Ústí znovu vítězně, tentokrát porazilo Chomutov 5:2

V nevídané pohodě hrající hokejisté Ústí nad Labem si ve druhém duelu finálové série prvoligového play-off poradili s Chomutovem a vedou 2:0 na zápasy.

Domácí před 6 020 diváky měli raketový nástup, kterým dokonale zaskočili hostující defenzivu. Dva inkasované góly v rozmezí 34 vteřin byly moc i na gólmana Cháberu, jehož už po třech a půl minutách hry vystřídal v chomutovské brance Hanuljak.

Ústí zaslouženě uteklo na tříbrankový rozdíl díky Dragounovi, který potrestal Dudovo vyloučení. Ještě před koncem druhé třetiny ale stačili hosté rovněž v přesilovce snížit. Na začátku třetí části přidali domácí další dva góly a nemusela je ani mrzet inkasovaná branka v předposlední minutě.

„Podali jsme jeden z nejlepších výkonů v sezóně. Skvěle znovu zachytal Salfický a soupeře jsme předčili i rychlostí a kombinací,“ těšil se ústecký trenér Petr Rosol.

Třetí zápas se hraje v sobotu v Chomutově.

Finále play off první hokejové ligy - 2. zápas:
HC Slovan Ústečtí Lvi - KLH Chomutov 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
Branky: 3. R. Pšurný (Mikulík, Alinč), 4. Alinč (Němeček), 36. Dragoun (Šagát, Heřman), 41. Zeman (Alinč), 43. Hanzl (Kříž) - 38. D. Hruška (Skořepa, Duda), 59. Domin. Rozhodčí: Jílek, Jeřábek - Padevět, T. Prchal. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. Diváci: 6020. Stav série: 2:0.
Ústí nad Labem: Salfický - Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, Novotný, Gureň, O. Kříž, Sklenička - Janků, Alinč, Pazourek - Hovorka, Pajič, Heinisch - Heřman, Šagát, Dragoun - Mikulík, Hanzl, R. Pšurný. Trenér: Rosol.
Chomutov: Chábera (4. Hanuljak) - Posmyk, Pulpán, Grof, Hájek, Všetečka, Trefný, Tribuncovs, Brňák - D. Hruška, Kraft, Duda - Milan Procházka, Trochta, Skořepa - Jeslínek, Domin, Polanský - Jíra, Mikšovic, Hašek. Trenér: Rulík.