Chomutov utrpěl první porážku v sezóně

Až ve 13. kole první ligy našli hokejisté Chomutova svého přemožitele. Stali se jím hráči Havlíčkova Brodu, kteří lídra tabulky porazili na domácím ledě 4:1. Severočeši tak vedou tabulku před Ústím nad Labem už jen o bod.

Obránce Chomutova František Bombic

V úvodních dvou třetinách se hrál vyrovnaný hokej, kdy si oba týmy vytvářely šance, ale žádný z hráčů nedokázal překonat domácího Suchana a hostujícího Štěrbu. Na první gól čekali diváci až do 46. minuty, kdy využil přesilovou hru Knotek. Chomutov vyrovnal rovněž v početní výhodě o šest minut později. Rozhodující moment zápasu přišel v 54. minutě, kdy domácí při přesilovce pět na tři a signalizovaném vyloučení vstřelili rozdílovou branku. V závěru Rebelové výhru potvrdili dalšími dvěma góly.

Jihlava si připsala druhou porážku za sebou, když po Chomutovu nestačila ani na Ústí. Dukla favoritovi dlouho vzdorovala, o vítězství severočeského týmu se rozhodlo až v poslední části hry. Nejprve se proti výborně chytajícímu Řehořovi prosadil exjihlavský Pavel Janků, náskok pak zvýšili Mrázek a Pajič. Pět minut před koncem sice snížil na 1:3 Rytnauer, ale nic víc už domácí s výsledkem udělat nestihli.

Až na šestý pokus se podařilo zvítězit hokejistům Třebíče na domácím ledě v řádné hrací době. V utkání s Chrudimí dokázali hosté dvakrát vyrovnat, ale na vítěznou branku Nahodila už odpověď nenašli.

Znojmo vyhrálo v Kadani

Také v Šumperku se z vítězství radoval domácí outsider, i když jen za dva body. Díky vítězství 2:1 po nájezdech proti Olomouci se na chvostu tabulky dotáhl na Tábor i Havířov.

V Benátkách viděli diváci v rámci středočeského derby proti Berounu osm branek, oba týmy se po 60 minutách zaslouženě o body podělily. Duel plný zvratů nakonec rozhodl až v osmé sérii úspěšným nájezdem domácí Pavlů.

V Kadani byli po celé utkání lepší hokejisté Znojma, kteří si odvezli výhru 3:2. Domácí ještě v 59. minutě vykřesali naději snížením na 2:3 při oslabení, následná power play už jim třetí gól nepřinesla.

Třebíč - Chrudim 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 6. a 60. Laš, 40. Zahradník, 54. Nahodil - 36. Semorád, 45. Zadina. Rozhodčí: Vampola - Reich, Skopal. Vyloučení: 5:5, navíc Látal (Třebíč) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 1730.
Benátky nad Jizerou - Beroun 5:4 po sam. nájezdech (0:2, 2:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 26. a rozh. nájezd Pavlů, 26. Hudíček, 41. Rýgl, 43. Pabiška - 5. Růžička, 18. Malý, 30. Švagrovský, 54. Rudovský. Rozhodčí: Jílek - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 2:8. Využití: 2:0. Diváci: 426.
Jihlava - Ústí nad Labem 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)
Branky: 55. Rytnauer - 42. Janků, 43. Mrázek, 49. Pajič. Rozhodčí: Smitka - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 1948.
Havířov - Vrchlabí 4:2 (3:0, 0:2, 1:0)
Branky: 4. Haas, 10. Šafařík, 17. Sikora, 60. Piecha - 22. Filip, 30. Gengel. Rozhodčí: Úlehla - Rychlý, Jureček. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 815.
Havlíčkův Brod - Chomutov 4:1 (0:0, 0:0, 4:1)
Branky: 54. a 59. Třetina, 46. Knotek, 60. Holec - 52. Skořepa. Rozhodčí: Lacina - Šperl, Flégl. Vyloučení: 12:13, navíc Holec a Dušátko (oba H. Brod) 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 1050.
Kadaň - Znojmo 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)
Branky: 21. Boušek, 59. Stehlík - 14. Staněk, 45. Mojžíš, 53. Svoboda. Rozhodčí: Petružálek - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 6:5, navíc Charousek (Kadaň) 10 min. Bez vyžití. V oslabení: 1:0. Diváci: 360.
Šumperk - Olomouc 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 53. Orsava, rozh. nájezd Hulva - 5. Brančík. Rozhodčí: Přikryl - Novák, Poláček. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváků: 1660.
Hradec Králové - Tábor 5:3 (2:0, 2:2, 1:1)
Branky: 12. Kadlec, 18. Budínský, 32. Hendrich, 35. Křetínský, 60. Berger - 25. Kocar, 28. Štrba, 49. Šperger. Rozhodčí: Skoupý - Dřínoveský, Svoboda. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Diváci: 1369.