Hokejisté Ústí vyhráli v duelu bývalých extraligistů ve Znojmě

Hokejisté Ústí nad Labem nezastavili své vítězné tažení v první hokejové lize ani poté, co si ve středu předčasně zajistili triumf v základní části. Severočeši v sobotním utkání 42. kola vyhráli v souboji nedávných extraligových celků 6:4 ve Znojmě a připsali si sedmé vítězství za sebou.

Gólová radost hokejistů Ústí nad Labem

Ve znojemské Hostan areně se hrál rušný hokej, po první třetině byl po brankách domácích útočníků Svobody a Pláška a hostujících střelců Romana Pšurného a Kříže nerozhodný stav 2:2. Ve druhé části se nejprve hosté dostali po gólech Kloze a Pazourka do dvoubrankového vedení, znojemský obránce Štach však snížil a vyrovnání dosáhli domácí v závěrečné dvacetiminutovce díky Meidlově trefě. O tom, že všechny body poputují na sever Čech, rozhodlo Ústí deset minut před koncem, kdy se z individuální akce prosadil Šagát. Gólem do prázdné branky zpečetil necelou minutu před koncem vítězství Slovanu Pojkar.

V utkání druhého Chomutova se čtrnáctou Chrudimí nebyl rozdíl mezi soupeři z čela a chvostu tabulky po dvě třetiny příliš patrný. Domácí sice poslal v 15. minutě do vedení Kraft, ale za dvě minuty Šeda z přesilovky pět na tři vyrovnal. Stejný scénář se opakoval i ve třetí třetině, když v jejím úvodu nejprve Duda znovu strhl vedení na stranu favorita a za tři minuty vyrovnal opět z přesilovky Drtina. V poslední dvacetiminutovce už byli domácí přece jen lepší a v 50. minutě se dočkali vítězného gólu z hokejky Deje. První tříbodové vítězství nad Chrudimí v této sezoně pak v závěru potvrdili Grof a Duda.

Třetí Olomouc od začátku diktovala tempo zápasu ve Vrchlabí. První branku vsítil v 7. minutě Venkrbec, na 2:0 zvýšil ještě v první třetině Mikšan. Po třetí brance Olomouce, která přišla ve 27. minutě, to vypadalo, že už jsou domácí zcela bez šance, ale dvě minuty nato přišlo snížení Klimta. Stav 1:3 už ale zůstal téměř do konce utkání, pouze minutu a půl před koncem potvrdil vítězství Olomouce do prázdné branky Davídek.

V zápase čtvrtého Hradce Králové s Havlíčkovým Brodem se do vedení dostali domácí, když po kombinaci prvního útoku překonal Furcha Kadlec. Pak se více než půlhodinu hracího času vyznamenávali oba brankáři. Ve 46. minutě využili hosté bleskově přesilovku, když vyloučení domácího kapitána Roubíka potrestal už po osmi sekundách Svoboda. Skromné skóre vydrželo až do konce základní hrací doby. V prodloužení se trefil hostující Holec a získal pro hosty druhý bod.

42. kolo první hokejové ligy:
Šumperk - Beroun 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky: 8. Hašek - 26. Diviš, 47. Rudovský. Rozhodčí: Kubičík - Kašík, Poláček. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 750.
Znojmo - Ústí nad Labem 4:6 (2:2, 1:2, 1:2)
Branky: 3. Svoboda, 7. Plášek, 40. Štach, 45. Meidl - 6. R. Pšurný, 12. P. Kříž, 25. Kloz, 39. Pazourek, 51. Šagát, 60. Pojkar. Rozhodčí: Trombík - Brabec, Reich. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:2. Diváci: 1675.
Hradec Králové - Havlíčkův Brod 1:2 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 14. Kadlec - 46. Svoboda, 64. Holec. Rozhodčí: Wagner - Hejl, Žídek. Vyloučení: 8:11, navíc J. Hruška (Hradec Králové) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 1383.
Vrchlabí - Olomouc 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Branky: 29. Klimt - 7. Venkrbec, 13. Mikšan, 27. Brančík, 59. Davídek. Rozhodčí: Florian - Bertlík, Koskubal. Vyloučení 4:6, navíc Tomajko (Olomouc) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1256.
Tábor - Benátky nad Jizerou 5:3 (2:0, 1:2, 2:1)
Branky: 19. a 26. Kostourek, 16. Černý, 51. Rob, 60. Štrba - 31. a 49. Kajinek, 24. Drábek. Rozhodčí: Smitka - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 9:9, navíc Štrba - Bárta oba 10 min. Využití: 3:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 1870.
Chomutov - Chrudim 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)
Branky: 22. a 58. Duda, 15. Kraft, 50. Dej, 55. Grof - 17. Šeda, 25. Drtina. Rozhodčí: Bleha - Hynčica, Mašek. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:2. Diváci: 1391.
Třebíč - Jihlava 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)
Branky: 44. Burian, 46. Laš - 20. a 52. Hodek, 7. Zeman, 22. Haluza. Rozhodčí: Úlehla - Padevět, Čížek. Vyloučení: 2:6, navíc Přibyl (Třebíč) 10 min. V oslabení: 1:0. Diváci: 3820.