Hokejisté Chomutova zničili Benátky devíti góly

Hokejisté Chomutova předvedli ve 40. kole první hokejové ligy svou ofenzivní sílu a Benátky zničili 9:1. O šest domácích branek se postarala elitní formace Hruška, Kraft, Duda. Nezaváhalo ani vedoucí Ústí nad Labem, které vyhrálo v Táboře 5:3.

Radost hokejistů Chomutova

Benátky střídaly brankáře Nedvídka už po 11 minutách, když inkasovaly hned z první akce Chomutova a pak ze dvou přesilovek. Nový muž v benátecké brance Stejskal nějaký čas držel chomutovské střelce na uzdě, ale těsně před odchodech do kabin i on dvakrát inkasoval. To už měl domácí centr Kraft na kontě hattrick. Jen vyvolávané desítky se fanoušci nedočkali, naopak pět minut před koncem zaznamenal čestný gól Pabiška.

Více než dva tisíce diváků sledovaly v táborské hale podívanou plnou krásných hokejových momentů a zvratů. Favorizovaní Ústečtí Lvi se dostali do vedení již v 8. minutě, kdy se nadvakrát prosadil Janků. Domácí dokázali ale bleskově vyrovnat díky Špergerovi a na začátku druhé třetiny dokonce dokonali obrat, když se v 26. minutě trefil znovu Šperger.

V dalším průběhu hry ale převzali iniciativu hosté a čtyřmi trefami vývoj otočili. Poslední slovo měli sice domácí, když se po spolupráci se Štrbou trefil Rob, ani tento gól ale na konečné výhře Severočechů nic nezměnil.

Ve vyrovnaném utkání proti Olomouci měla za stavu 2:2 Kadaň jedinečnou šanci rozhodnout ještě před koncem třetí třetiny. Brňák však nastřelil jen tyč Hylákovy branky a ani jeho další šance neskončila gólem. Také v prodloužení měl Brňák obrovskou šanci, z následného protiútoku ale udeřil Brančík a rozhodl o bonusovém bodu pro Olomouc.

Znojmu utekl úvod zápasu proti Jihlavě a po první třetině prohrávalo už 0:3. Černý den Orlů pokračoval i nadále, když z brejku zvýšil náskok Dukly Suk. V závěrečné třetině si dali nejdříve domácí nešťastně vlastní gól, krátce na to znovu inkasovali z hole Haluzy. Orli nakonec přeci jen dosáhli na čestný úspěch, když se po pěkné souhře prosadil útočník Hradecký.

Také v Třebíči začali mnohem lépe hosté z Chrudimi, kteří už ve třetí minutě vedli 2:0. Domácí se však zvedli a především díky čtyřem proměněným přesilovkám dokázali nejen srovnat, ale tři minuty před koncem také rozhodnout o vítězství 5:4.

Výborné výkony obou brankařů daly ráz utkání ve Vrchlabí, které vyhrálo těsně 1:0 nad Havlíčkovým Brodem. Jedinou branku vstřelil ve 30. minutě Zíma, který potrestal chybu v obraně Rebelů. Třetí čisté konto v sezoně si připsal brankář Ševčík.

Výsledky 40. kola první hokejové ligy
Třebíč - Chrudim 5:4 (1:3, 2:1, 2:0)
Branky: 33. a 42. Dolníček, 18. Rod, 30. Zahradník, 57. Laš - 1. a 30. Blažek, 3. Semorád, 16. Zadina. Rozhodčí: Trombík - Rychlík, Jureček. Vyloučení: 4:6. Využití: 4:1. Diváci: 1340.
Kadaň - Olomouc 2:3 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 5. Gombár, 49. Bauer - 25., 28. a 64. Brančík. Rozhodčí: Zubzanda - Hynčica, Mašek. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 390.
Chomutov - Benátky nad Jizerou 9:1 (5:0, 3:0, 1:1)
Branky: 1., 11. a 20. Kraft, 21. a 40. Duda, 11. Hašek, 20. Jeslínek, 25. Hruška, 46. Polanský - 55. Pabiška. Rozhodčí: Hrubý - Kájinek, Podrazil. Vyloučení: 8:10, navíc Pulpán - Drábek, Stejskal všichni 10 min. Využití: 4:0. Diváci: 1543.
Znojmo - Jihlava 1:6 (0:3, 0:1, 1:2)
Branky: 56. Hradecký - 5. a 16. Rytnauer, 13. Mareš, 39. Suk, 46. Hodek, 49. Haluza. Rozhodčí: Úlehla - Padevět, Prchal. Vyloučení: 6:10, navíc Malena (Jihlava) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 2103
Tábor - Ústí nad Labem 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)
Branky: 8. a 26. Šperger, 47. Rob - 8. Janků, 28. Pazourek, 32. R. Pšurný, 42. Kloz, 43. M. Pšurný. Rozhodčí: Kubíčík - Dřínovský, Svoboda. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 2240.
Hradec Králové - Beroun 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 3. Nedbal, 29. Volráb, 43. Roubík - 48. Rudovský. Rozhodčí: Skoupý - Brabec, Chocholouš. Vyloučení: 3:7, navíc Nedvěd (Beroun) 10 min. Bez využití. Diváci: 1526.
Vrchlabí - Havlíčkův Brod 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 30. Zíma. Rozhodčí: Jílek - Padevět, Prchal. Vyloučení 6:6. Bez využití. Diváci: 1322.