Ústí nad Labem vyhrálo v první lize podesáté za sebou

Lídr tabulky první hokejové ligy Ústí nad Labem si ve středu připsal desátou výhru za sebou. Lvi zvítězili v 21. kole 2:1 v Hradci Králové a vedou stále o čtyři body před severočeským rivalem z Chomutova.

Favorizovaní hosté šli v Hradci Králové do vedení už v 5. minutě po přesilovkové brance obránce Kloboučka. Když na začátku třetí části zvýšil další bek Pojkar, zdálo se, že je o vítězi jasno. Deset minut před koncem však přihrával v přesilovce Kadlec lépe postavenému spoluhráči a Salfický si puk srazil do branky. Posledních deset minut domácí odehráli v honbě za vyrovnáním, ale alespoň na bod nedosáhli.

V kontaktu s lídrem se udržel suverén úvodu sezony Chomutov, jenž zdolal 4:2 trápící se Beroun a poslal ho na poslední místo tabulky. Chomutov se dostal rychle do vedení - po 41 sekundách otevřel skóre Procházka a v 9. minutě přidal druhý gól Hašek. Hosté ale dokázali rychle snížit.

Vyrovnaný zápas pokračoval i v druhé třetině a na přesilovkový gól domácího Krafta rychle odpověděl Nedvěd. Rozhodující moment zápasu přišel v 46. minutě, kdy na dvoubrankový náskok pro domácí opět zvýšil Bombic a stanovil konečné skóre.

Beroun vystřídal na dně tabulky Kadaň, která si dnes připsala výhru 2:0 nad Benátkami. V utkání, v němž dominovali brankáři Závorka a Stejskal, se gólově prosadili Charousek a Boušek.

Dramatický souboj mezi třetí Olomoucí a pátým Znojmem rozhodla v 44. minutě kuriózní trefa Hradeckého, jenž v oslabení využil vyjetí brankáře Žigárdyho a do prázdné branky stanovil konečné skóre 3:2 pro Orly.

Po třech prohraných zápasech bodovala naplno Jihlava, jež zdolala 3:2 Vrchlabí. Největší podíl na vítězství měl obránce Ficenc, který Biegla v brance hostů překonal dvakrát. Dukla ovšem přišla na delší čas o svého kapitána a nejproduktivnějšího hráče Bakuse, jenž má po faulu Martina Filipa zlomené zápěstí.

21. kolo první hokejové ligy:
Znojmo - Olomouc 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)
Branky: 8. Kolafa, 18. Plášek, 44. Hradecký - 26. a 40. Polodna. Rozhodčí: Kubičík - Goňa, Obadal. Vyloučení: 7:6, navíc Hořava (Znojmo) 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1693.
Havlíčkův Brod - Havířov 5:4 po sam. nájezdech (0:3, 2:1, 2:0 - 0:0)
Branky: 35. a 60. Šulc, 27. Čermák, 58. Svoboda, rozhodující sam. nájezd Třetina - 13. Szturc, 16. Seman, 20. Sikora, 31. Červenka. Rozhodčí: Úlehla - Prchal, Čížek. Vyloučení: 6:9, navíc Třetina (H. Brod) 10 min. Bez využití. Diváci: 900.
Kadaň - Benátky nad Jizerou 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 21. Charousek, 56. Boušek. Rozhodčí: Dvořák - Hynčica, Mašek. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváci: 320.
Chrudim - Tábor 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 46. a 59. Buchtele, 27. Toužimský. Rozhodčí: Horák - Jílek, Polonyi. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 520.
Hradec Králové - Ústí nad Labem 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 50. Kadlec - 5. Klobouček, 41. Pojkar. Rozhodčí: Přikryl - Kašík, Poláček. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:1. Diváci: 1739.
Jihlava - Vrchlabí 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
Branky: 16. a 36. Ficenc, 17. Bakus - 4. Gengel, 37. Hanzal. Rozhodčí: Hrubý - Hejl, Žídek. Vyloučení: 6:6, navíc Filip (Vrchlabí) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1111.
Chomutov - Beroun 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Branky: 1. Procházka, 9. Hašek, 34. Kraft, 46. Bombic - 11. Švagrovský, 36. Nedvěd. Rozhodčí: Zubzanda - M. Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 5:7, navíc Mrázek (Beroun) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1397.
Třebíč - Šumperk 5:3 (3:1, 1:2, 1:0)
Branky: 11. a 13. Laš, 3. Přibyl, 23. Burian, 49. Obdržálek - 1. Janečka, 29. Orsava, 37. Rimmel. Rozhodčí: Wagner - Kajínek, Podrazil. Vyloučení. 6:10. Využití: 1:1. Diváci: 1380.