Hokejisté Ústí porazili Třebíč a mají opět náskok 13 bodů

ÚSTÍ NAD LABEM

Hokejisté Ústí nad Labem porazili v dnešní dohrávce 36. kola první ligy 6:2 Třebíč a mají v čele tabulky opět třináctibodový náskok před druhým Chomutovem.

Gólová radost hokejistů Ústí nad Labem. Archivní foto

Vedoucí tým soutěže vedl už v 5. minutě 3:0. Třebíčského brankáře Lva překonal už ve 43. sekundě Pajič. Druhou branku Severočechů přidal za necelé tři minuty Alinč po pohledné kombinaci prvního útoku a za rovnou minutu vedli domácí už 3:0 po gólu Šagáta. Po něm vystřídal Lva v brance hostů Míča.

Ústecký brankář Orct neměl do té doby žádný zákrok, ale kapituloval v 9. minutě po dorážce Krätzera. Skóre první třetiny uzavřel domácí Janků po přihrávce Alinče.

Druhou bezbrankovou třetinu oživila bitka domácího Michala Pšurného s Lašem, po které odešli oba aktéři předčasně do kabin. Ve třetí části potrestal ústecký Heřman vyloučení Kadely a po necelých třech minutách přidal šestou branku Slovanu mladík Hanzl. Třebíčský Obdržálek korigoval porážku svého týmu v přesilovce.

36. kolo první hokejové ligy:
Ústí nad Labem - Třebíč 6:2 (4:1, 0:0, 2:1)
Branky: 1. Pajič, 4. Alinč, 5. Šagát, 17. Janků, 46. Heřman, 49. Hanzl - 9. Krätzer, 55. Obdržálek. Rozhodčí: Kubičík. M. Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 6:5, navíc M. Pšurný - Laš oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 2308.