Hokejisté Berouna v první lize po pěti zápasech vyhráli

Hokejisté Berouna se v první lize vymanili z výsledkové krize. V sobotu ve 20. kole porazili 4:2 Znojmo a ukončili pětizápasovou sérii, během níž získali jediný bod.

V Berouně se hrálo ve svižném tempu a oba celky si vypracovaly dostatek šancí. Domácí v utkání dvakrát vedli, ale Znojmu se pokaždé podařilo vyrovnat. Rozhodující třetí gól vstřelili Berounští minutu a půl před koncem zápasu, kdy se trefil Švagrovský. Konečnou podobu výsledku dal poté do prázdné branky Kupec.

V čele soutěže je stále Ústí nad Labem, které se v sobotu na vítězství nad Táborem nadřelo. Domácí sice vedli od desáté minuty díky Šagátovi, Jihočechům se ale podařilo skóre otočit. Těsně před první přestávkou vyrovnal Nedorost a ve 22. minutě skóroval v oslabení Červený. Domácí vyrovnali ve 48. minutě a pět minut nato při přesilovce rozhodl o výhře 3:2 Heřman.

Hokejisty Olomouce nezlomilo v duelu s Chrudimí ani rychlé soupeřovo vedení 2:0. Domácím se však podařilo v závěru první třetiny snížit, ve 32. minutě vyrovnal Bartoň a obrat dokonal v úvodu závěrečného dějství střelou z úhlu Polodna. Chrudimi se ještě podařilo srovnat, v prodloužení však rozhodl o vítězství Olomouce Ministr.

Souboj celků ze dna tabulky zvládl lépe Šumperk, který na domácím ledě porazil poslední Kadaň 4:2. Na 14. místě tak soupeři odskočil o čtyři body.

20. kolo první hokejové ligy:
Beroun - Znojmo 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)
Branky: 9. Bolf, 43. Luňák, 59. Švagrovský, 60. Kupec - 31. Havlík, 56. Morava. Rozhodčí: Klimecký - Dančišin, Matějíček. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. Diváci: 450.
Olomouc - Chrudim 4:3 v prodl. (1:2, 1:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 20. Černý, 32. Bartoň, 43. Polodna, 65. Ministr - 8. Radil, 11. Evan, 60. Martinec. Rozhodčí: Lacina - Zavřel, M. Svoboda. Vyloučení: 6:7. Využití: 3:1. Diváci: 1600.
Ústí nad Labem - Tábor 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
Branky: 10. Šagát, 48. Sklenička, 53. Heřman - 20. D. Nedorost, 22. Červený. Rozhodčí: Ondřej - Flegl, Šperl. Vyloučení: 7:8, navíc Štrba (Tábor) 10 min. Využití: 2:0. Oslabení: 0:1. Diváci: 2268.
Havířov - Jihlava 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
Branky: 3. Zeliska, 12. Jindřich, 22. Seman - 11. a 38. Bakus. Rozhodčí: Jílek - Novák, Kašík. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 1196.
Hradec Králové - Třebíč 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
Branky: 22. Koudelka, 29. Berger, 35. Kadlec, 48. Budínský - 41. Laš. Rozhodčí: Petružálek - Hynčica, Mašek. Vyloučení: 5:7, navíc Káňa (Třebíč) 10 min. Využití: 1:3. Diváci: 1547.
Šumperk - Kadaň 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Branky: 16. T. Sedlák, 17. Chatrnúch, 22. Orsava, 59. Z. Sedlák - 23. Ťupa, 48 Zucker. Rozhodčí: Skoupý - Brabec, Chocholouš. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 1500.
Vrchlabí - Chomutov 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
Branky: 21. Tvrdek, 36. Urban - 2. Jíra, 39. Mikšovič, 48. Skořepa. Rozhodčí: Zubzanda - Štofa, Arazimová. Vyloučení 6:5. Bez využití. Diváci: 1452.
Benátky nad Jizerou - Havlíčkův Brod 3:2 v prodl. (2:1, 0:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 1. Kazatel, 8. Pabiška, 63. Mrkvička - 7. Vyhlídal, 55. Svoboda. Rozhodčí: Florian - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 6:7. Bez využití. V oslabení: 0:1 Diváci: 404.