Hokejisté Ústí opět vyhráli a poslali Šumperk na dno tabulky

Hokejisté Ústí nad Labem si udrželi šestibodový náskok v čele první ligy díky těsnému vítězství 3:2 na ledě Šumperku, který po porážce klesl na poslední místo v soutěži. Uspěl i druhý Chomutov, který zdolal Tábor 5:3. Na vedoucí duo ztratila třetí Olomouc, která zvítězila v Jihlavě 3:2 v prodloužení. Ze dna tabulky se odpoutal Beroun po výhře 2:0 v Havlíčkově Brodě.

Radost hokejistů Ústí nad Labem - ilustrační fotografie

V předchozím vzájemném utkání Šumperk inkasoval od Ústí debakl 1:8 a také dnes potvrzovali Lvi roli favorita. Hosté vedli už 3:0 a řadu dalších šancí jim zneškodnil výborný gólman Hylák. Šumperk v poslední třetině jen snížil, a tak Ústí vyhrálo dvanáctý zápas za sebou.

Chomutov vybojoval šesté vítězství po sobě poté, co v utkání s Táborem ztratil vedení 2:0 a 3:2. V 50. minutě dal vítězný gól Skořepa a za necelou minutu pojistil výhru Eiselt.

Také Olomouc si v Jihlavě vypracovala dvoubrankový náskok, o který přišla. Vítězství Hanákům zajistil necelé dvě minuty před koncem prodloužení svým druhým zásahem v utkání Polodna.

Dukla před zápasem oznámila, že ruší funkci šéftrenéra A-týmu a z trenérského dua Josef Augusta - Roman Mejzlík se stala rovnocenná dvojice. Do této chvíle byl šéfem jihlavské střídačky Augusta.

Dosud poslední Beroun vytěžil dva góly z nepříliš pohledného utkání v Havlíčkově Brodě, které nabídlo minimum šancí. První střela se ujala až v 27. minutě, kdy otevřel skóre Mrňa. Domácí vrhli všechny síly do útoku, ale gólmana Cikánka se jim překonat nepovedlo. Hosté měli možnost zvýšit z trestného střílení, ale Divišův nájezd Suchan vychytal. Beroun zpečetil vítězství až v poslední minutě střelou do prázdné branky.

Stejným výsledkem skončil zápas v Kadani, kde vyhrálo 2:0 Vrchlabí. V 6. minutě se ve skrumáži před domácí brankou nejlépe zorientoval Urban a propasíroval puk za záda brankáře Závorky. Ve třetí třetině měli domácí drtivou převahu, ale ve 45. minutě ujeli Klimt s Čalounem, který definitivně rozhodl. V brance Kadaně se blýskl 41 zásahy Ševčík.

Třebíč - Havířov 2:5 (0:1, 1:1, 1:3)
Branky: 22. Sláma, 47. Zahradník - 16. Sikora, 25. Seman, 54. Protasenja, 56. Červenka, 60. Haas. Rozhodčí: Skoupý - Dřínovský, Svoboda. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. Diváci: 1270.
Chomutov - Tábor 5:3 (2:0, 1:2, 2:1)
Branky: 5. Mikšovic, 19. Jeslínek, 35. Hašek, 50. Skořepa, 51. Eiselt - 25. Kuchejda, 29. I. Padělek, 45. Ferebauer. Rozhodčí: Hrubý - Podrazil, Kájínek. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:0. Diváci: 1200.
Dukla Jihlava - Olomouc 2:3 v prodl. (0:2, 1:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 34. Staněk, 42. Hodek - 13. a 64. Polodna, 11. Černý. Rozhodčí: Jílek - Beneš, Štofa. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:1. Diváci: 1243.
Znojmo - Chrudim 4:2 (0:0, 3:0, 1:2)
Branky: 25. a 60. Havlík, 31. Barus, 37. Staněk - 41. Drtina, 46. Bláha. Rozhodčí: Lacina - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Diváci: 1503.
Šumperk - Ústí nad Labem 2:3 (0:1, 0:2, 2:0)
Branky: 45. Rimmel, 59. Švaňhal - 12. Kříž, 27. Klobouček, 34. Janků. Rozhodčí: Blecha - Goňa, Obadal. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 950.
Havlíčkův Brod - Beroun 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 27. Mrňa, 60. Cunik. Rozhodčí: Horák - Matějček, Daniščin. Vyloučení: 3:7. Bez využití. Diváci: 800.
Kadaň - Vrchlabí 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 6. Urban, 45. Čaloun. Rozhodčí: Ondřej - Šperl, Flégl. Vyloučení: 5:9. Bez využití. Diváci: 390.
Hradec Králové - Benátky nad Jizerou 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
Branky: 48. a 50. Moskal, 11. Šejnoha, 32. Táborský, 32. Koudelka - 7. Kudrna, 46. Nevyhoštěný. Rozhodčí: Kubičík - Brabec, Chocholouš. Vyloučení: 5:7, navíc Spudil 5 min. a do konce utkání - Mrkvička 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 1136.