Mensator při prvním startu za Chomutov neinkasoval

Hokejisté Chomutova deklasovali v úvodním kole nadstavbové části první ligy 7:0 Havířov i díky kmenovým hráčům Karlových Varů. V brance nedal hostujícím střelcům šanci Lukáš Mensator, jeho slovenský spoluhráč z Energie Rastislav Dej otevřel už ve 25. sekundě skóre utkání.

Brankář Lukáš Mensator v dresu Chomutova čelí střele havířovského Štefanky.

Havířovští prohráli i kvůli vlastní nedisciplinovanosti. Do 16. minuty dostali pět dvouminutových trestů, Chomutov je za to potrestal několika slepenými góly a za stavu 4:0 po první třetině už šlo pouze o celkovou výši skóre. Ve druhé části se diváci gólu nedočkali, ale ve třetí dvacetiminutovce přidali domácí další tři a v klidu dokráčeli k vysokému vítězství.

Dva góly vstřelil Domin a skóre pečetil první trefou v A-týmu Hofmeister. Jeden ze strůjců letošního karlovarského titulu Mensator, jenž v druhé nejvyšší nastoupil po více než čtyřech letech, pustil na posledních pět minut do branky Kaššáka.

Lídr zvítězil v Šumperku

Chomutov je v tabulce druhý stále 11 bodů za regionálním rivalem z Ústí nad Labem. Lídr soutěže hrál na ledě posledního Šumperku už od čtvrté minuty bez jednoho útočníka. Zkušený Alinč byl za vysokou hůl vyloučen na pět minut a do konce utkání. Hosté dlouhé oslabení ustáli a do vedení je poslal v závěru první třetiny Dragoun. V prostřední části navýšil náskok v přesilové hře Zeman. Domácí Draci se nevzdali a po necelých třech minutách snížili zásluhou Přeučila. Dvougólový náskok však vrátil hostům Hanzal a výsledek 3:1 pro favorita se už ve třetí části nezměnil.

Jihlava vrátila Kadani dva dny starou porážku na jejím ledě. Dukla se dostala do vedení v 18. minutě díky Ficencovi, jenž využil přesilovku pět na tři. Druhou branku dal v okamžiku, kdy se vracel domácí hráč z trestné lavice, ve 33. minutě Stránský. Osm minut před koncem neproměnili domácí vyloženou šanci a z protiútoku zvýšil na 0:3 Rytnauer. Pět minut nato vstřelil čtvrtý gól Jihlavy po hrubé chybě domácí obrany Stránský, domácí už v závěru jen snížili po trefě Charouska.

Znojmo v duelu s Havlíčkovým Brodem prohrálo první třetinu po gólu Endála. Orli se ve druhé části zvedli a Meidl dvěma brankami otočil skóre. I když hosté zásluhou Holce vyrovnali, Znojmo si nenechalo iniciativu vzít. Nejprve v poslední minutě prostřední části vrátil vedení na domácí stranu junior Jarůšek, poté na začátku závěrečné třetiny zvýšil náskok Staněk a pátou branku domácích přidal po rychlém brejku Havlík. Havlíčkův Brod stihl už jen kosmeticky upravit přesnou ranou Němce.

Vstup do nadstavby doma nevyšel Hradci Králové, jehož střelce vychytal Nedvídek z Benátek a pomohl svému týmu k vítězství 3:0.

Vrchlabí - Chrudim 5:2 (1:2, 1:0, 3:0)
Branky: 26. a 52. Tvrdek, 20. Chmelíř, 42. Andres, 48. Rusnák - 6. Radil, 15. Semorád. Rozhodčí: Přikryl - Reich, Skopal. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. Diváci: 883.
Šumperk - Ústí nad Labem 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Branky: 29. Přeučil - 20. Dragoun, 26. Zeman, 36. Hanzl. Rozhodčí: Florian - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 2:5, navíc Hulva 10 min. - Alinč 5 min. a do konce utkání, Šagát 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 430.
Kadaň - Jihlava 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Branky: 58. Charousek - 18. Ficenc, 33. Polcar, 52. Rytnauer, 55. Stránský. Rozhodčí: Lacina - M. Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 4:5, navíc Hodek (Jihlava) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 210.
Znojmo - Havlíčkův Brod 5:3 (0:1, 3:1, 2:1)
Branky: 22. a 23. Meidl, 40. Jarůšek, 42. Staněk, 50. Havlík - 18. Endál, 26. Holec, 56. Němec. Rozhodčí: Smitka - Hejl, Kajínek. Vyloučení: 7:7. Využití: 3:1. Diváci: 1157.
Hradec Králové - Benátky nad Jizerou 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 20. Dušek, 30. Krupka, 54. Urban. Rozhodčí: Trombík - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 4:10. Bez využití. Diváci: 885.
Chomutov - Havířov 7:0 (4:0, 0:0, 3:0)
Branky: 44. a 50. Domin, 1. Dej, 12. Hašek, 16. Eiselt, 18. Všetečka, 54. Hofmeister. Rozhodčí: Dvořák - Šperl, Jílek. Vyloučení: 9:11. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1014.
Třebíč - Beroun 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
Branky: 8. Zahradník, 32. Rod, 37. Sláma - 17. Luňák. Rozhodčí: Ondřej - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Diváci: 1040.
Tábor - Olomouc 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 7. Lukáč, rozhodující sam. nájezd I. Padělek - 56. Ministr. Rozhodčí: Petružálek - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 3:9. Využití: 1:0. Diváci: 880.