Ústí porazilo ve šlágru první hokejové ligy Chomutov

Hokejisté Ústí nad Labem zdolali v 38. kole první ligy Chomutov 6:5 a pojistili si vedení v tabulce. Před svým sobotním soupeřem mají nyní náskok 12 bodů, navíc odehráli o zápas méně. Překvapivou výhru 7:3 zaznamenal Šumperk, který uspěl na ledě třetí Olomouce.

Ilustrační foto

Ve šlágru kola Ústí nezačalo dobře a při dvojnásobném oslabení inkasovalo z hole obránce Grofa. Do přestávky ale vedli domácí 3:1. Další obrat si přichystal Chomutov hned po změně stran, kdy nejprve snížil Duda po sólu a vyrovnání pak zařídil Jeslínek tečí Bombicovy střely.

Ústí severočeské derby strhlo dalšími třemi zásahy na svou stranu, o body ale ještě mohlo přijít. Hokejisté Chomutova zabojovali a 52 sekund před koncem snížil Mikšovic na 5:6. V poslední sekundě zachránil domácí brankář Salfický, jenž vychytal Dudu. Jako bonus přidal Salfický ještě dvě asistence.

V Olomouci se diváci nestačili divit, co se to s domácím týmem po první třetině stalo. Hanáci vedli nad předposledním týmem tabulky pohodlně 3:0, během osmi minut už ale prohrávali. Z šoku už se Olomouc nedostala a za pískotu inkasovala v závěrečné dvacetiminutovce ještě třikrát.

Z vleklé krize se nemohou dostat hokejisté Jihlavy. Ti podlehli Táboru 1:2 a na domácí výhru čekají již měsíc. Dukla šla přitom už v druhé minutě do vedení zásluhou Staňka, který uspěl dorážkou před hostujícím brankovištěm. Dvě minuty před koncem první části hry se prosadil Kocar, který srovnal na 1:1. Vítěznou branku pro prvoligového nováčka zařídil ve druhé třetině Červený, který využil srážky domácích obránců Chvátala se Staňkem a střelou pod horní tyč nedal Řehořovi šanci.

Ani další tým z Vysočiny Havlíčkův Brod nevyužil domácího ledu. Kadani podlehl 2:3, když po vyrovnaném průběhu rozhodl v přesilové hře Bursík. Domácí už za zbylých devět minut odpověď nenašli.

Duel Benátek nad Jizerou s Třebíčí měl od začátku jasný průběh. Domácí šli do vedení už v třetí minutě zásluhou Drábka a do první přestávky skórovali ještě Bulíř a Pavlů. V 33. minutě upravil na konečných 4:0 Pabiška. Benátecký brankář Nedvídek vychytal v tomto ročníku první ligy už páté čisté konto.

Beroun nevstoupil do zápasu proti Vrchlabí vůbec dobře a po 61 vteřinách prohrával již o dvě branky. Celý zápas tak jen dotahoval, což se mu nakonec v poslední minutě zásluhou druhé branky Vlčka i podařilo. Druhý bod zajistil hostům samostatný nájezd Gajovského, jenž v páté sérii vyzrál na berounského gólmana Novotného.

Chrudim podlehla Znojmu 1:5, když se nedokázala více než jednou prosadit přes houževnatou obranu hostů. Za stavu 1:3 se trenéři domácích rozhodli tři minuty před koncem odvolat gólmana. V power play však Chrudimští inkasovali další gól, když do se do prázdné brány trefil Beroun. Výhru hostů ještě zpečetil sekundu před koncem Protivný.

38. kolo první hokejové ligy
Ústí nad Labem - Chomutov 6:5 (3:1, 2:2, 1:2)
Branky: 10. Šagát, 11. R. Pšurný, 20. Přeučil, 29. Hanzl, 35. Pojkar, 49. Heřman - 7. Grof, 21. Duda, 27. Jeslínek, 54. Hájek, 60. Mikšovic. Rozhodčí: Lacina - Beneš, Štofa. Vyloučení: 10:9, navíc Přeučil (Ústí n.L.) 10 minut. Využití: 2:3. Diváci: 4460.
Benátky nad Jizerou - Třebíč 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)
Branky: 3. Drábek, 10. Bulíř, 18. Pavlů, 33. Pabiška. Rozhodčí: Zubzanda - Arazimová, Špringl. Vyloučení: 6:7, navíc Rod (Třebíč) 5 minut a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 375.
Jihlava - Tábor 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky: 2. Staněk - 18. Kocar, 33. Červený. Rozhodčí: Skoupý - Brabec, Chocholouš. Vyloučení: 6:12, navíc Mareš (Jihlava) 10 minut. Využití: 0:1. Diváci: 1612.
Olomouc - Šumperk 3:7 (3:0, 0:4, 0:3)
Branky: 5. Davídek, 6. Čuřík, 13. Venkrbec - 29. a 31. Meluzín, 41. a 55. Janečka, 23. Orsava, 27. Mihalík, 49. Novotný. Rozhodčí: Přikryl - Goňa, Obadal. Vyloučení: 8:8. Využití: 0:2. Diváci: 1200.
Havlíčkův Brod - Kadaň 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky: 14. Němec, 23. Jebavý - 11. a 51. Bursík, 40. L. Buček. Rozhodčí: Úlehla - Prchal, Čížek. Vyloučení: 6:8, navíc Jarina (Kadaň) 10 minut. Využití: 2:1. Diváci: 800.
Beroun - Vrchlabí 4:5 po sam. nájezdech (1:2, 1:2, 2:0 - 0:0)
Branky: 46. a 60. Vlček, 15. Nedvěd, 27. Diviš - 26. a rozh. nájezd Gajovský, 1. Rusnák, 2. Čaloun, 24. Bendik. Rozhodčí: Ondřej - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 5:9. Využití: 3:1. Diváci: 300.
Chrudim - Znojmo 1:5 (0:2, 0:0, 1:3)
Branky: 44. Blažek - 19. a 54. Meidl, 12. Hradecký, 59. Beroun, 60. Protivný. Rozhodčí: Smitka - Reich, Skopal. Vyloučení: 3:4, navíc Bláha 5 minut a do konce, Drtina (oba Chrudim) 10 minut. Využití: 0:1. Diváci: 540.