Hokejisté Chomutova postoupili do finále první ligy

Hokejisté Chomutova jsou prvními finalisty prvoligového play off. V úterním pátém zápase porazili na domácím ledě Olomouc 3:0 a semifinálovou sérii vyhráli 4:1. Blíže k postupu do finále je i nejlepší tým základní části Ústí nad Labem; Severočeši doma rozstříleli Hradec Králové 9:4 a v sérii se ujali vedení 3:2.

Chomutovští hokejisté se nemohli přes brankáře Žigárdyho prosadit celých třicet minut. Domácí navíc museli v úvodu ubránit minutové oslabení třech proti pěti. Úporná olomoucká obrana kapitulovala až ve 30. minutě po teči Hrušky. Úvod třetí třetiny patřil díky třem přesilovkám v řadě hostům, ale domácí kritickou situaci i díky brankáři Cháberovi přestáli a v polovině třetiny v rychlém sledu dvakrát udeřili. Prvním střelcem byl zpoza brány Duda, druhým o necelé dvě minuty později po rychlém protiútoku Kraft.

Ústečtí hokejisté odčinili sobotní debakl z hradeckého ledu a ujali se opět vedení v sérii. Úvod zápasu ale patřil Východočechům a Kubišta v 10. minutě potrestal vyloučení Skleničky. Severočeši pak ale využili tečí Heřmana vyloučení hradeckého veterána Preislera a za dalších 80 sekund přivedl Ústí do vedení čtyřicátník Janků.

Ve druhé třetině hosté dvakrát snížili dvoubrankové manko, ale na gól Pazourka na 5:3 těsně před přestávkou navázali v úvodu poslední části domácí dalšími třemi zásahy a bylo rozhodnuto.

Semifinále play off první hokejové ligy - 5. zápasy:
Chomutov - Olomouc 3:0 (0:0, 1:0, 2:0).
Branky: 30. Hruška, 51. Duda, 52. Kraft. Rozhodčí: Jeřábek, Smitka - Padevět, Prchal. Vyloučení: 8:9. Využití: 2:0. Diváci: 3861. Konečný stav série: 4:1.
Ústí nad Labem - Hradec Králové 9:4 (2:1, 3:2, 4:1).
Branky: 16. a 47. Heřman, 30. a 39. Pazourek, 17. Janků, 22. Pajič, 43. R. Pšurný, 46. Mikulík, 55. Němeček - 10. Kubišta, 25. J. Hruška, 35. Karlíček, 49. Kadlec. Rozhodčí: J. Dvořák, Petružálek - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 9:4, navíc Pojkar (Ústí) 10. min , Karlíček (Hradec) do konce zápasu. Využití: 3:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 3680. Stav série 3:2.