Lídři první hokejové ligy vezou další výhry ze hřišť soupeřů

Vedoucí týmy první hokejové ligy Chomutov a Ústí nad Labem ve středečním 7. kole nezaváhaly na kluzištích soupeřů. Lídr tabulky Chomutov vyhrál v Písku 5:0 a Ústí získalo tři body v Olomouci díky vítězství 3:1. Čisté konto udrželo také Znojmo na ledě Benátek. Domácím týmům se dnes příliš nedařilo, uspěly jen Litoměřice a Kadaň.

Ilustrační foto

Do utkání proti favorizovanému Ústí vstoupila Olomouc velmi dobře a ve 14. minutě zdařilou akci dovedl k vedoucí brance Ondrušek. Půl minuty před úvodní sirénou se však z přečíslení prosadil Čurilla. Olomouc se prezentovala i nadále velkou aktivitou, avšak šance Kucharczyka ani posily ze Zlína Záhorovského se neujaly. Naopak po přestávce využil chyby v domácí obraně David Ludvík.

Příležitost srovnat měl v 55. minutě po zadovce Pekra Tomáš Zbořil, ale jeho tvrdá střela mířila pouze do tyče. Dvě minuty po jeho smolném zakončení přidali na druhé straně gól hosté, když se trefil znovu Ludvík.

Nováček z Písku na chomutovského lídra od začátku nestačil. Svůj den měl navíc útočník Milan Kraft, jenž dva góly dal a na další přihrál. Brankář Miroslav Hanuljak se po závěrečném hvizdu mohl radovat z prvního čistého konta v sezoně.

Jihlavští hokejisté utrpěli v domácím prostředí první prohru. Překvapivě nestačili na Tábor, kterému podlehli 1:2. Souboj bratrů Padělkových vyzněl lépe pro Ivana, prohru musela strávit letní posila Dukly Aleš.

Zápas prakticky rozhodla úvodní desetiminutovka, kdy se Jihočeši dostali do dvoubrankového trháku. Nejprve v deváté minutě dorazil vyraženou střelu Andres a za další dvě minuty využil přesilovku Šperger. V závěru domácí mocně tlačili, ale výborně chytající Halmoši v brance Tábora se překonával, a když lapil i následné šance Bakuse i Čachotského, odvezl si jihočeský tým všechny body.

Vyrovnaný duel viděli i diváci v Třebíči, kde domácí dvakrát dotáhli náskok Havlíčkova Brodu, v prodloužení ale rozhodl o výhře hostů 4:3 obránce Morava.

Snadnou výhru si přepsaly Litoměřice, jenž inkasovaly od Hradce Králové až v závěru za stavu 6:0. Dvě branky vstřelil Jan Kloz, nejlepším hráčem byl brankář Martin Volke.

Chrudim se snažila odvrátit nepříznivou sérii pěti porážek v řadě, ale Vrchlabí to nedopustilo a vyhrálo 3:2 především díky skvělým vstupům do prvních dvou třetin.

7. kolo první hokejové ligy:
Jihlava - Tábor 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
Branky: 44. Ficenc - 9. Andres, 11. Šperger. Rozhodčí: Zubzanda - Flégl, Šperl. Vyloučení: 3:5, navíc Šperger (Tábor) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1844.
Třebíč - Havlíčkův Brod 3:4 po prodl. (1:0, 0:2, 2:1 - 0:1)
Branky: 11. Malinský 48. Okál, 54. Vondráček - 25. Meidl, 38. Šenkeřík, 53. Třetina, 61. Morava. Rozhodčí: Kubeš - Reich, Svoboda. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:3. Diváci: 1470.
Olomouc - Ústí nad Labem 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Branky: 14. Ondrušek - 43. a 57. Ludvík, 20. Čurilla. Rozhodčí: Lacina - Klein, Skopal. Vyloučení: 2:4, navíc Kucharczyk (Olomouc) 10 min. Bez využití. Diváci: 1361.
Písek - Chomutov 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)
Branky: 11. a 40. Kraft, 29. a 57. Jíra, 32. Prošek. Rozhodčí: Vampola - Dřínovský, Chocholouš. Vyloučení: 5:4, navíc Stejskal (Písek) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 1042.
Litoměřice - Hradec Králové 6:1 (2:0, 3:0, 1:1)
Branky: 35. a 50. Kloz, 4. Hašek, 7. Heinisch, 24. Slížek, 27. Tvrzník - 57. Roubík. Rozhodčí: Pavlovič - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:0. Diváci: 1470.
Chrudim - Vrchlabí 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Branky: 26. Sýkora, 46. Šeda - 2. Hubáček, 21. Rusnák, 29. Bezouška. Rozhodčí: Wagner - Čížek, Padevět. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. Diváci: 510.
Benátky nad Jizerou - Znojmo 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Branky: 8. Orsava, 54. Havlík, 60. Říha. Rozhodčí: Dvořák - Špringl, Štofa. Vyloučení: 10:8. Využití: 0:2. Diváci: 420.
Kadaň - Beroun 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 13. Ton, 31. Fiala, 51. Boušek, 60. Balász - 35. Vlček, 54. Jelínek. Rozhodčí: Úlehla - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 564.