Hokejisté Kadaně si po výhře nad Berounem zajistili play-off

Hokejisté Kadaně si díky výhře 5:1 nad Berounem ve 44. kole první ligy zajistili účast v předkole play-off. Naopak Středočeši ztrácejí dvě kola před koncem nadstavbové části na poslední postupovou příčku stále čtyři body.

Kadaň směřovala do osmifinále od 13. minuty, kdy Prošek z úhlu prostřelil Novotného. Beroun vyrovnal díky Divišovi v poslední minutě úvodního dějství v přesilové hře čtyři na tři. V samém závěru druhé třetiny jel sám na branku hostující Kopecký, ale brankář Jarina jeho střelu chytil. Hned po této akci byl vyloučen Růžička a domácí osm sekund před sirénou využili přesilovku pět na tři po trefě Hlubučka od modré. Ve třetí třetině Kadaň přidala díky Brňákovi, Freibergovi a Bauerovi další tři branky a připsala si postupové tři body.

Jistotu účasti v play off mohl mít po dnešku i Havlíčkův Brod, ovšem prohrál 2:5 na ledě předposledního Šumperku a má na posledním postupovém místě čtyřbodový náskok před Berounem.

Úspěšnou sérii prodloužil již jistý vítěz základní části Ústí nad Labem, které vyhrálo 2:1 v Třebíči. Rozhodující gól vstřelil v závěrečném dějství čtyřicetiletý Pavel Janků.

Nezaváhal ani druhý Chomutov, který porazil 5:3 Jihlavu. Domácí se brzy dostali do dvoubrankového vedení, ale hosté vzápětí snížili, a to se opakovalo i v dalším průběhu. V závěru se Dukla dvěma vyloučeními připravila o naději na zvrat a tři sekundy před koncem přidal chomutovský Trochta stvrzující pátý gól.

Znojmo poprvé v sezoně porazilo za tři body Benátky nad Jizerou. Neuplynulo ani dvacet sekund a domácí již zásluhou Protivného vedli. O pár minut později sice vyrovnal Jech, ale Orli ještě v téže třetině strhli skóre na svoji stranu, o což se postaral navrátilec Haman. Ve druhé dvacetiminutovce hosté opět dotáhli, když Horčičku překonal Pabiška, ale následně už patřilo hřiště jen domácím. Nejprve zasunul puk do sítě Plášek a tři minuty před koncem druhého dějství pojistil výhru 4:2 Havlík.

Utkání Tábor - Chrudim se nehrálo kvůli problémům s ledem a bylo přesunuto na pondělí 1. února.

44. kolo první hokejové ligy:
Hradec Králové - Olomouc 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky: 19. Roubík, 38. Šejnoha - 8. Tomajko, 32. Zbořil, 57. Korhoň. Rozhodčí: Hrubý - Hejl, Žídek. Vyloučení: 3:3, navíc Karlíček (Hradec Králové) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 1368.
Znojmo - Benátky nad Jizerou 4:2 (2:1, 2:1, 0:0)
Branky: 1. Protivný, 15. Haman, 33. Plášek, 38. Havlík - 7. Jech, 25. Pabiška. Rozhodčí: Dvořák - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 7:7, navíc Barus, Beroun, Hradecký (všichni Znojmo) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 1578.
Chomutov - Jihlava 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)
Branky: 4. Kraft, 11. Eiselt, 24. Bombic, 36. Grof, 60. Trochta - 12. Malena, 28. Rytnauer, 46. Čachotský z tr. střílení. Rozhodčí: Wagner - Hynčica, Mašek. Vyloučení: 7:10, navíc Eiselt - Malena oba 10 min., Dobrovolný 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 1552.
Kadaň - Beroun 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)
Branky: 13. Prošek, 40. Hlubuček, 49. Brňák, 52. Freiberg, 60. Bauer - 20. Diviš. Rozhodčí: Petružálek - Arazimová, Špringl. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 420.
Šumperk - Havlíčkův Brod 5:2 (2:0, 1:2, 2:0)
Branky: 31. a 55. Holík, 8. Hulva, 20. Meluzín, 44. Haas - 36. Stromko, 39. Knotek. Rozhodčí: Florian - Kašík, Poláček. Vyloučení: 6:6. Využití: 3:0. Diváci: 650.
Třebíč - Ústí nad Labem 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky: 33. Nahodil - 27. Němeček, 52. Janků. Rozhodčí: Smitka - Jílek, Polonyi. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 1680.