Chomutov neprolomil černou sérii ani doma, Ústí zvýšilo náskok na čele

Hokejisté Chomutova zažívají v první lize nejhorší sérii od začátku sezóny. Po třech porážkách venku si připsali čtvrtou dokonce na vlastním ledě, kde podlehli Havlíčkovu Brodu 2:3. Z druhého místa tabulky ztrácejí po 28. kole na vedoucí Ústí už 11 bodů. Lvi ve středu přehráli 5:2 Jihlavu.

Hokejisté Chomutova - ilustrační fotografie

Zraněními prořídlou chomutovskou obranu před zápasem posílili českobudějovický Posmyk a litvínovský Kubát, ale ani to v první třetině nestačilo. Havlíčkův Brod šel do dvoubrankového vedení, když v 10. minutě Němec a ve 20. Knotek využili přesilové hry. Po ráně Bombice a šťastné trefě Mazance bylo vyrovnáno a Chomutov se tlačil za třemi body. Nakonec se ale radovali Havlíčkobrodští, když v poslední minutě do branky puk doklepl u tyčky volný Svoboda.

Vedoucí Ústí připravilo Jihlavě první porážku po její čtyřzápasové vítězné sérii. Tři góly Severočechů zařídil nejstarší útok soutěže Janků, Alinč, Pazourek, kterému je dohromady 113 let. Hosté se za stavu 0:4 dostali do zápasu díky střelám Čachotského a kapitána Hodka. Těsně před závěrečnou sirénou ale uzavřel ústecký Sklenička brankový účet zápasu.

Jasný průběh mělo také utkání ve Vrchlabí, kde domácí zvítězili 6:1 nad Havířovem. Rozhodujících bylo šest minut druhé třetiny, kdy dali domácí tři branky. Pod novým koučem Řeháčkem si Vrchlabí zajistilo třetí výhru za sebou.

Kadaň během dvou minut rozhodla o osudu zápasu

V úvodu utkání proti Kadani nic nenasvědčovalo tomu, že by mohlo Znojmo zažít jednu z nejhorších dvacetiminutovek na domácím ledě. Orli začali dobře a už po 22 vteřinách hry se dostali díky Barusově přesné trefě do vedení. Po rychlém vyrovnání přišel rozhodující moment utkání v poslední pětiminutovce první třetiny, kdy Kadaň během dvou minut zásluhou Bauera, Freiberga a Trochty vstřelila tři branky a rozhodla o osudu zápasu. Znojmo sice ještě po brankách Sedláka a Moravy snížilo na rozdíl jediného gólu, vyrovnat se mu už však nepodařilo.

V Chrudimi viděli fanoušci v duelu proti Třebíči pohledný hokej s řadou šancí na obou stranách. Do poloviny zápasu bylo skóre vyrovnané, ale do konce druhé třetiny odcházeli chrudimští s dvoubrankovým vedením, o které se v závěru nenechali připravit. Třebíč dokázala utkání pouze zdramatizovat trefou na 3:4 necelé dvě minuty před koncem poslední třetiny.

Šumperkem poprvé v sezóně udržel čisté konto

Derby mezi Olomoucí a Šumperkem příliš krásy nenabídlo, o branky se navíc překvapivě starali jen hosté díky Meluzínovi a Višňákovi. Hosté ukončili sedmizápasové čekání na bodový zisk, navíc poprvé v sezóně udrželi čisté konto.

Vyrovnaný duel v Táboře muselo za stavu 2:2 rozhodnout až prodloužení, přestože Hradec Králové mohl přijít o všechny body, kdyby Kostorek proměnil trestné střílení. Hned v úvodu nastavení měli hosté výhodu přesilovky, kterou také využili. Druhý bod vystřelil Hradci Jaroslav Roubík.

Také v Berouně dospěl duel s Benátkami do prodloužení, ve kterém se však nerozhodlo. Utkání dvou sousedů v tabulce rozřešil až úspěšný pokus berounského Tvrzníka.

Chomutov - Havlíčkův Brod 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
Branky: 39. Bombic, 45. Mazanec - 10. Němec, 20. Knotek, 60. Svoboda. Rozhodčí: Úlehla - Koskuba, Bertlík. Vyloučení: 10:9. Využití: 1:2. Diváci: 1191.
Ústí nad Labem - Jihlava 5:2 (1:0, 1:0, 3:2)
Branky: 16. a 26. Janků, 43. Šaffer, 50. Pazourek, 60. Sklenička - 56. Čachotský, 58. Hodek. Rozhodčí: Smitka - Hejl, Žídek. Vyloučení: 4:6, navíc Heřman 5 min. a do konce utkání - Mareš 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 2340.
Vrchlabí - Havířov Panthers 6:1 (1:0, 3:1, 2:0)
Branky: 12. Klimt, 27. Bendík, 30. Kříž, 33. Andres, 54. Gajovský, 56. Filip - 35. Szturc. Rozhodčí: Blecha - Reichl, Skopal. Vyloučení 6:8, navíc Hrach (Vrchlabí) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1105.
Znojmo - Kadaň 3:4 (1:4, 1:0, 1:0)
Branky: 1. Barus, 24. Sedlák, 52. Morava - 2. Ton, 17. Bauer, 18. Freiberg, 19. Trochta. Rozhodčí: Zubzanda - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 4:8, Využití: 2:1. Diváci: 1433.
Chrudim - Třebíč 4:3 (2:1, 2:1, 0:1)
Branky: 7. a 32. Šeda, 14. Kaut, 35. Blažek - 13. Káňa, 24. Nahodil, 59. Krätzer. Rozhodčí: Petružálek - Čížek, Padevět. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:1. Diváci: 580.
Olomouc - Šumperk 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Branky: 26. Meluzín, 36. Višňák. Rozhodčí: Jílek - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 5:6, navíc Bartoň (Olomouc) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 800.
Tábor - Hradec Králové 2:3 v prodloužení (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 20. Kostourek, 31. Kocar - 51. a 62. Roubík, 4. Kadlec. Rozhodčí: Přikryl - Novák, Poláček. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 1190.
Beroun - Benátky nad Jizerou 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 10. Nedvěd, 53. Švagrovský, rozhodující sam. nájezd Tvrzník - 15. Hobza, 30. Pavlů. Rozhodčí: Florian - Hynčica, Štofa. Vyloučení: 7:4, navíc Nedvěd - Kájínek oba 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 500.