Rubriky:

První liga

Se Lvem Hradec Králové neuspěli, teď chtějí do KHL s Popradem

5. července 2010 14:38 - MOSKVA

Kontinentální hokejová liga by se mohla hrát na Slovensku. Po marné snaze proniknout do soutěže s klubem Lev Hradec Králové se jeho zástupci rozhodli, že se zkusí do ligy dostat s Popradem.

 

www.hchk.cz

Zatímco hradecký projekt narazil u Českého svazu ledního hokeje, popradský celek by prý souhlas slovenského svazu získal. Problémem však je, že KHL už má připravený rozpis nadcházejícího ročníku s 23 týmy, který by měl být v příštích dnech schválen.

"Nic není nemožné. Ale myslím, že se do KHL dostanou jen těžko. Nebudeme měnit kalendář soutěže, který je připraven a bude publikován tento týden," řekl deníku Sovětskij Sport viceprezident soutěže Vladimir Šalajev. "Je to stejná společnost jako v Hradci Králové," uvedl.

Hradecký klub, který dosud nehrál žádnou soutěž, splnil začátkem června všechny podmínky ohledně zázemí a sehnal finanční garance v přepočtu přes 330 miliónů korun. Narazil však u vedení českého hokeje.

Poprad by mohl nahradit Budivelnik Kyjev, který měl být nováčkem KHL, ale kvůli potížím se stadionem byl ze soutěže vyloučen. Slovenský tým letos vypadl ve čtvrtfinále extraligy s pozdějšími mistry z Košic.

ČTK

Časová osa: První liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..