Hokejisté Chomutova po výhře v prodloužení zdramatizovali finále

CHOMUTOV

Hokejisté Chomutova porazili ve třetím finále první ligy 4:3 v prodloužení Ústí nad Labem a první výhrou v sérii snížili na 1:2 na zápasy. Vítězný gól vstřelil v 68. minutě bývalý slávistický útočník David Hruška.

Chomutov v sobotu musel bezpodmínečně zabrat, neboť v případě třetí porážky by byl proti vítězi základní části prakticky bez šance. Rozhodující trefa padla v čase 67:59, kdy někdejší extraligový kanonýr Hruška překonal po Brňákově přihrávce bekhendovou střelou Salfického.

Čtvrté finále se hraje v neděli opět v Chomutově.

Finále play off první hokejové ligy - 3. zápas:
Chomutov - Ústí nad Labem 4:3 v prodl. (2:2, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky a asistence: 11. Jíra (Tribuncovs), 18. Skořepa (Trochta), 28. Procházka (Trochta), 68. Hruška (Brňák) - 13. Pajič (Klobouček), 14. Janků (Klobouček, Němeček), 37. Mikulík (Dragoun). Rozhodčí: Lacina, Smith - Beneš, Štofa. Vyloučení: 9:13. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 6033.
Chomutov: Hanuljak - Bombic, Pulpán, Grof, Hájek, Všetečka, Trefný, Tribuncovs, Brňák - Hruška, Kraft, Duda - Procházka, Trochta, Skořepa - Jeslínek, Domin, Polanský - Jíra, Mikšovic, Hašek. Trenér: Rulík.
Ústí nad Labem: Salfický - Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, Novotný, Gureň, O. Kříž, Sklenička - Janků, Alinč, Pazourek - Hovorka, Pajič, Heinisch - Heřman, Šagát, Dragoun - Mikulík, Hanzl, R. Pšurný. Trenér: Rosol.