Havířov porazil Chrudim a už není v první lize poslední

Hokejisté Havířova ve středu v 17. kole první ligy vyhráli 2:1 na ledě Chrudimi a odpoutali se z poslední příčky tabulky. Na lavičce hostujícího celku si odbyl úspěšnou premiéru trenér Pavel Hinner.

Havířovu sice nevyšel vstup do zápasu a v deváté minutě po Mockově trefě prohrával 0:1, do konce první třetiny však dokázal výsledek otočit. Ve 13. minutě využil přesilovou hru Červenka a do vedení poslal severomoravský tým dvě minuty před koncem úvodního dějství Sikora.

Ve zbývajících dvou třetinách ztroskotala útočná snaha Chrudimi na brankáři Čechovi. Havířov si tak připsal důležitou výhru, díky které poskočil z poslední příčky na 13. místo.

Na dno tabulky klesla Kadaň, která na domácím ledě prohrála s lídrem z Ústí nad Labem 0:6.

Hattrickem se dnes blýskl Petr Jelínek, jenž pomohl Havlíčkovu Brodu k vysoké výhře 7:0 nad Třebíčí.

Chomutov - Šumperk 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 8. Duda, 24. Jíra, 43. Pavlas - 46. Noga. Rozhodčí: Fraňo - Hynčica, Mašek. Vyloučení: 7:9. Bez využití. Diváci: 1315.
Znojmo - Benátky nad Jizerou 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky: 58. Svoboda - 19. Kica, 34. Kolmann, 60. Krupka. Rozhodčí: Pešina - Daniščin, Matějček. Vyloučení: 5:6, navíc Krupka (Benátky) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1613.
Jihlava - Hradec Králové 4:3 (2:3, 2:0, 0:0)
Branky: 23. a 35. Čachotský, 3. Bakus, 10. Rytnauer - 11. Táborský, 12. Florian, 18. Volráb. Rozhodčí: Jeřábek - Skopal, Reich. Vyloučení: 9:5. Využití: 2:0. Diváci: 1473.
Chrudim - Havířov 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)
Branky: 9. P. Mocek - 13. Červenka, 19. Sikora. Rozhodčí: Hribik - T. Prchal, Padevět. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 530.
Havlíčkův Brod - Třebíč 7:0 (2:0, 2:0, 3:0)
Branky: 2., 23. a 53. Petr Jelínek, 14. Pavlík, 30. Ondráček, 44. Svoboda, 57. Stromko. Rozhodčí: Přikryl - Poláček, Kašík. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:0. Diváci: 1050.
Olomouc - Beroun 3:2 (0:0, 2:2, 1:0).
Branky: 32. a 35. Kucharczyk, 44. Janáček - 33. Rudovský, 34. Valský. Rozhodčí: Šír - Goňa, Obadal. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 1500.
Tábor - Vrchlabí 4:3 po sam. nájezdech (3:0, 0:2, 0:1 - 0:0)
Branky: 3. Mrkvička, 6. Nedorost 17. Kocar, rozh. nájezd Špenger. - 36. a 53. Látal, 22. Čaloun. Rozhodčí: Skoupý - Brabec, Chocholouš. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 1130.
Kadaň - Ústí nad Labem 0:6 (0:1, 0:2, 0:3)
Branky: 6. Mikulík, 31. Pajič z trestného střílení, 32. Mrázek, 48. Hovorka, 48. Janků, 54. M. Pšurný. Rozhodčí: Šindler, Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 7:3. Využití: 0:2. Diváci: 380.