinč a střelou "pod víko" zajistil svým barvám vedení. Znojmo se sice snažilo, ale na precizně bránící obranu soupeře nemohlo najít dlouho recept. V úvodu závěrečné třetiny navíc zvýšil svým druhým gólem v utkání sedmatřicetiletý Alinč. Orli ještě našli zbytky sil, pět minut před koncem snížil Morava, i přes další šance už ale branka nepadla a Ústí své těsné vítězství uhájilo.

Olomouc vyhrála v Havlíćkově Brodě

Třetí místo s již sedmibodovým odstupem za Ústím patří Olomouci, která zvítězila 4:0 v Havlíčkově Brodě. V tomto utkání první třetina příliš krásy nepřinesla. Ani jeden z týmů si nevytvořil vážnější šanci. Do druhé části vstoupili o něco lépe domácí, jenže mírnou převahu nedokázali zužitkovat. Hosté využili přesilovou hru ve 29. minutě, když se ujala střela Brančíka. Nástup do třetí třetiny domácím vůbec nevyšel. Ve 42. minutě dvakrát v rychlém sledu inkasovali a o vítězi utkání bylo prakticky rozhodnuto. Definitivní pojistku tříbodového zisku Olomouce přidal v 53. minutě Polodna.

Hokejisté Hradce Králové začali utkání s Havířovem velmi dobře, když se už ve 4. minutě trefil Kadlec. V polovině utkání zvýšil obránce Táborský ve dvojnásobné přesilovce a v poslední minutě druhé části poslal Budínský domácí do vedení 3:0. V poslední sekundě druhého dějství měli hosté výhodu trestného střílení, ale branku nevstřelili. Ve třetí třetině sice Sikora snížil na 1:3, ale to bylo vše.

Jihlavští hokejisté po dvou porážkách opět zaznamenali vítězství, nováčka soutěže Tábor na svém ledě vyprovodili šestigólovým debaklem. Velkou měrou se na tříbodovém zisku podílel kapitán Dukly Oldřich Bakus, který zaznamenal hattrick. Táboru nepomohli ani dva bývalí Jihlavané v jejich dresu, a to bratři Padělkové. Ivan Padělek se sice v závěru prosadil, ale dvě minuty před koncem třetí třetiny už jen stanovil konečné skóre zápasu na 6:2 pro domácí Duklu.

Šumperk poprvé v sezóně vyhrál doma

Ve vyrovnaném utkání Kadaň - Beroun šli domácí v 11 minutě do vedení, poté co Bauer z úhlu zasunul puk do prázdné branky. Ve 22. minutě byli hosté blízko vyrovnání, když Šinágl jel sám na branku, ale Hronek zachránil. Minutu nato v době, kdy byl Beroun v tlaku, zachytil Ťupa rozehrávku hostů a zblízka nad ramenem brankáře Štelmacha zvýšil na 2:0. Hostům se podařilo v dalším průběhu dvakrát snížit na rozdíl jednoho gólu, ale Kadaňští jednobrankovou výhru 3:2 udrželi.

Hokejisté Šumperku si připsali první domácí výhru v sezóně, i když po první třetině duelu s Benátkami prohrávali 1:3. Ve druhé části však Draci díky trefám Andersonse a Haška srovnali a dramatický souboj pak rozhodlo třetí dějství, v němž Hašek a Orsava otočili na 5:3.

Utkání Třebíče s Vrchlabím musely rozhodnout samostatné nájezdy. Domácí hokejisté třikrát vedli, ale hubený náskok nedokázali udržet. V nájezdech byli úspěšnější hosté, kteří získali bod navíc za výhru 4:3.

9. kolo první hokejové ligy:
Kadaň - Beroun 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Branky: 11. Bauer, 23. Šíp, 39. Ťupa - 28. Besser, 58. Tvrzník. Rozhodčí: Florian - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 6:5, navíc Ťupa (Kadaň) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 390.
Šumperk - Benátky nad Jizerou 5:3 (1:3, 2:0, 2:0)
Branky: 33. a 44. Hašek, 7. Zukal, 31. Andersons, 45. Orsava - 5. Pabiška, 14. Kica, 20. Hudíček. Rozhodčí: Hrubý - Čížek, Prchal. Vyloučení: 8:6. Využití: 3:1. Diváci: 1200.
Znojmo - Ústí nad Labem 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky: 56. Morava - 34. a 42. Alinč. Rozhodčí: Jílek - M. Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 7:15. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1776.
Dukla Jihlava - Tábor 6:2 (1:1, 5:0, 0:1)
Branky: 13., 21. a 35. Bakus, 26. Březina, 38. Hodek, 39. Rytnauer - 19. Kocar, 58. Padělek. Rozhodčí: Dvořák - Jílek, Polonyi. Vyloučení: 10:6, navíc Kotaška (Tábor) 10 min. Využití: 4:0. Diváci: 1763.
Chomutov - Chrudim 2:1 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 24. Bombic, 61. Pulpán - 15. Petr Mocek. Rozhodčí: Klimecký - Chocholouš, Brabec. Vyloučení: 8:10. Využití: 1:1. Diváci: 1729.
Třebíč - Vrchlabí 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 2:2, 0:1 - 0:0)
Branky: 30. a 35. Dolníček, 9. Nahodil - 34. Matějíček, 36. Kubeš, 50. Pácal, rozhodující sam. nájezd Filip. Rozhodčí: Trombík - Goňa, Obadal. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1770.
Havlíčkův Brod - Olomouc 0:4 (0:0, 0:1, 0:3)
Branky: 29. Brančík, 42. Černý, 42. Mikšan, 53. Polodna. Rozhodčí: Skoupý - Novák, Kašík. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. Diváci: 900.
Hradec Králové - Havířov 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
Branky: 4. Kadlec, 30. Táborský, 40. Budínský - 47. Sikora. Rozhodčí: Lacina - Arazimová, Beneš. Vyloučení: 6:7, navíc Koudelka - Sikora oba 10 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 1139.