Hokejisté Ústí si zajistili první místo po základní části 1. ligy

Hokejisté Ústí nad Labem mají jistotu nejlepší výchozí pozice pro play off první ligy. Ve středečním utkání 41. kola porazili zlepšeným závěrem Kadaň 5:2 a před druhým Chomutovem mají k dobru nedostižný náskok 16 bodů. Do konce dlouhodobé části zbývá odehrát pět kol.

Gólová radost hokejistů Ústí nad Labem.

Vedoucí tým rozhodl o svém vítězství v malém krajském derby až v závěrečné třetině. Ještě na začátku 56. minuty svítilo na tabuli skóre 3:2. Za pouhých 19 sekund po kontaktním gólu Fialy však vrátil Pazourek svou druhou trefou v zápase Ústí znovu dvoubrankový náskok. Střelecký účet zápasu pak zpečetil v poslední minutě Roman Pšurný.

Beroun vyrukoval na druhý Chomutov již s posilami Liborem Procházkou a Milanem Kopeckým. V první třetině měli sice více šancí Medvědi, do vedení se ale dostali Severočeši, když v 18. minutě Milan Procházka z prostoru mezi kruhy propálil Cikánka.

Domácí se ale nevzdali, přidali na důrazu a po polovině zápasu se dočkali gólově odměny. Zblízka přehodil ležícího Cháberu útočník Kopecký. V třetí části měli o trochu blíže k vítězství domácí hokejisté, gól ale v základní hrací době nepadl. Prodloužení se pak nehrálo ani minutu. Po Hruškově akci poslal Duda puk mezi Cikánkovy betony a Chomutov si tak odvezl dva body.

Téměř dvouměsíční sérii bez vítězného zápasu na domácím ledě prolomili hokejisté jihlavské Dukly. S prázdnou odjelo po výsledku 2:4 Vrchlabí. Velký návrat zažil kapitán domácího výběru Oldřich Bakus, který nastoupil po dvacetizápasové odmlce. Na led ho nepustilo zranění ruky, které si přivodil v zápase na domácím ledě právě proti Vrchlabí.

Na Čalounův gól odpověděl Stránský

Hosté šli v Jihlavě do vedení, když si v přesilové hře vychutnal celou obranou čtyřku včetně gólmana Řehoře Čaloun, ale hned z protiútoku vyrovnal Stránský. Vše podstatné se zrodilo v poslední části hry, kdy se pokaždé do vedení dostala Jihlava. Hosté stihli vyrovnat na 2:2, Gengelovu branku nohou na 3:3 pak ale sudí Petružálek neuznal a klid do jihlavských řad vnesl brankou na konečných 4:2 Hodek.

Hned dvě nepříznivé bilance potřebovala napravit Olomouc v utkání proti Znojmu. Hanáci poslední dvě domácí utkání prohráli a ze všech tří zápasů se Znojmem vyšli také jako poražení.

Na nápravu to vypadalo do desáté minuty a stavu 1:1. Dvě rychlé trefy Vyletelky a Mejdla však znamenaly obrat ve prospěch Jihomoravanů. Ti dokázali po zbytek utkání suverénně bránit olomoucké hokejisty a navíc přidávat góly. Znojmo si nakonec odvezlo jasnou výhru 6:1.

Regionální derby přineslo v Havlíčkově Brodu tuhý boj s minimem šancí na obou stranách. Hostující Třebíč dokázala potrestat chyby domácí obrany a po dvou třetinách se ujala vedení 2:0. V třetí části se domácí snažili o korekci výsledku, to se jim však nepodařilo, naopak v závěru inkasovali třetí gól do prázdné branky.

V Chrudimi byl k vidění svižný hokej s převahou domácích. Ti během 45 sekund druhé části hry zasadili Hradci Králové dvě gólové rány a náskok udržovali po celý zápas. Všechny šance Hradce za stavu 2:3 pochytal domácí mladík Landsman, výsledek na 4:2 navíc zpečetil v 49. minutě Martinec.

Utkání v Benátkách muselo rozhodnout až prodloužení, v kterém si bonusový bod za výhru 5:4 zajistil Šumperk.

41. kolo první hokejové ligy:
Benátky nad Jizerou - Šumperk 4:5 po sam. nájezdech (1:0, 3:3, 0:1 - 0:0)
Branky: 3. Kolmann, 29. Loskot, 39. Urban, 40. Pabiška - 52. a rozh. nájezd Podešva, 22. Sedlák, 27. Daneček, 35. Švaňhal. Rozhodčí: Lacina - Beneš, Štofa. Vyloučení: 6:8, navíc Pavlů, Jech (oba Benátky) oba 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 383.
Beroun - Chomutov 1:2 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 34. Kopecký - 18. Procházka, 61. Duda. Rozhodčí: Horák - Zavřel, Špringl. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváci: 650.
Havlíčkův Brod - Třebíč 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 17. Ostřížek, 26. Burian, 59. Zahradník. Rozhodčí: Ondřej - Flegl, Šperl. Vyloučení: 7:8, navíc Třetina (H. Brod) 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 900.
Chrudim - Hradec Králové 4:2 (0:0, 3:2, 1:0)
Branky: 21. a 49. Martinec, 21. Radil, 26. Rákos - 23. Roubík, 27. Volráb. Rozhodčí: Jan Jelínek - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:1. Diváci: 1410.
Olomouc - Znojmo 1:6 (1:2, 0:2, 0:2)
Branky: 4. Ministr - 8. Vyletelka, 10. Meidl, 27. Plášek, 40. Hradecký, 43. Kubica, 60. Lattner. Rozhodčí: Zubzanda - Obadal, Goňa. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:1. Diváci: 1100.
Jihlava - Vrchlabí 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)
Branky: 41. a 58. Hodek, 10. Stránský, 49. Čachotský - 10. Čaloun, 47. Kubeš. Rozhodčí: Petružálek - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 6:7, navíc Rytnauer - Čížek oba 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 1153.
Ústí nad Labem - Kadaň 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)
Branky: 8. a 56. Pazourek, 35. Pojkar, 48. M. Trončinský, 60. R. Pšurný - 14. Boušek, 56. O. Fiala. Rozhodčí: Skoupý - Hynčica, Mašek. Vyloučení: 8:5. Využití: 1:1. Diváci: 2320.