Hokejisté Ústí nastříleli za dva zápasy 21 branek

Hokejisté Ústí nad Labem jsou v první lize k nezastavení a po sobotní kanonádě 12:1 proti Táboru v pondělí rozstříleli v severočeském derby Kadaň 9:4. Po 33 kolech malí v čele tabulky již čtrnáctibodový náskok na Chomutov, který udolal Beroun 4:3 po nájezdech.

Gólová radost hokejistů Ústí nad Labem. Archivní foto

Kadaň držela s favoritem krok do 31. minuty, kdy ještě vedla 3:2. Hosté pak spustili střelecký koncert, v němž pěti góly úřadovali bratři Roman a Michal Pšurní.

Beroun vytěžil v první třetině z minima maximum, když se v páté minutě dostal do vedení zásluhou Diviše. Chomutovu se v úvodu druhé třetiny podařilo slepenými góly stav otočit, ale po dalších neproměněných šancích odcházel do kabin za nepříznivého stavu 2:3. Poslední obrat zápasu načal ve 43. minutě Hofmeister a dokonal ho při samostatných nájezdech Jeslínek.

Po vysoké sobotní prohře v Ústí čekala táborské hokejisty možnost nápravy s papírově výrazně slabším Havířovem. Proti předposlednímu týmu ale neustále dotahovali, o zisku tří bodů za vítězství 3:2 nakonec rozhodl svým druhým gólem v zápase v 55. minutě Kostourek.

Stejným výsledkem skončil i duel Znojma s Olomoucí, na jihu Moravy ale tahali za delší konec provazu domácí. Znojmo se dostalo do vedení po Barusově gólu v přesilové hře, hosté vyrovnali rovněž v přesilovce zásluhou Davídka. Olomouc byla aktivnější, ale domácí podržel brankář Horčička. V polovině utkání vrátil Orlům vedení Meidl. Hanáci nechtěli odjíždět ze Znojma s prázdnou a vrhli všechny síly do útoku. Vyrovnání znovu dosáhli v 53. minutě po brance Černého. Za 48 sekund však bylo opět vše jinak, když unikl hostujícím zadákům Kubica a trefou mezi betony rozhodl o domácím vítězství.

Třetí výhru v horáckém derby si připsali hokejisté Havlíčkova Brodu, přestože museli v Třebíči čelit množství šancí domácích. Ti se však za celý zápas ani jednou střelecky neprosadili a prohráli 0:2.

Chrudimští hokejisté začali utkání v Hradci Králové svižně a dvěma slepenými góly se v 11. minutě dostali do vedení 2:0. Ještě do přestávky snížil Budínský a odstartoval velký obrat, který podpořili domácí dalšími třemi góly v prostřední části hry. Chrudim už se na odpor nevzmohla, navíc do prázdné branky inkasovala na konečných 3:6.

První hokejová liga, 33. kolo:
Vrchlabí - Jihlava 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Branky: 14. Zíma - 34. Hodek, 37. Takáč, 55. Haluza. Rozhodčí: Skoupý - Čížek, Prchal. Vyloučení: 9:9. Využití: 0:1. Diváci: 1067.
Šumperk - Benátky nad Jizerou 4:6 (0:2, 3:2, 1:2)
Branky: 24. Hulva, 26. Sedlák, 38. Meluzín, 46. Hašek - 28., 34. a 56. Loskot, 13. Vařecha, 19. Pabiška, 60. Jech. Rozhodčí: Horák - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 4:6, navíc Chatrnúch - Hobza oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 550.
Kadaň - Ústí nad Labem 4:9 (3:2, 0:4, 1:3)
Branky: 6. a 15. Ton, 16. a 46. Bauer - 30., 57. a 60. M. Pšurný, 13. a 17. R. Pšurný, 39. a 57. Šagát, 33. Hanzl, 38. Alinč. Rozhodčí: Zubzanda, Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:2. Diváci: 360.
Hradec Králové - Chrudim 6:3 (1:2, 3:0, 2:1)
Branky: 19. a 40. Budínský, 27. O. Hruška, 30. J. Hruška, 48. Kadlec, 59. Roubík - 9. Radil, 11. Bělohlávek, 50. Evan. Rozhodčí: Jílek - Arazimová, Špringl. Vyloučení: 7:9, Křetínský (Hradec) 10 min. a do konce zápasu. Využití: 3:2. Diváci: 1343.
Znojmo - Olomouc 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky: 7. Barus, 30. Meidl, 53. Kubica - 9. Davídek, 53. Černý. Rozhodčí: Dvořák - Reich, Skopal. Vyloučení: 4:9, navíc Štrach 10 minut - Mikel 10 minut. Využití: 2:1. Diváci: 1585.
Tábor - Havířov Panthers 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)
Branky: 14. a 55. Kostourek, 43. Mrkvička - 7. Roman, 41. Maruna. Rozhodčí: Přikryl - Novák, Kašík. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 1120.
Chomutov - Beroun 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 22. Bombic, 23. Eiselt, 43. Hofmeister, rozhodující nájezd Jeslínek - 5. a 37. Diviš, 36. Karpov. Rozhodčí: Kubičík - Chocholouš, Svoboda. Vyloučení: 10:9, navíc Duda, Eiselt oba 10 minut - Šinágl 10 minut. Využití: 2:1. Diváci: 1069.
Třebíč - Havlíčkův Brod 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 34. Holec, 53. Svoboda. Rozhodčí: Lacina - Jelínek, Polonyi. Vyloučení: 11:12, navíc Gula - Česnek 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1680.