Hokejisté Ústí zabrali proti Šumperku v závěru a vyhráli 8:3

Hokejisté Ústí nad Labem potvrdili svou dominanci v první lize vysokou výhrou nad Šumperkem 8:3. Zápas rozhodli až v závěrečné třetině, kdy zasadili soupeři pět gólových ran. Překvapení se zrodilo na úkor třetí Olomouce, která podlehla doma Táboru 1:2.

Gólová radost hokejistů Ústí nad Labem.

Vedoucí Ústí nastoupilo k zápasu bez Alinče, Hovorky, Pajiče a obránce Vobořila. Do 40. minuty hosté třikrát vedli a domácí museli dotahovat. Ve 23. sekundě třetí třetiny se střelecky prosadil Pazourek a do konce zápasu ještě překonali šumperského brankáře Danečka Novotný, Janků, Klobouček a Němeček, jenž se postaral o třetí využití přesilovky Severočechů.

Olomouc na gól táborského Štrby z 19. minuty dokázala v opatrně hraném duelu odpovědět při přesilovce, kdy pěknou kombinaci s Černým zakončil Davídek. Hned v úvodu třetího dějství však přišel Kostourkův brejk a vedení bylo opět na straně hostů, kteří začali mírnou gólovou převahu úpěnlivě bránit. Hanáci si už s táborskou defenzivou poradit nedokázali.

Vítězná série hokejistů Benátek nad Jizerou v novém roce skončila. Středočeši sice v duelu s Hradcem Králové šli do vedení už ve čtvrté minutě zásluhou Urbana, ale jen o dvě minuty později vyrovnal Budínský. Východočechům navíc skvěle vyšly přesilovky na konci první třetiny a na začátku té druhé. V početních výhodách se prosadili Nedbal a Kadlec. V poslední minutě ještě upravil na 4:1 z pohledu hostí Moskal.

Krize Dukly nebere konce

Herní i výsledková krize Dukly na domácím ledě nebere konce. Svěřenci trenéra Mejzlíka prohráli před vlastními fanoušky už pošesté v řadě. Tentokrát si všechny body z Jihlavy odvezla Kadaň za vysokou výhru 6:2. Hosté začali ideálně a po polovině střetnutí vedli už 5:0. Dukla sice korigovala na 2:5, ale poslední slovo měl Gombár, který devět minut před koncem stanovil dorážkou z bezprostřední blízkosti konečný výsledek. Utkání sledovala nejmenší návštěva v sezoně - pouhých 913 diváků.

V novém roce poprvé naplno bodoval Beroun a stále živí naději na play off. Na góly chudý zápas proti Třebíči otevřel v první třetině dorážkou za Novotného záda hostující Fila. Medvědi dokázali v druhé třetině vyrovnat po střele Bolfa od modré. V zápase dvou náhradních reprezentačních gólmanů z MS juniorů byl úspěšnější domácí Filip Novotný. Pavel Francouz ve třetí třetině tahal puk z branky podruhé, když se ve skrumáži nejlépe zorientoval Ladislav Vlček a obrátil vývoj zápasu ve prospěch Berouna.

Důležité body získal také Havlíčkův Brod, jenž byl v utkání proti Znojmu neustále napřed a nakonec vyhrál 5:2. V předposlední minutě se sice hosté nadechovali k náporu, zapomněli ale na Holce a ten byl ve velké šanci faulován. Sám postižený trestné střílení proměnil a nepovolil možné drama.

Chrudim - Vrchlabí 3:4 v prodloužení (1:2, 2:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 18. P. Mocek, 23. Radil, 25. Žák - 12. Filip, 17. Gajovský, 50. Andres, 61. Chmelíř. Rozhodčí: Florian - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 8:8. Využití: 3:1. Diváci: 620.
Havlíčkův Brod - Znojmo 5:2 (1:1, 2:0, 2:1).
Branky.: 23. a 37. Svoboda. 10. Vyhlídal, 50. Endál, 59. Holec - 14. Beroun, 46. Sedlák. Rozhodčí: Blecha - Svoboda, Dřínovský. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:2. Diváci: 850.
Olomouc - Tábor 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky: 34. Davídek - 19. Štrba, 41. Kostourek. Rozhodčí: Horák, Beneš, Štofa. Vyloučení 3:4. Využití: 1:0. V oslabení 0:1. Diváci: 1000.
Ústí nad Labem - Šumperk 8:3 (2:2, 1:1, 5:0)
Branky: 10. M. Pšurný, 20. R. Pšurný, 34. Šagát, 41. Pazourek, 45. Novotný, 51. Janků, 54. Klobouček, 59. Němeček - 4. Orsava, 17. Hulva, 31. Švaňhal. Rozhodčí: Jílek - Flegl, Štefl. Vyloučení: 6:8. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1863.
Beroun - Třebíč 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky: 30. Bolf, 45. Vlček - 7. Fila. Rozhodčí: Lacina - Jílek, Polonyi. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 300.
Jihlava - Kadaň 2:6 (0:1, 1:4, 1:1)
Branky: 34. Haluza, 44. Hodek - 12. a 51. Gombár, 26. Kuběna, 27. Bauer, 29. Ton, 30. Balász. Rozhodčí: Smitka - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Diváci: 913.
Havířov - Chomutov 0:5 kontumačně