Vrchlabí porazilo v první lize Beroun a zahraje si play off

Hokejisté Vrchlabí si zahrají play off první ligy. V přímém souboji o poslední postupovou příčku porazili Beroun 4:3 v prodloužení, když vyrovnali pouhých patnáct vteřin před koncem normální hrací doby.

Do klíčového zápasu vstoupili lépe domácí a díky brankám Vály a Rusnáka dostali do vedení. Berounu, který k účasti v play off potřeboval vyhrát, zatímco soupeři stačil bod, se ale podařilo vyrovnat a ve 48. minutě ho přiblížil k postupu Rudovský.

Naděje Medvědů ale utnul patnáct vteřin před koncem vyrovnávacím gólem Gengel. O vítězství Vrchlabí pak v prodloužení rozhodl Čurilla.

Zápas mezi vedoucím Ústím nad Labem s druhým Chomutovem sice nemohl na pořadí nic změnit, přesto byl k vidění zajímavý zápas.

Domácí trenér Rulík nepostavil dvanáct hráčů základní sestavy, přesto se Chomutov po brankách Mikšovice a Skořepy z trestného střílení dostal do dvoubrankového vedení. Hosté však na přelomu druhé a třetí třetiny góly Šagáta a Kloze vyrovnali. Hra se pak odvíjela před brankou Chomutova, v 51. minutě však udeřilo na druhé straně, když domácí dostal do vedení opět Mikšovic.

Hosté ale ukázali, že jsou mužstvem závěrů. V poslední minutě při power play v tlačenici před brankářem Cháberou vyrovnal Alinč a při nájezdech získal pro lídra tabulky bonusový bod Němeček.

Vyřazovací část, na jejímž konci získá vítěz soutěže právo účasti v baráži o postup do extraligy s posledním týmem nejvyšší soutěže, startuje osmifinálovými zápasy v pátek 12. února. Do první fáze se zapojí jen týmy z 5.- 12. místa. Narazí na sebe Třebíč s Vrchlabím, Jihlava s Havlíčkovým Brodem, Znojmo s Benátkami nad Jizerou a Kadaň s Táborem.

První kolo se hraje na tři vítězná utkání a od čtvrtfinále už jsou potřeba k postupu v sérii čtyři výhry. Přímou účast mezi nejlepšími osmi si zajistil vítěz dlouhodobé části Ústí nad Labem, druhý Chomutov, třetí Olomouc i čtvrtý Hradec Králové. Tyto celky se tak znovu zapojí do hry až v neděli 21. února. O vítězi první ligy bude rozhodnuto nejdříve v neděli 28. března a nejpozději v neděli 4. dubna.

Ve skupině o udržení už hrají jen tři celky o únik jedinému sestupovému místu. Soutěž už 8. ledna opustil z ekonomických důvodů Havířov a stal se prvním sestupujícím. Třináctá Chrudim i čtrnáctý Beroun mají před startem boje o záchranu po 59 bodech, patnáctý Šumperk nasbíral 50 bodů. Týmy se utkají čtyřikrát každý s každým, odehrají tak po osmi zápasech.

46. kolo první hokejové ligy:
Kadaň - Havlíčkův Brod 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Branky: 45. Hofmeister, 51. Mužík - 54. Němec. Rozhodčí: Dvořák - Arazimová, Špringl. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 370.
Vrchlabí - Beroun 4:3 po prodl. (1:0, 1:1, 1:2 - 1:0)
Branky: 17. Vála, 21. Rusnák, 60. Gengel, 61. Čurilla - 23. Růžička, 43. Novotný, 48. Rudovský. Rozhodčí: Hrubý - Hejl, Žídek. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Diváci: 1563.
Znojmo - Chrudim 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 13. Drtina, 42. Fořt. Rozhodčí: Petružálek - Jílek, Polonyi. Vyloučení: 7:9, navíc Meidl (Znojmo) 10 minut. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1698.
Šumperk - Olomouc 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)
Branky: 7. Antonovič, 48. Rimmel, 49. Holík - 15. Haluza, 45. Bartoň. Rozhodčí: Blecha - Dřínovský, Svoboda. Vyloučení: 6:11, navíc Pekr, Podešva (oba Šumperk) 10 minut. Využití: 3:1. Diváci: 1000.
Chomutov - Ústí nad Labem 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0)
Branky: 9. a 51. Mikšovic, 31. Skořepa z tr. střílení - 37. Šagát, 42. Kloz, 60. Alinč, rozhodující nájezd Němeček. Rozhodčí: Skoupý - Vrabec, Chocholouš. Vyloučení: 9:6, navíc Všetečka 10 min.. Bez využití. Diváci: 3083.
Třebíč - Benátky nad Jizerou 4:3 (4:2, 0:1, 0:0)
Branky: 7. Stejskal, 8. Obdržálek, 13. Nahodil, 20. Dolníček - 8. Skořepa, 17. Jech, 23. Vařecha. Rozhodčí: Lacina - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:1. Diváci: 1540.
Tábor - Jihlava 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 18. Voříšek, 36. Mrkvička, 45. Rob, 60. Lukáč - 33. Malena, 46. Čachotský. Rozhodčí: Smitka - Čížek, Prchal. Vyloučení: 6:4. Bez využití. Diváci: 1810