Jihlavský Krupka nastřílel pět gólů Šumperku

Hokejista jihlavské Dukly Martin Krupka ve středu téměř sám deklasoval v 37. kole první ligy Šumperk. Útočník, který v týmu z Vysočiny odehrál teprve druhý zápas po návratu z hostování, nastřílel Drakům na jejich ledě pět gólů. Dukla vyhrála 6:0.

Krupka se do Jihlavy vrátil po roce a půl, během nichž působil ve Vrchlabí a v Benátkách nad Jizerou. V prvním utkání v sobotu proti Chomutovu se ještě gólově neprosadil, dnes však zazářil. Góly střílel v každé třetině, jeho "one man show" narušil pouze spoluhráč Hodek.

V souboji s Olomoucí už Chomutov nasadil i čerstvou posilu Skladaného. Magnet kola mezi druhým a třetím týmem tabulky byl ve znamení oboustranně precizní obrany, přestože už po 20 sekundách otevřel skóre domácí Kraft. Vyrovnaný souboj dotáhl do vyrovnaného stavu v 17. minutě důrazný Kucharczyk.

V druhé polovině zápasu začali mít domácí mírnou převahu a byli odměněni góly po elegantním sólu Hrušky a střele Mikšovice z mezikruží. Hosté pak vsadili na útok a Chomutov mohl z brejků definitivně rozhodnout. Necelé dvě minuty před koncem zápasu Hanáci díky Mikeľovi přece jen snížili, ale víc už jim domácí nedovolili.

Chomutov se na druhém místě mírně přiblížil na 12 bodů vedoucímu Ústí nad Labem, které ztratilo bod v Hradci Králové. Domácí šli do vedení krátce před první přestávkou po kombinaci prvního útoku zásluhou Roubíka. Hosté vyrovnali brzy po zahájení třetí části hry, kdy se prosadil Šagát. Ve zbytku normální hrací doby ani v prodloužení branka nepadla, bod navíc získali v nájezdech Severočeši.

Beroun byl ve Znojmě od začátku zápasu aktivnějším a nebezpečnějším týmem, ovšem do kabin se šlo po 20 minutách za nerozhodného stavu. V druhé třetině už branka padla - ve vlastním oslabení ujel znojemským zadákům hostující útočník Diviš a zajistil svým barvám vedení.

Orli se přes pozornou obranu v čele s výborným brankářem Cikánkem nemohli dlouho prosadit. Podařilo se to až Protivnému, který v přesilové hře ranou od modré srovnal. Zápas dospěl do prodloužení, jež po 82 sekundách ukončil domácí útočník Sedlák a šťastným gólem rozhodl o tom, že druhý bod zůstal na jihu Moravy.

Kadaň díky vítězství nad Chrudimí prodloužila svou úspěšnou sérii na čtyři výhry. Hosté se sice ujali vedení už v 3. minutě, když Bláha překonal domácího brankáře Jarinu, ale Severočeši v přesilovce ve 12. minutě vyrovnali zásluhou Gombára. Tři minuty nato ujel obraně Chrudimi Cyganov a dokonal obrat. V 24. minutě Boušek z přesilovky zvýšil na 3:1 a v 59. minutě, když hosté hráli bez brankáře, trefil prázdnou branku Domin a upravil na konečných 4:1.

Rozjetý Tábor přivítal na svém ledě deváté Rebely z Havlíčkova Brodu. V utkání o důležité tři body z hlediska možnosti postupu do play off se ujali už v 6. minutě vedení domácí. Přesně se trefil Štrba. Další branky padly až na konci prostřední části, když Sklenář s Růžičkou otočili skóre zápasu.

Odpověď Táborských ale přišla brzy. Hned 40 sekund po Růžičkově brance totiž srovnal krok Kanov. V třetí části už čekali diváci na branky marně, utkání dospělo až do samostatných nájezdů. V nich vystřelil vítězství pro Rebely Třetina.

37. kolo první hokejové ligy:
Vrchlabí - Benátky nad Jizerou 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky: 35. Andres - 31. Pabiška, 50. Kopic. Rozhodčí: Dvořák - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:5, navíc Urban (Benátky) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 1340.
Hradec Králové - Ústí nad Labem 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 19. Roubík - 43. Šagát, rozhodující sam. nájezd Heřman. Rozhodčí: Smitka - Hejl, Žídek. Vyloučení: 7:12, navíc Heřman (Ústí) 10 min. Bez využití. Diváci: 1695.
Šumperk - Jihlava 0:6 (0:3, 0:2, 0:1)
Branky: 4., 8., 26., 37. a 49. M. Krupka, 13. Hodek. Rozhodčí: Zubzanda - Goňa, Obadal. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:2.
Tábor - Havlíčkův Brod 2:3 po nájezdech (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 6. Štrba, 37. Kanov - 33. Sklenář, 37. Růžička, rozhodující sam. nájezd Třetina. Rozhodčí: Vampola - Dřinovský, Svoboda. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 1660.
Kadaň - Chrudim 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky: 12. Gombár, 15. Cyganov, 24. Boušek, 59. Domin - 3. Bláha. Rozhodčí: Hrubý - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. Diváci: 290.
Znojmo - Beroun 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 55. Protivný, 62. Sedlák - 24. Diviš. Rozhodčí: Wagner - Arazimová, Špringl. Vyloučení: 8:10, navíc Svoboda (Znojmo) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1562.
Chomutov - Olomouc 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky: 1. Kraft, 37. Hruška, 42. Mikšovic - 17. Kucharczyk, 59. Mikel. Rozhodčí: Horák - Jílek, Polonyi. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. Diváci: 1477.
Třebíč - Havířov 5:0 (2:0, 0:0, 3:0)
Branky: 14. a 48. Zahradník, 1. Laš, 50. Dolníček, 58. Obdržálek. Rozhodčí: Jílek - Beneš, Štofa. Vyloučení: 8:6, navíc Krätzer 5 min. a do konce, Přibyl do konce - Krisl 5 min. a do konce, Szabo do konce. Využití: 1:0. Diváci: 1420.