Hokejisté Znojma jsou ve čtvrtfinále první ligy

Hokejisté Znojma postoupili do čtvrtfinále play off první hokejové ligy. Ve čtvrtém duelu série proti Benátkám nad Jizerou zvítězili 6:4 a celkově 3:1 na zápasy. V ostatních osmifinálových duelech musí rozhodnout až pátý zápas.

Znojemská radost

Bývalý extraligový celek ze Znojma si udržoval od první třetiny dvoubrankový náskok a domácí k vyrovnání nepustil. Jiskru naděje vykřesal ještě v 59. minutě Kopic, po špatné přihrávce však ztratili Benátečtí v závěrečné minutě puk a Říha do prázdné branky ukončil jejich sezonu.

V Táboře od samého počátku zápasu sledovali diváci velmi tvrdý hokej. Tábor sice v 18. minutě po brance Mužíka prohrával, jenže hned v té další nasměroval domácí k obratu Ivan Padělek. Další góly pak přidali Matušík, Kostourek a Poživil, a tak sérii rozhodne zápas na ledě Kadaně.

Také v Havlíčkovu Brodu začali lépe hosté z Jihlavy, kteří se už po 50 vteřinách ujali vedení. Domácí si poté vytvořili tlak, ale k vyrovnání to nevedlo. Skóre se změnilo až ve 27. minutě, kdy Jihlava využila přesilovou hru. Domácí krátce poté snížili rovněž v početní výhodě a obrat si schovali až na závěrečnou dvacetiminutovku. Tu vyhráli 3:0, celý zápas 4:2 a také si vynutili rozhodující duel na ledě soupeře.

Rovněž Vrchlabí zvládlo úspěšně boj o prodloužení sezony, ačkoliv Třebíči vstřelilo jediný gól. Mnoho brankových příležitostí pokryli skvěle chytající brankáři. Rozhodující branku dal ve 12. minutě Chmelíř. Série se stěhuje do Třebíče.

Osmifinále play off první hokejové ligy - 4. zápasy:
Benátky nad Jizerou - Znojmo 4:6 (2:4, 1:1, 1:1)
Branky: 8. Loskot, 20. Hudíček, 31. Pabiška, 59. Kopic - 17. a 27. Štrach, 5. Kolafa, 14. Barus, 20. Meidl, 60. Říha. Rozhodčí: Pešina - M. Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 6:12, navíc Jech a Kica (oba Benátky) oba 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 656. Konečný stav série: 1:3.
Tábor - Kadaň 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Branky: 19. I. Padělek, 23. Matušík, 48. Kostourek, 60. Poživil - 18. Mužík. Rozhodčí: Hribik - Hejl, Kájínek. Vyloučení: 13:9, navíc Balász (Kadaň) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1430. Stav série: 2:2.
Havlíčkův Brod - Jihlava 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)
Branky: 28. Šulc, 48. Třetina, 55. Knotek, 58. Endál - 1. Bezděk, 27. Čachotský. Rozhodčí: Minář - Goňa, Obadal. Vyloučení: 7:8, navíc Holec (H. Brod) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 2400. Stav série: 2:2.
Vrchlabí - Třebíč 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 12. Chmelíř. Rozhodčí: Šír - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 6:5, navíc Tvrdek - Kempný oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1287. Stav série: 2:2.