Hokejisté Olomouce v prodloužení vybojovali postup do semifinále

OLOMOUC/HRADEC KRÁLOVÉ

Třetím semifinalistou první hokejové ligy se stala Olomouc, která v pondělí v pátém čtvrtfinálové utkání zdolala Duklu Jihlava 4:3 v prodloužení. O postupu Hanáků rozhodl v 64. minutě Brančík.

Jihlava prohrála v prodloužení v Olomouci. Ilustrační foto

Olomouc doplnila mezi elitní čtveřicí hlavní favority soutěže Ústí nad Labem a Chomutov. Zbylá série mezi Hradcem Králové a Třebíčí pokračuje poté, co dnes Východočeši zvítězili 6:3 a ujali se vedení 3:2 na zápasy. Rozhodnout mohou ve středu na soupeřově ledě.

Olomoučtí hokejisté vedli v 37. minutě už 3:1, ale Dukla díky Bakusovi ještě do konce druhé třetiny snížila. Necelých jedenáct minut před vypršením normální hrací doby pak vyrovnal Dobrovolný, který osamocen před brankou dostal přihrávku od Rytnauera a poslal puk mezi Žigárdyho betony.

V prodloužení Brančík s Černým vyšachovali jihlavskou obranu a domácí kapitán střelou do odkryté branky rozhodl.

Hradec Králové položil základ k vítězství v první třetině, kterou vyhrál 2:0. Hosté sice dvakrát snížili na rozdíl jediné branky, ale Východočeši vedení udrželi i díky dvěma gólům Roubíka. K výhře pomohlo domácím i pět využitých přesilovek.

Olomouc - Dukla Jihlava 4:3 v prodl. (1:0, 2:2, 0:1 - 1:0)
Branky: 7. Mikšan, 30. Bartoň, 37. Koma, 64. Brančík - 23. Zeman, 39. Bakus, 46. Dobrovolný. Rozhodčí: Šír, Kubičík - Dančišin, Matějek. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:1. Diváci: 2000.
Hradec Králové - Třebíč 6:3 (2:0, 2:2, 2:1)
Branky: 40. a 55. Roubík, 2. Malý, 19. Táborský, 32. J. Hruška, 45. Kadlec - 29. Laš, 37. Hrbáček, 51. Obdržálek. Rozhodčí: Hribík, Lacina - Padevět, Prchal. Vyloučení: 8:9. Využití: 5:2. Diváci: 1768. Stav série: 3:2.